Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » 3d-s műszempilla ragasztójától...

3d-s műszempilla ragasztójától feldagadtak a szemeim, valószínű allergiás vagyok a ragasztó összetevői közül valamire. Megoldás? (többi lenn)

Figyelt kérdés
Többet nem rakatok fel, de nagyon rossz, hogy így néz ki. mit lehet vele tenni, hogy lemenjen a duzzadtság minél hamarabb? Hasonló tapasztalatokra kíváncsi lennék.

2013. ápr. 11. 13:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg kamilla teával kimosni és borogatni. Az gyulladáscsökkentő, hátha segít. Vagy menj el a gyógyszertárba és kérj rá szemcseppet. Biztosan tudnak ők is segíteni.
2013. ápr. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én elmennék a szemészetre, ott biztos olyat adnak, ami használ. A kamilla nem rossz, de az is allergizálhat. Mellesleg a kozmetikusom mondta, hogy nagyon sokan allergiásak a ragasztóra, nem tudom mi lehet benne.
2013. ápr. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igyekszem borogatni és jegelni, már jobb,mint reggel, de még így is szörnyű. Ha holnapra nem múlik el akkor gyógyszertár lesz belőle.


Hát fogalmam sincs, hogy mi lehet benne, de az biztos, hogy soha többet nem rakatok fel. :S Érdekes, mert most voltam másodjára töltetni és eddig semmi gond nem volt bele.

2013. ápr. 11. 14:59
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy késő,de azért leírom, hogy kamillázni TILOS a szemhéjat, mert mégjobban felpuffaszthatja.Egyébként valóban maga a kamilla teaként,levélként, krémként gyulladáscsökkentő,de a szemhéjon lévő legvékonyabb bőrrészre tilos.
2013. aug. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Jó régen történt ez már, de leírom a saját tapasztalatom, hátha valakinek jól jön még, aki figyeli.


Én is allergiás lettem, feldagadtak a szemeim, váladék, pirosság, égő érzés,könnyezés, stb.

Leoldattam a Biohairben (oda nem kell bejelentkezni), s egy órán át szedte le a kozmetikus, aki nagyon kedves és előzékeny volt, teljesen fájdalommentesen szedte le, annak ellenére, h totál gyulladásban volt mindkét szemem.

Ezek után másnapra sem múlt el, így ügyelet, ahol kaptam szteroidos-antibiotikumos kenőcsöt (Tobradex), illetve műkönnyet. Másnap estére teljesen lement a gyulladás.

Sajnos az a mai napig nem derült ki, hogy a ragasztónak mely összetevőjére vagyok allergiás, ráadásul a kozmetikusom is profi volt, nekem mégsem vált be ez a pilla-dolog, egyelőre legalábbis. Pedig amúgy nincs tudomásom arról, h bármi másra allergiás lennék.

2017. máj. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!