Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Süthető gyurmára fényzselé?

Süthető gyurmára fényzselé?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy van -e olyan aki próbálta már, vagy ezt a módszert alkalmazza, miszerint süthető gyurma lakkozásra fényzselét használ( amivel a műkörmösök is lekenik végső rétegben a műkörmöt) és beteszi UV lámpába? Szerintem ettől nagyon szép lenne, de nem merek vele próbálkozni, amíg nem segít egy ebben jártas gyurmás társam :)



2012. dec. 31. 13:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Jártas vagyok gyurmázásban de ez a fényzselé...hát a helyzet az hogy a műkörmösök is ezt csinálják....a kis gyurmalapocskákat beleépítik a körömbe vagyis rárakják a zselét a gyurmára...és semmi baja úgyhogy ha vangy olyan szerencsés hogy ez a zselé a rendelkezésedre áll akkor hajrá....
2012. dec. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen és UV lámpám is van (jelentkeztem tanfolyamra, de sajnos nem indult, viszont egy UV lámpa és anyagok a birtokomba állnak) csak nem nagyon ismerem a használatukat és hogy mit szabad és mit nem :) A gyurmázással is csak nemrég foglalkozom, és FIMO lakkot használok, de nézegetem mások képeit, és vannak olyanok amik olyan gyönyörű fényesek, és nem tudom mivel érik el ezt a hatást :S
2012. dec. 31. 13:38
 3/11 anonim ***** válasza:

mehet rá fényzselé nyugodtan, szép lesz.


az elsőnek mondom, hogy nem tudom, hogy hol látott olyat, hogy gyurmát építenek körömbe, de én már 7 éve vagyok a szakmában, jelen vagyok az összes körmös eseményen, de még senki nem épített be gyurmát körömbe :D

2012. dec. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én szerintem arra gondol az első válaszoló, hogy vannak ezek a hosszú rudak, amiken vannak különböző citrom, és egyéb gyümölcsök és lapokra lehet vágni :) Bocsi a nem túl szakmai kifejezésekért :) Mint említettem nem vagyok műkörmös :)
2012. dec. 31. 14:27
 5/11 anonim ***** válasza:
ja, a fimo :D azt igen.. bár az gumi. mondjuk a kérdés szempontjából tök mindegy :D
2012. dec. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Második válaszoló, ha 7 éve vagy a szakmában, esetleg tudnál abban segíteni, hogy a következő dolgot hogy oldjam meg?: Veszem a barna színű süthető gyurmát, formázok belőle pl egy kört, kisütöm. Szeretnék rávinni egy csillámporos, pl arany alap réteget, majd erre festeni akrillal, majd a végén fényzselé. Mivel keverjem a csillámport, azt is fényzselével? Ha úgy csinálom, akkor arra még tudok festeni akrillal? Illetve szerinted a gyurmát is meg kell csiszolni ezelőtt? Milyen tippeket tudsz adni? Köszi mindkettőtöktől az eddigi válaszokat is :)
2012. dec. 31. 14:33
 7/11 anonim ***** válasza:
a gyurmát kicsit bufizd fel, hogy érdes legyen, majd nem túl sűrű építő zselét keverj be csillámmal, és azt tedd rá. aztán lámpa, még egy réteg építő zselé. fixálod, majd felbufizod megint, erre mehet az akril, majd a fényzselé. elég macerás :(
2012. dec. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget. :)
2012. dec. 31. 14:41
 9/11 A kérdező kommentje:
Bocsi a hozzá nem értésemért, de mit takar az hogy fixálom? :)
2012. dec. 31. 14:43
 10/11 anonim ***** válasza:
A megkötött zselén marad egy ragacsos réteg. azt kell letörölni fixálóval. másképp nem tudod se reszelni, se semmi.
2012. dec. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!