Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Genetika mennyire játszik...

Genetika mennyire játszik szerepet ebben? Változhat-e még?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A családomban általában mindenkinek nagyon pici mellei voltak.Olvastam,hogy öröklődő,tehát ha pl.anyumnak nem voltak nagy mellei ,akkor mennyi az esélye annak ,hogy nekem is kicsik lesznek?Vagyis döntő szerepe van,vagy volt már rá példa,hogy nagyobb méretű lett?Csak azért,mert mindenki ezzel jön,hogy jajj,ennek még megfognak nőni a mellei,mert az anyjának is nagyok,ez kövér lesz,mert az anyja is az stb.Ennyire lényeges a genetika???Magasságban is számít?



2012. jún. 27. 18:52
 1/5 A kérdező kommentje:
Ui.:Bocsi,ha rossz a kategória!
2012. jún. 27. 18:53
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet erre szerintem egyértelmű választ adni, mert sokan öröklik az anyukájuk méreteit, de az ellenkezőre is láttam példát... Viszont az nem biztos, hogy pont a szüleid tulajdonságai jönnek ki rajtad feltűnően, nekem pl. a nagyszüleimé.
2012. jún. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sok mindenben függ a genetika, de semmi sincs kőbe vésve. Például sokan túlnövik mindkét szüleiket, a kövérség pedig ha nem hormonális betegség miatt van jelen a családban akkor inkább életmódbeli okok miatt "öröklik" általában a gyerekek...

Ha a családodban mindenkinek kicsi a melle nem jelenti azt, hogy neked nem lehet nagyobb, de valószínű, hogy jelentős paraméterekkel nem lesz nagyobb. Nem baj, majd a terhesség/szoptatás idején nőhet.

2012. jún. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Genetika mindenképp meghatározó de sose lehet tudni kire ütsz.Én pl elég kakukktojás vagyok az egész családban. Csak egy példa...anyukám is apukám is barna hajú barna szemű,erre itt vagyok én szőkén kék szemmel. :)
2012. jún. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nekem anyukámnak fekete haja,sötétbarna szeme van,apukámnak barna haja,barna szeme,nekem is szőke hajam ,és kék szemem van.Pedig abszolút még nagyszülők,senki-senki nem rendelkezik szőke hajjal,kék szemmel.Köszönöm szépen a válaszokat,tehát lehetséges az is,hogy pl. anyukám testvérére fogok hasonlítani?Mert egyelőre alakra,arcra,fejlődésre is ugyanúgy vagyok mint ő,csak magasabb vagyok nála.Van ilyen?>.<
2012. jún. 27. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!