Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hogyan csináljak zselés...

Hogyan csináljak zselés körmöket tartósra és vastagra?

Figyelt kérdés
Crystalnails zseléket használok, de mindig borzasztó vékonyra sikeredik, és még így is nagyon lassan szárad. 1-1,5 óra elmegy vele mire megcsinálom szépre, de max 2 napig bírja... miért van ez? Próbálok mindent úgy csinálni, ahogy kell.

2013. febr. 9. 17:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
kell egy primer lakk hogy jobban tapadjon. majd egy réteg zselé, utána körömágy hosszabító+fehér(a franciához) és még egy réteg átlátszó. utána a díszítés, és egy réteg ecsetes átlátszó. bocsi szakszavakat nem tudok, de nekem így csinálták .D
2013. febr. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi, majd megpróbálom így is. Eddig csak alaplakkot tettem rá, körömágyhosszabbító, fehér francia vég és színtelen rá, majd egy sima topcoat lakkot
2013. febr. 9. 17:57
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen lényegében jól írta le az első:


Bár nem ismerem a crystalnailst, én moyrat használok.

Nem lehet hogy túl híg?

Építed vagy tipp zselé?

primer (én savmentest használok)

alap réteg (3 perc lámpa)

körömágy hosszabító (3 perc)

fedő vastagabb réteg

2013. febr. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
youtube-on van néhàny videò. Sokat nem érnek, de ha figyelsz, talàn ràjössz, hogy hol rontod el
2013. febr. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25%

Menj el egy tanfolyamra! Tudod, ez egy szakma! Nem kell vastagra, nem a vastagság a lényeg, hanem, hogy statikailag rendben legyen.

Ezt nagyon nem lehet a jútúbról megtanulni.

2013. febr. 10. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, ez lehet egy szakma, ha tudatosan arra készülsz, hogy pénzkereseti lehetőség legyen, ahhoz mindenképp ajánlatos a tanfolyam, az nélkül valsz kiváltani sem lehet az engedélyt. Viszont, ha nagyon ráülsz a neten nagyjából mindent megtalálsz. Egy csomó leírás van, step-by-step, videó a tip, sablon felhelyezésről, a C-ív kialakításról, aztán, ha már megy a szebb-jobb körömalak elkészítés, akkor érdemes tanulgatnod, keresgetned a díszítési módokat. Ez mind nagyon sok munka, akár tanfolyamon, akár magadtól tanulod.

Ezt most úgy mondom, mint autodidakta. Igenis meg lehet tanulni tanfolyamon kihagyásával is (bár, ha már elég jól megy és pénzed is van rá, mert irtó drága, ezért is nem mentem rá, mert nem tudom kifizetni), azért érdemes olyan típusúra elmenned, amiben úgy érzed nem vagy stabil. Különben tanfolyam nélkül is extra drága egy hobbi és sok időt igényel a tanulása, vagyis inkább a gyakorlás. A szép körömívet meg lesd el, mindenhonnan, ahol csak olyat látsz, videó, hivatalok, bárhol és próbálkozz elkészíteni, amíg nem megy úgy, ahogy te szeretnéd. Előbb-utóbb beérik a munkád.

Ja, nem akarok a tanfolyamok ellen beszélni, de bizony nem mindenkinek van érzéke az ilyenhez és hiába a tanfolyam. Tudatosan kell elhatároznod és a kezdeti kudarcok ne keserítsenek el! :) Gyakorlás-gyakorlás, próbálkozás! :)

Én is egyedül tanultam meg és már egész csinosakat tudok készíteni. :)

2013. febr. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

... az előző voltam.

Ja, és 1-1,5 óra alatt nem fogsz tudni összerakni ennyi idő alatt. Én már fél éve csinálom és ha csak francia véget készítek magamnak mindenféle díszítés nélkül, akkor is 3,5 óra (jó, bele kell kalkulálni azt, hogy bal kézzel a jobb körmeimet horror csinálni)


a c-ívet nagyon tanuld meg, mert az tartja az egészet, nem a köröm vastagsága, ugyanis a körömágynál és a szabadszélen el kell vékonyítani, mert úgy szép

Figyelj, mert a c-ívnek szépnek kell lennie szemből és oldalról is és a legfontosabb, a megfelelő helyen.

2013. febr. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bocs, de nekem kicsit zavaros, amit írtál. Crystal zseléket használsz, de lassan szárad?? Mi szárad lassan? Hány wattos lámpád van?

Mi jelent az, hogy alaplakkot tettél először? Most akkor lakkozol vagy zselézel?

2013. febr. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 gabriell88 ***** válasza:
100%

folyamat:

előkészítő szakasz

feltolod a bőrt és kikaparod a cutikulát(erre van eszköz )

bufferrel vagy 180-as reszelővel felbojhozod a köröm felületét, nem elreszeled csak bojhozod(ne legyen fényes felület)

vizelvonót kensz a természetes körömre(nail prep) száradás után primerrel (tapadás elősegítő)kened a természetes körmöt

építő szakasz:

Felhelyezed a sablont úgy, hogy a köröm alatt ne legyen hézag.Majd felviszel vékonyan egy alap réteget zseléből illetve kialakítod a körömhoszt,lámpa 1-2 perc

leszeded a sablont, körömágy hosszabbítót teszel rá elkezdve kialakítani a mosoly vonalat, lámpa 1 perc

fehér vég

lámpa 1 perc

csúszó réteget viszel a teljes felületre nem lámpázod(ezzel adod meg a zselé terjedési irányát)majd a c ív ügyelve a stressz pontokra.Oldalanként vékonyan(ezt elég nehéz elmagyarázni)a kétoldalt lévő köröm sarokpontokat összekötő egyenes vonalnál legyen a legmagasabb pont.

majd 3 -4 perc lámpa.fixálod fixáló folyadékkal vagy aceton mentes körömlakklemosóval, bojhozol, megreszeled a párhuzamokat, ha szükséges a c ívet is.díszítés és a köröm fényének visszaadása fényzselével.

nálam 5-6 hétig fennt marad.

2013. febr. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!