Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hasonló illatú parfümöt ismer...

Hasonló illatú parfümöt ismer valaki mint a Life by esprit női lila csikos?

Figyelt kérdés

Évek óta ezt használtam nagyon szeretem az illatát.

De most sehol nem kapok. Azt olvastam hogy megszüntették.

Próbáltam hasonló illatot keresni de nem sok sikerrel.


2012. szept. 2. 18:22
 1/2 delusion ***** válasza:

Többfajta Life by Esprit van, a lila csíkos az "Night Life by Esprit Summer Edition" lenne, nem? Bár a simában is vannak lila csíkok.


Annyit tudsz tenni, hogy megkeresed a bennük található illatjegyeket valami komolyabb oldalon (fragrantica pl.), és az alapján próbálod eldönteni, hogy miért is tetszik neked.


Ennek valami ilyesmi folyamata lenne (számomra):


A fentebbi eljárás egy nagyon drága, különleges luxusparfümnél könnyedén felesleges lenne, mert akár 20-30-40-rengeteg aktív illatjegye lehet, de mivel Espritről van szó, ezért max 10-15 illatjegy lehet bennük.


Ez is még sok lenne nyilván, és itt jön a képbe az, hogy ezek a parfümök általában "top heavy"-k, tehát a fejillatba belenyomja az adott vállalat/ház az összes pénzét, az első 10-20-30 perc fantasztikus, az azt követő leszáradás meg vacak, pocsék illatú, vagy semmilyen. Ez alapján érdemes keresni; de ha hülyeségnek tűnik, amit írtam, mert mondjuk Te egész végig ugyanazt érzed, akkor könnyedén lehet, hogy az alap és szív illatjegyei is jók, és azok tetszenek neked.


Persze ezek keverednek egymással, és rengeteg olyan illatjegy van, amit magyar ember egyszerűen nem ismerhet a földrajzi adottságok bizonyos korlátai miatt, de ennél több nem jutott eszembe.

2012. szept. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszi a választ. Én kb 5 éve ezt használom. Tehát nekem nem csak az első benyomás hanem az egész illat bejött.

Tudom hogy több fajta csíkos van de nekem a lila kupakos tetszett.

Ennek licsi, gardénia lótusz a fő alkotója.

Ja és árban nagyon elfogadható volt és nem egy húsvéti kölnire hajazott mint az árában kapható többség.

2012. szept. 19. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!