Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Tragus piercingnél normális,...

Tragus piercingnél normális, hogy ha tegnap szúrattam, és kenem Tetrannal (eddig 3X), akkor kenés után egy idővel kívül a kő körül picit ilyen bordós-véres lesz (lent bőv. )?

Figyelt kérdés

Miért és miért kenés után? Nagyon a sebbe kenem a Tetrant vagy mi lehet a baj? A követ szoktam "körbekenni". És utána kezd vérezni picit (utána 1 órával veszem észre), ha az vér, de gondolom az.

A tragus már szúrás után 1 órával nem fájt egyáltalán és azóta se. De mégis mi az a vér, vagy nem tudom mi?



2012. szept. 8. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia, még ezekben a napokban kicsit levedzik persze, de ne kend annyira be mert árt is, amellett hogy használ.

Bár alkoholos sprayvel jobb ápolni a fül ékszereket, mert ha a furatba megy legalább nem csinál kárt


Elég ha 2naponta vékonyan bekened a füled, reggel meg este

2012. szept. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor lehet, hogy a kenéstől vérzik. Nekem azt mondták, 2x kell egy nap. Lehet, hogy a Betadine jobb lenne?
2012. szept. 9. 00:50
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem az Octeniseptet javasolták, és bevált. kenőcsöt nem szabad a lyukba kenni!
2012. szept. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

:( Direkt ezért vettem Betadnie-t meg Tetrant, egy harmadik félét már nem akarok, látom, nem olcsó. Remélem, azért ezek is jók. A lyukba próbálom nem kenni, bár nem tudom, azt hogy lehet kivitelezni, mert ahogy körbekenem a követ, csak odafolydogál.

Meg kamillába áztatott vattával szoktam néha kicsit áttörölgetni. Ma 3. napos, nem fáj, csak akkor, ha törlés közben hozzáérek. De nem csúnya, vörös, semmi. Nincs is nagyon megdagadva, a 8-as ékszer szára hátul jól kilóg. Nektek hogy (mennyi idő alatt) gyógyult?

Mentek a zöldek.

2012. szept. 9. 20:56
 5/8 anonim ***** válasza:

Csak azért írtam, hogy tetránt ne, mert nekem egyenesen megtiltották! Nyilván nem véletlenül, de tégy belátásod szerint.


Nekem mindkét tragusban van piercingem. Az első nagyon gyorsan gyógyult, rövid ideig váladékozott és egyáltalán nem gyulladt be, nem is fájt. Kb. két hét után már nem volt gondom vele.


A második napokig fájt, begyulladt, néha vérzett. Bár hozzáteszem, a másodikra nem vigyáztam annyira, már első nap ráfeküdtem, bedugtam a fülhallgatót... gondolom ettől gyulladt be. Most lassan két hetes és még nagyon váladékos, piros, érzékeny.

2012. szept. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi! A Tetrant hagyom, Betadinnal kenem napi 2x körbe (próbálok vigyázni, hogy a sebbe ne kerüljön), meg este kamillás vattával áttörölgetem. Ma 4 napos, most egyenlőre nem látom, hogy gennyezne vagy vérezne, nem is fáj egyáltalán. Nem mozgatom, egyszer toltam meg belülről, hogy mennyire jön ki a szár kifelé, nehogy belenőjön, az nem volt kellemes. Amúgy hozzá se nyúlok, vigyázok rá. Remélem hamar begyógyul teljesen. Neked mennyi idő alatt gyógyult be? Mikor mentél rövidebb szárra cseréltetni? Milyen van neked? :)
2012. szept. 10. 20:22
 7/8 anonim ***** válasza:

A Betadin sebfertőtlenítő, az nem baj ha belemegy. Csak a kenőcsöt ne!


Nekem nem kell kisebb szárra cserélni, hajlított ékszer van benne, és van egy kis hely, ha bedagadna a fülem. De nem túl hosszú, nem zavar.


A gyógyulási időt már leírtam egyszer. A régebbi két hét alatt meggyógyult, legalábbis már nem fájt utána.

Váladékozni szokott néha, amikor elfekszem a fülem. Olyankor reggelre váladékos, azt letisztítom és nincs gond vele.


A másik még érzékeny, kicsit duzzadt is néha, de ha nem piszkálom nem fáj.

2012. szept. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem a pc-s sós vizes oldatot mondott. Nem láttam semmi változást. Ma vettem egy betadin kenőcsöt. Estére bekentem de hát azt úgy nem tudom úgy körbe hogy ne menjen bele a lyukba, ezért csípett. Ez baj? (köldök pc)
2012. okt. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!