Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mit jelent a lefelé fordított...

Mit jelent a lefelé fordított kereszt a ruhákon, képeken?

Figyelt kérdés
Gyakran látok ruhákon sima keresztet és lefelé fordítottat is, van ennek bármi jelentése? Mert hallottam olyat is hogy a fordított kereszt a sátánizmus szimbóluma, és olyat akkor nem vennék föl...
2013. ápr. 1. 18:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Divat... biztos rájuk akarnak hasonlítani:

[link]

[link]

[link]

Amúgy Szent Pétert feszítették fordított keresztre.

2013. ápr. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Én azt sem tartom helyesnek amikor a kereszt hordása divat lett, és sok nem keresztény elkezdte hordani, elvégre ez nem divatcikk hanem jelkép, de a fordított kereszt tényleg túlzás. Sátánista jelkép.
2013. ápr. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
38%

Semmit leginkább. Soha nem volt a sátánizmus jelképe, bár sokan tényleg ezt hiszik. Régen csak black metálosok hordták, ma már divat. [link]

[link]

2013. ápr. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%

Most is hordják a black metalosok.

És az egyház ellenességet jelenti.

"isten" tagadás, egyház ellenesség, stb.

A sok-sok hazugság, meg elhallgatás, amit az egyház csinált az ellen.

Aki divatból hordja, hát az meg... pff.

2013. ápr. 27. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
79%
de ha belegondoltok, amikor keresztet vet magára az ember, az is fordított, figyeljétek meg.. akkor hogy is van ez?
2013. máj. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
21%
Hat divat vagy nem.:) En nekem tetszik. Talaltam egy jo pulcsit amin lapos szegecsekkel van kirakva. Jol nez ki. Es abszolut nem izgat ki mit szol.
2013. júl. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ősi vallásokban a magnum opus állapotot jelképezte. Nem gonosz jelkép.


A keresztények innen lopták, és megalkották a Szent Péter keresztet. De ott sem gonosz jelkép.


Sátánista jelképként kizárólag tudatlan hülyegyerekek említik, mert látták a horror filmekben. De az nem igaz.


Ehhez még az is jön, hogy a Sátánizmus nem egy gonosz dolog. Az eredeti verziója pár ezer évvel megelőzi a kereszténységet, igazi ősi vallás. Csak aztán a keresztények kezdték el őket legyilkolni, és rossz fényben feltűntetni, mert nem abban hittek amiben ők. Az akkor kitalált hazugságok még most is élnek az emberek fejében sajnos.

2013. júl. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%
A fordított kereszt az ateisták jelképe. Akik nem hisznek Istenben-Ördögben, hanem önmagukban hisznek.
2014. máj. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
96%
#8 ekkora baromságot XD
2016. jan. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nos...én nem tudom pontosan. Valaki a sátánizmust köti hozzá, valaki divatból hordja, valaki pedig az istenellenességét fejezi ki vele, vagy csak azt, hogy nem hisz istenben. Az utóbbi 2 nem ugyanaz. Lehet ellenezni istent, meg lehet nem hinni benne. Én valahol a kettő közt állok, ezért hordok fordított keresztet. A metál bandákról meg nem tudok semmit :D
2018. okt. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!