Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mennyi idő után lesz kényelme...

Mennyi idő után lesz kényelme egy fogszabályzó?

Figyelt kérdés
alsó-felső lesz. egy idő után észre sem fogom venni hogy rajtam van? mennyi idő után? vagy fog valamiben zavarni?

2013. máj. 4. 22:00
 1/6 anonim ***** válasza:
engem nem zavart,de ahogy megszoktam rögtön húztak is rajta,akkor meg jött a fájdalom úgyhogy nem igazán nem bírtam észrevenni
2013. máj. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem csak felső van fél éve,olyan 2 hétig rossz, mondjuk attól függ milyen magas a fájdalom küszöböd. Utána már nem érzed igazán hogy ott van . :)
2013. máj. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is így voltam vele, bár a legelső 1 hétben nekem baromira fájt, enni is alig tudtam. Aztán egy idő után fel se tűnt, de igen, amikor húznak rajta, megint fáj 1-2 napig.
2013. máj. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A felrakást követően kb. nekem az első 2 hét nagyon rossz volt.. az tényleg fájdalmas, kényelmetlen, nyom, tör, minden amit el tudsz képzelni.. de utána egyre jobb lesz. Állítások után 1-2 napig megint fáj, de ki lehet bírni. Ne aggódj, nekem 1,5 év után olyan mintha fent se lenne :)
2013. máj. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem a felrakás után , 2-3 napig fájt, a húzásoknál pedig fél-1 napot fájt.

De ez mind változó , én már teljesen megszoktam , olyan mintha ott se lenne :)

2013. máj. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem 2 nap volt, amíg megszoktam, és nem fájt. Sajnos kicsit "feltörte" a számat,(ahol a fogszabi érintkezett belülről) vérzett is, eléggé fájt+ ha a drótot nem vágják le rendesen, akkor aztán tud fájni... Engem nem idegesít (=tehát nem rángatom a számat idegbetegen, és nem üvöltöm azt, hogy szedjék le!!!)jól megvagyok vele, beszédkor is alig látszik,szinte ugyanolyan. Húzáskor megint kellemetlenebb, de már nem olyan, mint a felrakáskor.A fogmosásra kell ügyelni, a szokásos fogmosás és még utána át kell piszkálni a réseket egy speciálissal+ javasolnak szájvizet használni. Ez egyébként egy kicsivel időigényesebb, mint a sima fogmosás, de muszáj, különben elszuvasodhatnak a fogaid. Ha felrakás után, azt érzed, hogy nagyon törné, akkor menjetek vissza, és szólj, hogy igazítsák meg,de fogtok kapni viaszt, amit arra lehet használni, hogy ahol szúr, oda egy kis darabot ráraksz, és ennyi. Máris jobb! :) Sajnos nem mindent lehet enni, (pl. almába nem lehet csak úgy beleharapni, rágózni sem jó,a kenyér kemény szélét is szedd le, ha lehet), Az első napokban igazi átok az evés, kicsit fáj is, olyankor én puha ételeket pl( főzelékek, tésztafélék) ettem. Felrakás nem fáj, csak furcsa, igaz, hogy amikor bevezetik a drótot, érzed, hogy egy kicsit "húzza" a fogaidat. Ennyi. Szerintem ki lehet bírni, és amiatt se félj, hogy ki fognak csúfolni, mert már sokan divatból csináltatnak. Kérhetsz színes vagy belső fogszabályzót is, persze drágábban, de tök jópofa :). Inkább most legyen fogszabályzód, és szép fogaid felnőttkorodban, mint felnőttkorban ronda fogaid. :)
2013. máj. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!