Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a divat- és...

Mit gondoltok a divat- és stílustervezői szakmáról?

Figyelt kérdés
Nyolcadikosként pályaválasztás előtt tartok, ezért érdekelne a véleményetek erről a szakmáról. Tisztában vagyok vele, hogy nem olyan könnyű amilyennek tűnik, és komoly dolgok állnak a neve mögött. A választott iskolában is voltam már nyílt napon. De azért érdekelne, hogy teljes valójában mit rejt, szóval előre is köszönöm a válaszokat! :)

#divat #stylist #stílus- és divattervező
2012. nov. 21. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez szép, meg érdekes meg minden, de munkát ezzel Magyarországon nem fogsz kapni sehol sem.
2012. nov. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Röviden: ez az a szakma, amire valaki vagy születik, vagy nem.Az érzék a divathoz vagy megvan valakiben, vagy nem.Azt lehet fejleszteni, de ha valakiben nincs elég kreativitás, akkor ne is próbálkozzon.Ez a szakma a szabadságról szól és mellette komoly alázatról.Én nem vagyok divat-sem stílustervező,mégis én dizájnolok egy pár Levis és Wrangler boltot, mindig kreatívnak kell lenni és stílusteremtőnek, érezni,hogy mi a jó és rájönni,hogy mi mindent lehet csinálni pl egy 2m x 2 m-es polcon a farmerokkal.Ezt nem lehet tanulni, ezt érezni kell.:-D
2012. nov. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

jó sok érzék, évekig éjjel-nappal gürizés ingyen, még több protekció meg jó nagy adag s.ggnyalás kell ahhoz hogy nem csak Mo-n de bárhol elérj valamit ebben a szakmában

Érdemes utánaolvasni a tervezőkkel készült interjúknak ilyen témában, mind ezt írják

2012. nov. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én érettségiig szakmai orientációba tanultam.

Rajzolni fogsz sokat, rengeteget, de nem csak divatot, hanem kockákat, csendéleteket. Nálunk ahhoz, hogy valaki szakmaként tanulja, rajzból kellett érettségiznie. A szóbeli része: 4 éves rajzfejlődésed bemutatása 40 rajzban. Tehát évenként 10 rajzodat el kell raknod, ebből paszpartuzással portfóliót kell készítened. Írásbeli része a művészet történet és egy csendélet rajzolás, a vizsgabiztos előtt.

Ha jól rajzolsz, szereted is csinálni, akkor érettségi után megtanulhatsz varrni, kollekciót tervezni, lesznek versenyek, divatbemutatók. Kell keresned modelleket akikkel 2 éven át kell dolgoznod. Megtanulod mit mivel kell varrni, az anyagok nevét, jellemzőit.

Olyan ez a szakmai, mint a varrónői, annyi különbséggel, hogy ténylegesen nem tanít meg varrni, de tudsz majd szabásmintát készíteni, varrógépet kezelni és egy-két könnyebb varrást megoldani, hogy ha majd a való életben varrónő mellett dolgozol az ne tudjon átverni.

2012. nov. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!