Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Elhiszitek, ha azt mondják,...

Elhiszitek, ha azt mondják, hogy szépek vagytok?

Figyelt kérdés

Egyáltalán kinek lehet hinni ebben a kérdésben? Tudom, hogy a szépség szubjektív dolog, kinek mi a szép, de azért vannak olyanok, akikre az emberek nagy többsége azt mondaná, hogy na igen, ez egy szép nő.

Hogy hihetném el magamról, hogy tényleg szép vagyok, annak ellenére, hogy az életem során nagyon sokan mondták ezt nekem teljesen vadidegen emberek is, teljesen váratlan helyzetekben. Ennek elégnek kellene, hogy legyen?

Tudom, látatlanban nem lehet eldönteni ezt a kérdést, de maga az elv érdekelne, hogy mikor és kinek hinnétek el, hogy tényleg szépek vagytok?


2012. okt. 12. 13:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Én magamnak hiszem el, mástól nem igazán, mivel lehet csak jóindulatból mondják, viszont ha én úgy látom, hogy 'na, most szépen nézek ki', akkor az jó érzés. Engem mondjuk kifejezetten zavar, ha megdicsérnek.
2012. okt. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én is utálom, ha mondják, sosem tudok hogy reagálni rá, mert pontosan tisztában vagyok a hibáimmal és éppen ezek miatt én nem látom magam olyan hú de szépnek. Nem mondom, hogy csúnya vagyok, néha kifejezetten tetszek magamnak (:-D), csak néha nem értem hogy mi olyan nagy szám bennem, hogy pl. egy kétszáz fős nézőtéren kiszúrjon magának az előadó és ezt utána meg is jegyezze...
2012. okt. 12. 14:43
 3/8 anonim ***** válasza:

nem, van önkritikám :D


Ha tényleg szép vagy, még az is szubjektív valamilyen szinten, mert mindenkinek más tetszik. Pl. szerintem Emma Stone nagyon szép, másnak meg borzalmas.

2012. okt. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Dettó olyan vagyok mint te :) Én zavarba jövök kicsit, mert utálom az orromat, szerintem szélesebb a szám, mint kéne, kisebb a szemem, mint kéne, stb... De elsőre nem elemzi ki senki az arcodat, egyszerűen csak rád néznek és az összhatás miatt kiszalad egy, "jaj, de szép lány vagy" mondat a szájukon. Sokszor mondták már nekem is, anya is gyakran jön haza, hogy a kollégái láttak és mondták, hogy szép a hajam vagy tetszett ez rajtam meg az... Ha vele vagyok és új emberrel találkozunk, rendszerint mondják, hogy "de szép lányod van". Én mégis kritizálom magamat, mert én a hibáimat látom, ha a tükörbe nézek.


Egyébként koncertről nekem is szóltak már le :D Na attól aztán totál elsüllyedtem volna. Nem tudom kezelni az ilyen helyzeteket. Néha szépnek látom magam, de ha ezt szóvá is teszik, akkor teljesen elbizonytalanodom és nem is igazán hiszem el. Mondjuk én önbizalomhiányos vagyok :D Szóval megerősítelek téged, de ennyi után már el lehetne igazán hinni, hogy nem csak jópofizni meg kedveskedni akarnak :) Amellett, hogy természetesen nagyon szubjektív dolog ez.


(Emma Stone meg szerintem is nagyon helyes lány:))

2012. okt. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ha élőben mondják, akkor elhiszem, főleg az idegenektől inkább. de pl én azt utálom, amikor fészbúkon a "jajj de szép vagy" kommenntek a képek alatt vannak... az csak jópofizás.
2012. okt. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ugye kinek mi a szép... (szerintem Emma Stone kifejezetten csúnya.)


Ha sokan mondják hogy szép vagyok elhiszem. Főleg ha tök idegenek teszik. Miért mondanák hogy szép vagyok, ha nem úgy gondolják, semmi értelme. Mert családtag még mondhatja vigasztalásképpen, vagy mittudomén, de idegenek nem.

Azt észrevettem magamon, hogy én csak a hibáimat látom, ezért tartom magam csúnyának. De mások meg pont a hibáimat nem figyelik, talán ezért látnak szépnek.

2012. okt. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vadidegen emberek, váratlan helyzetekben... Igen, az élet szépsége. Ne szégyelld el magad. Tégy meg mindent a külsődért, légy ápolt, stb... És zsebeld be a bókokat! Tudod, hogy nekem hány ilyen kellemes élmény van a tarsolyomban? :) Nagyon aranyosak is tudnak ám lenni a férfiak... Ha mindig olyan szépen, ápoltan, csinosan lépsz ki az utcára, mintha randira igyekeznél, akkor sok bókot fogsz kapni, és hidd is el. Puszi!
2012. okt. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A szépség nagyon relatív. Ha napi száz ember állítana meg az utcán, hogy szép vagyok, közben meg én csúnyának érzem magam, akkor hiába mondanák, nem hinném el. És ez igaz fordítva is: ha szépnek látom magam, akkor nem érdekel a többi ember, még ha ők nem is így gondolnák. Szerencsére a második eset vagyok: tudom magamról, hogy szép vagyok, mert hiszek a tükörnek. Ezek után pont nem hatna meg, ha valaki azt mondaná, hogy csúnya vagyok(mondjuk ilyenre még nem volt példa.) De néha én magam látom rondának magam, és akkor muszáj önmagamra hagyatkoznom, és elhinnem saját magamnak, hogy én igenis szép vagyok, csak ma a rossz kedvem miatt ezt nem veszem észre.

De ha sok vadidegen mondja neked, hogy szép vagy, akkor a közízlés szerit nyilván az vagy(:

2012. okt. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!