Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Ha valakit lekövéreznek,...

Ha valakit lekövéreznek, akkor miért sértődik meg? Ugyanolyan szó, mint a vékony.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Én világéletemben vékony voltam, egész életemben azt hallgattam, hogy "jaj, de vékony vagy" és társait, sosem esett jól, viszont minden ember hassználta/ja ezt a szót, minden lelkiismeretfurdalás nélkül. Most, ha egy testesebb lányra valaki azt mondja, hogy "jaj, de kövér vagy", akkor azon nekik joguk van megsértődni? Ugyanolyan szó, mint a vékony, ugyanolyan súllyal, jelentéssel bír és rögtön iverik a hisztit miután megkapják ezt a "jelzőt". Miért "sértőbb", ha valakit lekövéreznek, mint levékonyoznak?

Nem vagyok a kövérek ellen, nehogy félreértsétek, nem szoktam senkit az alkata miatt bántani, csak furcsa, hogy ezen a testesebb lányok miért húzzák fel megukat annyira.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. okt. 13. 19:32
 1/9 anonim ***** válasza:
58%

Mert a vékony jelző, a kövér meg negatív.

Ha valaki lecsúnyáznak, akkor miért sértődik meg? Ugyanolyan szó, mint a szép.

Hidd el, voltam én már kövér, elég rosszul esett, amikor már így a sírás határán voltam mindig amikor ránéztem magamra, és akkor még minden fiútól óránként megkaptam, hogy milyen kövér vagyok.

Anorexia lett belőle..

2012. okt. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
Mert a kövéreket még mindig jobban lenézik és megvetik, mint a vékonyakat.
2012. okt. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
40%

én jelenleg is duci vagyok. amikor általános iskolás voltam naponta hallottam a koca, dagadt, kövér jelzőket magamra. a világ tört össze bennem minden alkalommal mikor hallottam. mára már középiskolás vagyok és nem bántanak de azok amiket az általánosba kaptam rámrakta azt hogy nem tudom elfogadni magamat. bármi változik rajtam képtelen vagyok elfogadni...ebből lett a hánytatás és az önutálat. a szavaknak hatalmas súlya van. szerintem ez azoknál is így van akik hízni nem tudnak...sajnos ez ilyen :\

17/L

2012. okt. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
A kövéreket sokkal inkább bántják és elítélik, mint a vékonyakat. Sokakat az anorexiába taszítanak ezzel az állandós csúfolódással...:/
2012. okt. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
34%
Persze. Lennél egy napra testes, és megtudnád!
2012. okt. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%

Hát a vékony sem jó jelző ilyen esetekben.Lehet úgy is mondani,hogy jaj de szép vékony vagy:) és úgy is,hogy úristen de vékony vagy:S

Én is sokszor kapom meg hogy rettentő vékony a lábam,miért nem hízok stb.. hát nem tudok ez van.Ilyeneket bátran mondanak -legalábbis nekem- viszont más husisabb osztálytársamnak meg nem mondják,hogy dagadt vagy miért nem fogysz?

Nem tudom miért hiszik azt,hogy a túl vékony lányoknak nem esik rosszul,hogy ezt hallgatják naponta,hogy hízzanak..

2012. okt. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%

A vékony szóban semmi negatív nincs, na meg egy vékony embert nem néznek le, nem diszkriminálnak mindenhol ÁLTALÁBAN...

A kövér sem azért az, mert az akar lenni, van, hogy ezt dobta a gép, de ebbe senki nem gondol bele...

(És itt nem kell kiforgatni, nem arra gondolok, hogy kövérnek születik, meg mindent megtesz, de semmi hatása. Hanem ha csupán a genetikai különbség:

2 ember, ugyanaz az életvitel, ugyanazok a kaják, mennyiségre is, aktivitás is egyforma

Az egyik vékony marad, mert egyszerűen nem hízik.

A másik meg igen.

Semmivel nem tesz többet az első, mégis elismerik, dícsérik, nyalják a seggit.

A másikat kikiáltják igénytelennek, lenézik, és elítélik.

Pedig semmivel nem bűnösebb, csak másként működik a szervezete...

Na ez a gusztustalan dolog.)

2012. okt. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a kövéreket általában többen bántják, de az a baj, hogy sokan azt hiszik, hogy a vékony jelzőben nincs semmi bántás. Életemben sosem kaptam pozitív jelzőként a vékony szót, a "jaj, de vékony" mondt után mindig jöttek a miért nem eszel rendesen, hol találsz magadnak ilyen kicsi nadrágot, nem vagy te anorexiás és a fiúk is ezerszer mondták, hogy csontváz, csontkollekció, anorexiás, meg a csontokkal a kutyák játszanak stb... szóval, aki itt azt állította, hogy a vékony embereket nem sértgetik és nem negatív jelző, nagyot téved, mert igenis ugyanolyan rosszul tud esni, mintha lekövéreznek.
2012. okt. 15. 15:18
 9/9 anonim válasza:
Mert sertésből kövérezik le őket.
2015. márc. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!