Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Egy portré meddig portré? Úgy...

Egy portré meddig portré? Úgy olvastam, hogy az lényegében egy arckép, de rajta lehet mondjuk a váll, vagy a mellkas is?

Figyelt kérdés

Tényleg mindenkiről lehet jó képet csinálni úgy, hogy ne is "csaljunk", és még eredetien jól nézzen ki?

Hogyan lehet jó portré képeket csinálni magunkról, és mennyire fontos a megvilágítás, és azt hogyan határozzák meg, hogy kinek hogyan kell az arcát megvilágítani?


Én "elvileg" jóképű vagyok. Nem én mondom ezt magamról, de én még soha nem láttam olyan képet, amin tetszettem volna magamnak. Probléma ez? Ezért szeretnék próbálkozni, hogy csinálok magamnak, mert másoknak úgy sincs türelme hozzá, hogy több száz képet csináljanak, arra meg sajnos nincs pénz, hogy elmenjek csináltatni pár képet 40.000-ért.


Ehhez ha tudna valaki csatolni egy ide illő, érthető lapot erről a témáról, azt megköszönném.



2013. ápr. 27. 20:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Általában benne van a nyak, vállak egésze vagy egy része, hasonlóképp, mint a büsztök esetében.


Ha valakinek nagyon erőteljes az arccsontozata pl, akkor nem érdemes túl erős kontrasztokat alkalmazni, tehát túl erős fényű lámpát melléhelyezni. Amúgy a megvilágítás fontos, és az is fontos, hogy ne legyen babaarcú a modell, legyenek rajta megfogható részletek. A tökéletes arcú emberek rajz modellek esetében pont unalmasak ;)


Én lerajzolhatlak, ha gondolod, és ha tetszik, kifizeted és elküldöm. Rólam azt mondják, a modell lelkét is belerajzolom a képeimbe. Egy próbát megér.

2013. aug. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!