Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Úja szúrathatom a piercingem?...

Úja szúrathatom a piercingem? Mennyi idő még be gyógyul ha ki veszem? Ti voltatok már így hogy rosszul csinálták meg?

Figyelt kérdés
Halihóó :) régebben 2-3 éve csináltattam magamnap köldök piercinget. Kb 15-16 éves koromban :) 18 éves vagyok most :) régebben ki szakadt az első piercingem mert ki cseréltem hamar a gyógy piercinget egy gagyira,újra be gyulladt,gennyezett,ez miatt el vékonyodott,ki szakadt,szépen be gyógyult össze forrt,a heg nem látszott,csak ott kicsit keményebb volt a bőröm,újra szúrattam,ráadásul egy olyan csajszinál,aki tetoválásokkal is foglalkozik és szépen dolgozik,bár az én és a barátnőm piercingét vékonyan ferdén és csúnyán szúrta át,vékony a bőr,rengeteg képet néztem meg videót köldök piercing szrásról,és én oda vagyok aköldök piercingért,de hát komolyan,a miénk ronda...nem vastagon hanem épp hogy át van szúrva, a minap ki vettem 1 éjszakára,és ahogy másnap tettem be kicsit meg sértettem mert kezdett össze hártyásodni,ezért gennyezik még kicsit meg piros,de kenem szudokrémmel ...azon gondolkoztam ki veszem,és újra szúratom majd, csakhát ezt még nyár előtt kéne hogy meg gyógyuljon, ha már voltatok így segítseket,Puszi :)
2013. márc. 14. 10:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem lehet végtelen alkalommal újra szúrni, a második alkalom után már általában túlságosan vastag a heg. Az pedig pláne nem szerencsés, hogy nem teljesen gyógyult állapotban ki-be rakosgatod, így soha nem is fog begyógyulni. Ha gennyes, akkor vedd ki és hagyd begyógyulni, mert így csak hamarabb lökődik ki. Szerintem nem érdemes újra szúratnod, az is lehet ám hogy nem bírja a bőröd, nagyon sok embernek kidobja, ritka az akinek szépen befogadja a bőre. Ha most piros és gennyes akkor nyárig nem fog megfelelően begyógyulni, de nyáron amúgy sem szerencsés friss piercinggel járkálni, a gyulladt sebbe belemegy a kosz, az izzadság és könnyen elfertőződhet. Ha mindenképpen akarsz adni neki még egy esélyt, akkor várj őszig, amikor már nincs nagyon nagy meleg.
2013. márc. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is így jártam a piercingjeimmel, igaz nekem az ajkamban voltak. Nem is tudom hányszor vettem ki és szúrattam vissza, mára le kell mondanom róluk mert egyszerűen nem tűri meg a bőröm az ékszert.. Nagyon megbántam. Szerintem ne szúrasd vissza mert végeredményben ismét ki kell majd venned:/
2013. márc. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!