Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mi a különbség a gél lakk és...

Mi a különbség a gél lakk és a színes zselé között?

Figyelt kérdés
Saját magam csinálom otthon a műkörmöm. Nem rég vettem színes zselét. De nem tudom ezt hogy kell használni? Át lehet/kell reszelni? Van egyáltalán különbség a gél lakk és e között? Gondolom, hogy nem egy a kettő, mivel a gél lakk tudtommal úgy néz ki mint a körömlakk, olyan tégelyben van, ecsettel, a színes zselé, meg csak simán olyanban, mint a zselék, ecset nélkül... Mi az alapvető különbség? Mit kell tudni a kettőről? Mire kell a használatuknál odafigyelni?

2013. máj. 6. 20:06
 1/7 anonim ***** válasza:
17%

Anyagismeret 1.


Mielőtt elkezdesz gányolni, legalább tanuld meg, hogy mi micsoda.

2013. máj. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ja igen, látom te nagyon okos vagy! Köszi... Inkább meg se szólaltál volna...
2013. máj. 7. 09:17
 3/7 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, hogy azért hogy spóroljak a havi 5000 Ft-os műkörmön, magamnak meg édesanyámnak megcsinálom,és nem végzek hozzá 200ezres tanfolyamot, így van amit nem tudok! Viszont rengeteget láttam a műkörmös hogy csinálja, és kikértem a véleményét mielőtt elkezdtem,hogy milyen anyagokat vegyek, úgyhogy lassan 1 éve csinálom magunknak, és még megvannak az ujjaim, sosem esnek le a körmök, még csak le sem törik...
2013. máj. 7. 09:23
 4/7 anonim ***** válasza:
35%

Mindkettő alapos előkészítést igényel, ezért javasolnám, hogy óvatosan bánj vele, mert jöhet a gombásodás vagy a leválás.

Fontos, hogy mindkettőhöz UV vagy LED-lámpa szükséges, mert ez nem szárad, hanem köt. Azért írtam, hogy enélkül hozzá se fogj.

A körmös oldalakon és a youtube-on rengeteg videot találsz.

2013. máj. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a hozzászólást! :) Tudom tudom, mindenem megvan! Fertőtlenítő, vízelvonó, zsírtalanító, előtte lekezelem a körmöt, átreszelem meg minden! Nem is szokott fellevegősödni, meg semmi! (Amit én csinálok lefeszegetni sem lehet, csak lereszelni, olyan betonkemény,és tartós, pedig nem vastag :) holott voltam egyszer egy műkörmösnél, aki úgy csinálta meg, hogy 1 hét után sorban potyogtak le a körmök, és olyan volt, mintha papír lett volna, mikor leesett... )

Szóval ezzel nincs gond, csak most látom ezt a gél lakkot, ami tulajdonképp olyan mint a körömlakk, csak tartósabb és uv fényre köt. Tudom, hogy más mint az épített köröm, mert puhább, rugalmasabb... és azt is láttam videón, hogy azt nem is kell reszelni, csak lekezeled a körmöt, mattítod (átreszeled, ügyelve a szabad szélekre is), esetleg egy átlátszó alapréteg megy alulra (de az nem is szükséges?! mehetne egyből a szín) aztán 1 vékony réteg színes gél lakk, aztán még 1 réteg, így nyeri el az igazi színét, és akkor a végére jön a fedőlakk, ami szintén átlátszó, hogy megkapja a fényt. Minden rétek között 2 perc lámpázás. Illetve tudok, hogy ehhez külön ehhez való fénylakk kell, mivel az épített köröm végén használt fényzselé ehhez túl kemény, és összerepedezne. Ezek ok. DE a színes zselével mi a helyzet? Azt is fel lehet vinni ugyan ilyen vékony rétegben? És nem fog berepedezni? Alá kell egy sima zselé réted? Rá kell még fedőzselé réteg vagy mehet egyből a fényzselé? Át kell reszelni vagy át lehet? Ilyesmik... :)

2013. máj. 7. 13:14
 6/7 anonim válasza:

Szia, biztos hogy már megtaláltad a választ de azért leírom, hátha másnak is szüksége lenne rá.

Színes zselé olyan mint az építő zselé. Meg kell reszelni, formázni de óvatosan!

A gél lakk pedig ötvözi a zselé erősségét és a körömlakk 'kenhetőségét".

2015. jan. 12. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Remélem 4 év alatt kaptál már erre választ, de azért leírom.


A zselé keményre köt és szinkronban van a sima clear zselével. Nem szokás reszelni főleg ha jó minőségű színes zselét használsz, mivel az két rétegben is fed. Arra a clear megy, majd fényzselé. Köztük nyilvàn a díszítés ha van.


A géllakk másra lett kifejlesztve. A géllakk sima normal, nem épített körömre szánt ruganyos anyag, mely a sima körmöd ruganyosságával ér fel. Ezért marad meg rajta, kb. Két hétig.

2017. szept. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!