Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mennyire fontos egy lányon a...

Mennyire fontos egy lányon a smink? Mit takar, ha egy lány nem sminkeli magát sulira? (semmivel)

Figyelt kérdés

Valaki írta itt,hogy 'ápolt külső,biztos belsőt takar'-->erre gondolva,ha valaki nem sminkeli magát,egyenlő azzal,hogy nem is ad magára bizonyos szempontokat nézve?

Én nem sminkelek,és elgondolkoztam ezen... Nem akarok szebbnek kinézni,mint aki vagyok,és nem akarom,hogy valaki úgy szeressen belém,hogy később meg sem ismer smink nélkül,meg nem hinném,hogy beletartozna a mindennapi megjelenésünkben. Bár mostanában sok 12-13-14 éves lányon látom,hogy napi szinten legalább a szemceruza megvan.

Miért is fontos?


2013. ápr. 26. 12:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Semennyire, mert eltakarja a természetes szépséget.
2013. ápr. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Igazad van Kedves Kérdező! Annak tetszel igazán aki smink nélkül is szépnek tart! :)
2013. ápr. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ:).

Pont így gondolom,ha valaki elmegy mellettem,és hosszasan megnéz, akár minden találkozáskor,vagy csak érzem,hogy tetszem neki,akkor megnyugodhatok,mert biztos,hogy én tetszem neki,nem pedig a kirakat bábu...:) Vagy az élő barbi:)

2013. ápr. 26. 12:55
 4/15 anonim ***** válasza:

Nekem semennyire. Utálom magamon, a szemem begyullad tőle (igen, a drágától és a hipoallergéntől is), a próusaimat eltömi, (igen, a drága is) és már réges rég megfigyeltem, hogy az elismerő pillantásokat vagy bókokat nagyon nem annak tükrében kapom, sminkeltem-e aznap.


Ha olyan a kedvem, egy szempillaspirál vagy színezett ajakápoló, aztán kész. Nagyobb alkalomra sminkelek csak, estélyre, buliba (bár nem nagyon járok), hasonló helyekre. A bőröm mindig ápolt, szép, a hajamra is ügyelek, ne legyen zsíros, kócos. A ruháim ugyanígy, kényelmes, de mindig csinos, szép nadrágok, felsők, egy blézer.

2013. ápr. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%

Azért nem kéne általánosítani, meg túlzásokba esni, a sminkelés nem feltétlenül egyenlő azzal h élő barbie baba...

Van olyan hogy természetes smink, és aki ügyes, ért hozzá, az alapozó, púder, szemfestékkel is olyan sminket ér el h nem is tűnik fel csak h "túl" tökéletes az arcbőre (megjegyzem tizenéves koron túl már a legtöbb nő képes erre). Nem kell tehát feltétlen a vakolatra meg a színes bohóc/panda sminkre gondolni. Ehhez is kell ízlés persze bár pár embernek nincs!


Amúgy persze, ha smink nélkül ismer meg úgy fog szeretni... de ez kb olyna mintha egy koszos melegítő cuccban ismer meg, akkor is szeretni fog, mégse jársz abban (max ha futni mész, persze akkor is lehet ismerkedni - de egy buliban kicsit hülyén venné ki magát). Bizonyos alkalmakra a fiúk is kiöltöznek, kicsípik magukat, vki még kozmetikushoz is jár, szóval bőven elvárják már a mai világban egy nőtől h adjon magára. Nagyon nagyon kevés az a mázlista nő akinek tökéletes az arcbőre, és mindig tökéletes. Én inkább azt látom h akik nagy temrészetesnek akarnak kinézni azoknak fakó az arcbőre, karikás a szeme, csúnya pattanásos az arcuk. Őket talán azok a fiúk hülyítették be akik ellenzik a sminket. És bármilyen csodára várhatnak, mert a fiúk nagy része egyszerűen ösztönösen nem ezeket a csajokat fogja megnézni, hanem azokat akik sminkelnek. Midnig hallom rinyálni ezeket a lányokat. Képzeld el, hogy ha még a legszebb lányok is sminkelnek, akkor egy átlagos lány mire menne smink nélkül? Szvsz ez egy olyan "tuning" lehetőség amit nem túl előnyös kihagyni... Akinek tökéletes a bőre, persze fölösleges az alapozó, de egy kis korrektor van h nem árt, és a szemceruza is jól néz ki, meg hát nem egy nagy cucc, nem értem mi baj van vele.


Amúgy te kicsit rosszul értékeled a dolgokat, mert én például igenis szebbnek akarok kinézni, de nem annál ami vagyok (ez valahol egy paradoxon is, valaki nem nézhet ki annál jobban, mint amilyennek kinéz :D), hanem az átlagnál szeretnék jobb lenni picit. Ezért járok sportolni, kozmetikushoz, és bizonyos pénzt ezért vagyok "kénytelen" ruhára és sminkszerekre elkölteni. De a hatás se marad el mert így sokkal jobban érzem magam és ezt viszont már mások is észreveszik, azok is, akiknek egyáltalán nem számít a smink, stb.


22/L

2013. ápr. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem baj, ha nem sminkelsz, bár egy leheletnyi csak még jobban ki tudja emelni az előnyös vonásaidat (szemed, szád, arccsontod). Én rendszeresen sminkelem magam, de nyilván nem kék szemhéjpúdert lila rúzzsal keverek, csak amilyen kedvem van. Van, hogy a szemem emelem ki fekete tussal és a szám marad natúr, van, hogy a számat piros rúzzsal, de akkor nyilván a szemem szolid marad. Ettől még nem lesz senki élő barbie baba.
2013. ápr. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
5osnel (13.13) nál az igazsag:) valaki szeret sminkelni vki nem ezvan.. ha szebb lehetek sminkkel akkor miert ne tennem?
2013. ápr. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ezt mindenki maga dönti el. Ahogy láthatod a válaszok is megoszlanak: van, aki nem szívesen hanyagolja, de van, aki egyáltalán nem szereti.

Neked kell érezni, hogy mi jó neked, hogy kényelmesebb kimenni az utcára. Azt egyébként nem mondanám, hogy a sminkes lányokat előbb veszik észre a férfiak, mint azokat akik nem kenik ki magukat. Én speciel semmit nem használok, mégis engem néznek meg még akkor is, ha úgymond "tökéletes" arcú lányok vesznek körül. A kisugárzáson is sok múlik ám!

2013. ápr. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Háh, szerintem itt 22/L mondott valami nagyon-nagy hibát.

Ha jól láttam azt írtad,hogy a sminkes lányokat/nőket előbb észreveszik. Kérlek szépen ez nem igaz..:) Legalábbis nem minden esetben.

Illetve nálunk itt az iskolában illetve főleg osztályomban elég hülyén adja ki,mert senki nem használ alapozót pl:Vagy csak ketten-hárman.

Szerintem pedig azzal ha eltakarom a bőrhibáimat, máris másnak mutatom magam,főleg egyébként,hogy olyan ez az alapozó,hogy én is mindig gyönyörűnek látom magam benne (pont ez lenne a cél). Nekem pedig fontos,hogy mások olyannak lásanak amilyen vagyok,és ne az alapozó felett.

Köszönöm a válaszokat.

Mindezt egyébként saját szemszögből írtam, nem értem,honnan vetted,hogy általánosítok.:D

Saját szemszögemből,az én életemet így alakítom pláne 15 évesen hülyén néznék ki, még nem hinném,hogy akkora szükségem lenne rá. (Pattanás mielőtt megjön akkor van rajtam 2-3,amúgy tiszta az arcom általában)

2013. ápr. 26. 17:19
 10/15 A kérdező kommentje:

Itt meg persze csak sulira gondoltam,én is sminkelek, ha barátnőimmel vagyok,ha képeket készítek.

Sőőőt a képeim 97%-ban teljesen máshogy néz ki az arcom mint élőben, mert mindig előnyös helyzetbe állok be,és előnyösen van a fénybeállítás is:D

Élőben az arcom színe is más,mint egyes képeken.

2013. ápr. 26. 17:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!