Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Tényleg olyan nagy nyűg...

Tényleg olyan nagy nyűg felrakni egy kontaktlencsét?

Figyelt kérdés
s.o.s szeretnék zöld színű kontaktlencsét,de csak pár órára kellene.. akkor is ki kell kérni orvos tanácsát?

2013. márc. 13. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Elsőre igen nagy nyűg... nekem másfél óra volt berakni és fél óra kivenni. Ez volt az első két napban, utána már könnyebb. Mondjuk vizsgálat nélkül azt sem tudod viselhetsz-e lencsét, vagy hogy milyen görbület kell a szemedre... mert ez nagyon nem mindegy. Ha rossz fajtát veszel az is lehet hogy simán kiesik a szemedből.
2013. márc. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pontosan úgy van, ahogy az első irja. Szemorvos nélkül nagyon nem ajánlatos, mert honnan tudnád, hogy milyen a görbülete a szemednek, stb.? Szóval szerintem kérd ki a tanácsát. Amúgy elsőre tényleg nehéz betenni, hisz még sosem nyúlkáltál a szemedben azelőtt, és gondolom furcsa lesz, meg hát nincs tapasztalatod, úgyhogy bele kell jönni.

Én a helyedben ellátogatnék egy szemorvoshoz :)

2013. márc. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
pont aktuális lesz áprilisban a szemorvos és akkor megkérdezem tőle...köszi :)
2013. márc. 13. 11:39
 4/4 anonim ***** válasza:

Illesztés miatt muszáj szakértőt kérdezni, anélkül ne vegyél semmit!

Meg ha mg sose volt lencséd, betanítás is kell. Nekem betenni fél pillanat alatt sikerült, kivenni meg fél óra alatt nagy nehezen, a nő, aki próbálkozott mellettem, betenni se igen tudta, kivenni végképp nem, neki oda se adták a lencsét. Szóval azért nem olyan egyszerű móka eleinte. Pár nap alatt belejön az ember, és akkor két perc az egész.

Na meg első pár napban ugye még csak kis ideig lehet a szemedben, fokozatosan lehet emelni az időt.

A színes lencse meg végképp nyűg, ha kicsit is eres a szemed, már nem fognak adni, mert a legjobbaknak is olyan kevés a légáteresztő-képessége, hogy vicc kategória. :S Főleg ha barna a szemed pl, és nem csak kiemelő kell. Nem tudom, mi az, ami miatt életbevágó a zöld szem, de szerintem jól gondold meg, kell-e neked az a macera, meg kiadás egy alkalom miatt. :)

Ja és ha eleve szemüveges vagy, és netán cilinderes lencséd van, akkor nem fogsz találni színes kontaktlencsét, sajnos abból nem nagyon van tórikus. :S

De te tudod, ha mindenképp szeretnéd, akkor az esemény előtt két héttel tudd le a vizsgálatokat, próbahordást, stb. :)

2013. márc. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!