Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Szerintetek ezek az arányok...

Szerintetek ezek az arányok normálisak? (A többit lejjebb találjátok. )

Figyelt kérdés

13 éves vagyok, lány. Szórakozásból kitöltöttünk a barátnőkkel egy TTI (Testtömeg index)tesztet és nekem az jött ki, hogy sovány vagyok. Ennek ellenére ez nem látszik rajtam, de azért megijedtem.

Mell: 75 cm

Derék: 69 cm

Csípő: 74 cm

Magasság: 163 cm

Kilogramm: 49 kg

Szerintetek ez normális? Ha nem, miért? Igazán belebonyolódtam ebbe, nem értem. Előre is köszönöm a segítségeteket. :)



2013. ápr. 5. 21:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Nyugi, én kórosan sovány vagyok a TTI szerint, mégis az orvosom szerint egészséges mint a makk. (és én is így érzem magam :))
2013. ápr. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%

A testtömegindexet nagykorúakra szabták, tehát neked nem is adhat megfelelő értéket. Egy felnőtt számára szükséges, hogy normál testsúlya legyen, te még növekedésben vagy, változik a súlyod, a testzsírarányod.

Lányként szükséged van egy kis pluszra, hiszen a menstruációs ciklus csak megfelelő mennyiségű testzsír esetén működik jól.

Teljesen normális a súlyod, de az tény, hogy elférne rajtad még egy tizes. :P

(pl én 168 cm és 65 kg vagyok, és ez még mindig a normális kategória :)

2013. ápr. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, egy kicsit megnyugodtam. A második hozzászólónak üzenem, szerintem is elférne rajtam még egy-két kiló. :) Az első kommentár írója pedig sikeresen meggyőzött arról, hogy az ilyeneknek nem kell hinni. Még egyszer köszi!
2013. ápr. 5. 22:37
 4/9 anonim ***** válasza:

Ezek nagy marhaságok, véletlen se higgyél neki. :D 69-es derékkal biztos nem vagy nagyon sovány, a méreteid a korodhoz okésak kb. Meg fejlődsz még, nagyon ne ilyenekkel törődj, csak ne egyél szemetet, meg mozogj, és ennyi. :D

Eleve az a gond az ilyenekkel, hogy csak magasságot meg kilót kérdez. Miután a zsír sokkal könnyebb, mint az izom, egy sportos, vékony lány kilóra több, mint egy löttyedtebb, hízásnak indult csaj, mégis ugyanazt dobja ki ugye. :S

2013. ápr. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%

Nekem is azt írta, h sovány vagyok, pedig nem. Amikor mértem 55 kg voltam 170 cm-hez, ami abszolút nem sovány, sőt...

Az arányaid jók, a súlyod is normális, kicsit vastag a derekad, de ez ne zavarjon, erről nem tehetsz.


19/L

2013. ápr. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! :)
2013. ápr. 6. 17:21
 7/9 anonim ***** válasza:

egyáltalán nem vagy sovány. amúgy csontozattól is függ, pl nekem fiú létemre nincs a csuklóm 16 cm körbe. van olyan lány akinek csak 13 cm a csuklója és ez nem változtatható meg! aki meg azt mondja h hízni kell az hülye. minek hízni? max izmosodni de a zsírosodás

semmi jóra nem vezet

2013. ápr. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

10:30

Ne mondd nekem, hogy az 55 kg a 170 cm-hez sok!

2013. ápr. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
mutasd magad és megállapítjuk :) simán lehet sok
2013. ápr. 8. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!