Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Ti hisztek az ismerőseiteknek,...

Ti hisztek az ismerőseiteknek, ha azt mondják, hogy szépek/gyönyörűek vagytok? Vagy csak azt gondoljátok, hogy kedveskedni akarnak?

Figyelt kérdés

Jelenleg 20 éves vagyok. A gimnáziumban olyan sok pozitív visszajelzést kaptam a környezetemtől a külsőmet illetően, hogy minden nap szépnek éreztem magam. Most, hogy 2. évem töltöm az egyetemen, elég sokat vagyok egyedül és csak néha-néha kapok egy-egy ilyen kedves bókot. Én magamnak meg nem hiszek és ez az "önbizalom" lesüllyedt oda, hogy rondának érzem magam, a tükörben viszont nem olyan vészes, de mi van ha én csak megszoktam a saját ábrázatom és közben meg borzalom az egész?

Ti hogy vagytok ezzel?


2012. nov. 22. 09:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

én azt tapasztaltam hogy ha vmi tényleg jól áll nekem és más megjegyzi csakúgy magától akkor biztos hogy neki is tetszik nem pedig csak szimplán kedvességből mondja.De leeht hogy csak magamból indulok ki mert én tényleg őszintén szoktam "bókolni" ruhával sminkkel hajjal kapcsolatosan.

Szerintem te nagyon megszoktad gimiben hogy körberajonganak és most egyetemen fura hogy alig bókolnak.itt azért már érettebb társasággal lehet találkozni . szerintem ne foglalkozz ezzel olyan görcsösen, mindig legyen ápolt a külsőd, és ha magadnak tetszel akkor nem hiszem hoyg más annyira borzalmasan látna. Én pl csak a barátomtól kapok bókokat(nekem ez bőven elég) néha egy két osztálytárs megjegyzi hogy csinos a ruhád vagy jól néz ki a táskád cipőd főleg ha újba megyek ennyi. De hidd el nem mindegyik ember olyan hogy ezt ki is mondja, sokan csak bámulnak esetleg irigykednek vagy csak nem érdekli a másik.

2012. nov. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem, mert pontosan tudom, hogy nem vagyok szép. Jól öltözött, ápolt, stb. lehetek (vagyok, remélem) de szép nem. Mondjuk mostanában nem is nagyon mondogatja senki, de ha mondaná, jólesne, de el nem hinném.
2012. nov. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A szépet elhiszem, a gyönyörűt nem.

Nálam pont fordítva volt, mint nálad: középsuliban senki sem mondta, legalábbis nem nagyon, volt egy barátnőm, akit mindenki körülrajongott, mellette senki sem rúghatott labdába. Az utóbbi időben viszont sokan mondják, hogy szép vagyok, csinos vagyok, sőt, még az alakomat is dícsérik (pedig van súlytöbbletem!), úgyhogy elhiszem, hogy szép vagyok, de nem különlegesen szép, hanem csak olyan "szomszéd lány" módon.

De egy közhelyet elsütve: a szépség nem minden:)

2012. nov. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ezalatt a 2 év alatt nem változhatott túl sokat a külsőd, főleg nem negatív irányba;) Ha van párod, gondolom ő elmondja, hogy szép vagy. Ez olyan, hogy te sem mondanád senkire, hogy szép, ha nem így gondolod.
2012. nov. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%

Én alapból tudom, hogy jóképű vagyok;)

Neked csak kevés az önbizalmad. Eddig mindig abból táplálkozott az egod, hogy sokan bókoltak. Most, hogy nem bókolnak, ismét rondának érzed magad. Szerintem ne a külsődben keresd a hibát:)

2012. nov. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Elhiszem, miért mondaná bárki is ha nem így lenne? Én sem mondom egy csúnya emberre hogy szép...

Na meg teszek is azért hogy szép legyek.

2012. nov. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nincs barátom már 1,5 éve. És emiatt lehet kissé elment az önbizalmam, mert egyszerűen nem találok senkit. Nem is közelednek felém, észreveszem néha, hogy megnézegetnek a férfiak, de nem közelednek, pedig általában elmondhatni, hogy mosolygós lány vagyok, nem a sarokban ülök világvége arccal, mindenkit eltaszítva.

Tehát ha meg sem próbálják, akkor valószínűleg nem tetszem a másik nemnek. Az ápoltság nálam alap dolog, mint ahogy a testedzés is és az egészséges életmód.

Sokszor van, hogy csak azért megyek egy kört a városban trolival, sétálgatok, hátha belebotlok valakibe, de semmi.:(

2012. nov. 22. 12:36
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy a külsőd miatt nem közelednek. Sok fiú nem mer lépni, fél a lányoktól... Mondjuk 1-2 próbálkozó azért akadhatott volna.

A troliból még nem derül ki melyik városról van szó. De, ha Bp. akkor folytasd továbbra is a városnéző "utadat", hátha összefutunk:) Ha bejössz én garantáltan odamegyek:)

2012. nov. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nekem meg az a bajom hogy hiába dicsérnek, hogy milyen csinos vagyok ,milyen jó az alakom ,csajok is mondják hogy bárcsak úgy néznének ki mint én, a barátom is mindig dicsér és sok pasi is de szerintem nem vagyok ilyen jó csaj :(
2012. nov. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Barátomnak nem hiszek mert szerintem túl elfogult velem szemben....


Barátnőim nem nagyon vannak, de ha lányok mondjá khogy csinos és szép vagyok az jól esik és elhiszem. :)



De tudod, a szépség/jó kinézet relatív, kinek mi tetszik.

2012. nov. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!