Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Napi szinten mivel kezded és...

Napi szinten mivel kezded és fejezed be az arc és testápolást?

Figyelt kérdés
És egyéb szépségápolási dolgokat?
2012. dec. 28. 08:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát ööö, most biztos meg fogtok kövezni, de reggel nem mosok arcot, mert így is, de főleg télen nagyon száraz a bőröm és a sok mosakodás valamiért ragyákat is hoz e mellé nálam, arcápoló szertől függetlenül. Szóval reggel ha épp sminkelek akkor sokszor krémezek előtte, majd alapozó, szemfesték, púder, pirosító. Ha nem sminkelek akkor csak krém vagy semmi.


Este meg fürdés, utána testápoló, majd fogmosás, arcmosás, mindkettőt jó alaposan. Az arcomat vagy iszapos szappannal vagy arclemosó készítménnyel tisztítom. Majd tonik, és jön a krém. Eztán még egy kis szemkörnyékápoló és ajakbalzsam, a legvégén pedig ágyba bújásnál kézkrémezek. Ha még hajat is mosok akkor a tortúra lényegesen hosszabb, a szőrtelenítési procedúráról, a kéz és láb, illetve körömápolásról nem is beszélve, de nem tehetek róla ez a dilim, imádom mindenféle hülyeséggel kenegetni meg macerálni magam. Szerintem túlzásba viszem, de ez az én döntésem.

2012. dec. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
22f nagyrészt csak kéz és arcápolás töbfajta krémel napi 2-3 szor de megis van az eredménye
2012. dec. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Reggel felébredek, hideg vízzel megmosom az arcomat, majd

pattanástalanító tonikkal lekenem.

Fogaimat megmosom, szájvízzel kiöblítem a számat, majd bekapok egy rágót. Szinte egész nap rágózok, és sokszor használok szájsprayt is.

Testemmel nem csinálok semmit.

Napi szinten sminkelem magam: egy pattanástalanító színezett hidratálókrémet, vagy egy pattanástalanító korrektort használok a bőrhibák eltüntetésére. Nem szoktam teljesen eltüntetni őket, csak kevésbé feltűnőek, és matt lesz az arcbőröm. A szempilláimat szempillagöndörítővel göndörítem, majd egy ajakbalzsamot használok. Ez a mindennapos "sminkem".

Hajamat szinte minden nap hajsütővassal formázom, előtte befújom egy hajvédő spray-el.


Este megfürdök (mindig fürdök, sajnos utálok zuhanyozni), tusfürdővel, vagy szappannal. A vízben pedig szinte mindig dobok egy fürdőbombát, vagy egy kis fürdősót.

Nem tudom ez idetartozik-e, de a hónaljamat napi szinten borotválom. :D A lábamat hetente 2x, lent pedig heti 1x.

Kijövök a vízből, és vagy befújom magamat testpermettel (általában akkor, ha tusfürdővel fürdök), vagy testápolóval (ha szapannal fürdök).

Ezután egy pattanástalanító maszkot felkenek a képemre, s felmegyek a szobámba. Ott kb. 20 percig gépezek, közben a maszk az arcomra szárad. Elmegyek lemosni hideg vízzel. Utána megmosom a fogamat, és szájvizet használok. Utána lekenem tonikkal az arcomat. Felmegyek a szobámba, a szememen használok egy oda való krémet, a kezemet is bekrémezem. A hajamat kifésülöm, s a körmeimet (ha nem festem ki őket színesre,mintásra,akkor csak) mindig lekenem egy körömrágás elleni körömlakkal, mert az minden fürdésnél leázik. Ezután csinálok ezt-azt és megyek aludni.


Kb. ennyi a napi rutin. :) De heti 1x pl. epilálom magamat (karomat legtöbbször), és kiszedem a szemöldökömet. Sokszor nem borotválkozok, hanem gyantát használok. Meg heti 2x mosom a hajamat samponnal, majd balzsamozom.

Most ez nagyon soknak tűnik, de annyira vészesen nem az. Meg szükségem van rá, mert az arcom alapból nagyon pattanásos. Egyszer egy hétig abbahagytam ezeket és szörnyű dolgok történtek a fejemmel. Illetve nagyon kicsi volt az önbizalmam, iszonyat szégyenlős voltam, rondának tartottam magam, utáltam emberek között lenni. Most már sokkal jobb, csinosnak, ápoltnak érzem magam. 14/l :)

2012. dec. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!