Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hogyan vágjak bele a model...

Hogyan vágjak bele a model karrierbe?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok. Nagy célom, hogy színészkedhessek , reklámokban szerepeljek és fotó model legyek. A gimnázium amibe járok az is dráma szakos és sokan mondják, hogy jó lennék színésznek, mivel 7 éve korom óta minden előadásban szereplek. Amikor a gimibe mentem többen kérdezték, hogy modellkedem e , mert annyira modell arcom van. És szerintem most érzem úgy, hogy ezt szeretném csinálni. Sajnos vidéken lakom és a családom nem rendelkezik ilyen tapasztalatokkal, szóval nem tudom, hogy kezdjek bele. Már nagyon sok kérdést olvastam, hogy elsőnek jelentkezzek ügynökségeknél. Az a gond, hogy nem tudom melyiknél kéne. Ajánlották már a VM - modelt, ami viszont nem jó, mivel 169 cm vagyok az elvárás pedig 173 cm. Akkor néztem az Attractive modelt, ami viszont nagyon tetszik. Halottam már a Hollywood modelről is, csak sajnos nem tudom, hogy az tényleg ad e reklámokba is szerepet. Vagy , hogy működik ez? Szeretném megtalálni a tökéletes ügynökséget, ami nem a pénzre megy, hanem a tehetségre, és ugyanakkor reklámokban is szerepelhetnék és fotózásokon is. Akinek van tapasztalata vagy segítene az írjon. Ha komolyabb tapasztalataid vannak üzenetben várom a segítséget, mert én ezt teljes mértékben komolyan gondolom.
2012. jún. 19. 13:47
 1/6 anonim válasza:

> Szeretném megtalálni a tökéletes ügynökséget, ami nem a pénzre megy, hanem a tehetségre



Oh, kislány, de naiv vagy. Elárulok egy titkot: itt mindenki a pénzre hajt.

2012. jún. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen ezzel tisztában vagyok, de vannak olyan ügynökséges is, amelyek ha nem látják benned a tehetséged, akkor is pénzt húznak le belőled, és elhitetik veled, hogy milyen jó vagy, miközben nem kapsz munkát.
2012. jún. 19. 16:20
 3/6 anonim válasza:
kezdetnek tanuld meg helyesen leírni;) modell
2012. jún. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Valahogy éreztem, hogy valaki belém köt, de nem baj, mindenki magát minősíti ^^. :D
2012. jún. 19. 19:30
 5/6 anonim válasza:
Van néhány dolog amivel tisztában kell lenned: például hogy te nem modell, hanem divatmodell szeretnél lenni, ezek között nagy különbség van. 169 cm-t maximum 172 cm-re tudod felhazudni, ez pedig kevés. Sajnos a magasság alsó határa 175 cm, és ezt nagyon szigorúan veszik, főleg a lányoknál. Ajánlatos várnod még egy évet, hiszen ezalatt még nőhetsz, 173 cm-el már elfogadható leszel, ha az arcod pedig tényleg olyan, nem hiszem hogy egy év alatt olyan sokat változna. Valaki írta előttem, hogy csak fizetős ügynökségek vannak, megnyugtathatlak, ez nem így van. Léteznek kissebb, tapasztalatlan ügynökségek melyek oly sokat ígérnek és mégis oly keveset adnak, ráadásul ezt sok-sok pénzért, pénzes regisztrációért cserébe, ezeknek vezetői ebből próbálnak megélni és fontos nekik a sok bevétel, de vannak olyan ügynökségek Magyarországon, ahol nem préselnek ki semmilyen összeget az emberből, sőt ők fizetnek neked ha megfelelsz. A legfontosabb szabály, ha fizetned kell, nemet mondj! Ez nagyon fontos! Azok az ügynökségek, amelyeknél nem kell fizetni, és a legjobbak itthon a következők: Visage, Face, VM, Icon, Attractive, Art. Ezek általában biztosítanak neked ingyenes kezdő fotóanyagot, amivel elindulhatsz, ha megtetszel ott van előtted a szerződés. Ehhez viszont nagyon sok feltételnek meg kell felelni, súly, magasság, mell-derék-csípő, fontos hogy ápolt legyél és természetes (tehát a hajad nincs festve), ezenkívül az elszántság és nyelvtudás is. Ha ezek megvannak sem biztos hogy alkalmas vagy modellnek ugyanis különböző országokban más-más arcokat managelnek, fontos az öltözködésed, hogy hogyan jársz, de érdemes megpróbálni. Azért mondtam hogy még várj egy évet, mert téged minősít az, ha most úgy, hogy tisztában vagy vele hogy még nem vagy alkalmas elmész egy vezető ügynökséghez, azok nemet mondanak, aztán egy-két év múlva megint megjelensz. Persze vannak kivételek, vannak olyan kivételes modellek akik megállják a helyüket úgy hogy nem felelnek meg a magasságnak, ami elő van írva, ellenben annyira különleges arccal rendelkeznek hogy.. hát csúnyán mondva nem lehet mellettük elmenni csak úgy. Ami még fontos, ezek a jól működő ügynökségek általában nem hirdetnek nagy szabású castingokat!! A weblapon tudsz jelentkezni, vagy ha az utcán vagy interneten felfedeznek (velem is így történt), ha minden jól megy behívnak és megnéznek, elbeszélgetnek (nyugodt légkör és kedvesek is), innentől két lehetőség van, tetszel és van folytatás -> beindulhat a karrier és valóraválhat az álmod, vagy nem tetszel és nincs folytatás -> próbálkozhatsz más ügynökségeknél is. Sok sikert!!
2012. júl. 11. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azért minden bizonnyal megpróbálom, mert még nőni fogok pár centit. :)
2012. júl. 11. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!