Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A munkahelyemen napi szinten...

A munkahelyemen napi szinten a fogyókúra és az edzés a téma, egyre rosszabbul érzem magam, szerintetek?

Figyelt kérdés
Az irodában hatalmas divat lett, elvileg mindenki fogyókúrázik (a gyakorlatban sorakozik a kóla az asztalokon). 170 centi magas vagyok és 60 kiló, edzek napi fél órát, de fogyni nem szeretnék. Már többször tettek megjegyzést az ebédemre (főtt étel, nem saláta), a napokban az alakomra is (Csinos vagy, nem kell mindenkinek vékonynak lenni.) Nem értem, M-L-es ruhákat hordok, elégedett voltam magammal, de ennek hála lassan úgy érzem magam, mint egy bálna. Egyik kolléganőm mondta, hogy ő mindig azt válaszolja erre, hogy szeretne fogyni 2-3 kilót, pedig valójában nem, de milyen ciki lenne ezt beismerni... Azért írtam ki a kérdést, mert kíváncsi vagyok a véleményetekre, tegnap egy megjegyzés már tényleg megbántott: Milyen jó neked, hogy el tudod fogadni magad, nekem sosem sikerülne megbékélnem a ducisággal Lapos a hasam, homokóra alakom van, nem vagyok sovány. Ez már duciság???
2013. máj. 24. 09:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%

Mondd, hogy elégedett vagy magaddal. Azt vettem észre, hogy aki mindig fogyózik, az sosem fogy. Szerintem normál alakod van, én deszka vagyok 55 kilósan 168 centivel, de amikor szoptatáskor 5 kg-mal több voltam, akkor is ugyanezeket a ruhákat hordtam.

Szerintem inkább az a bajuk, hogy te jól érzed magad így!!

2013. máj. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy Te jól érezd magad.

Attól, mert ők nem tudják elfogadni magukat, Neked még nem kell beállni a sorba. Manapság divat ropira fogyni, anorexiásnak lenni meg satöbbi.

170 cm és 60 kg tökéletes, mind egészségügyi szempontból, mind esztétikailag.

Miért lenne ciki beismerni, ha valaki elégedett magával? Ponthogy ez lenne a normális, de úgy látszik manapság ilyen kifordult világot élünk.

A homokóra alak egyébként nagyon szerencsés típus, csak egyesek nem képesek felfogni, hogy a széles csípő nem egyenlő a ducisággal, és különbség van, ha valakinek a csípőcsontja széles, és ha a zsírpárnák miatt tűnik annak.

És miért akarják megmondani, hogy mit csinálj?

Attól, mert ők nem elégedettek magukkal, úgy gondolják, ha Téged lehúznak és Te sem leszel az, nekik jobb lesz.

Ez a gondolkodás már a középiskolában a tinik közt se normális, nemhogy felnőttek közt egy munkahelyen.

2013. máj. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Vegyél be minden nap munka előtt egy leszarom tablettát.
2013. máj. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Igyekszem én is ezeket mantrázgatni magamnak, csak ha napi szinten hallod a fent leírtakat, akkor nem túl egyszerű a dolog. Persze visszavághatnék, hogy ha már évek óta folyamatosan fogyókúráznak és még mindig ugyanúgy néznek ki, akkor nem lehet túl hatékony a dolog, de nem szeretnék tényleg ilyen tinivitás szintre lemenni. Jobb a békesség :-) De a bántó megjegyzésekkel nem tudok mit kezdeni, egyre többet gondolkodok munka előtt, milyen ruhát merjek felvenni és tényleg kezdem magam kövérnek látni.
2013. máj. 24. 09:44
 5/11 anonim ***** válasza:
65%
Én csak annyit mondok, hogy mindannyian irigyek rád! Tökéletes alakod van, nem vagy túlsúlyos. Ezek a nők meg szimplán irigykednek rád, hogy neked nem kell salátát enned, mégis bomba nő vagy. Ennyi. :)
2013. máj. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, de azért ez nem igaz :-) A csípőm tényleg szélesebb annál, ami most divatos, előre félek, ha nadrágot kell vennem
2013. máj. 24. 10:46
 7/11 anonim ***** válasza:
a csípődből nem tudsz úgysem lefogyni, viszont jó öltözködéssel fel sem tűnik senkinek. Szerintem ez nem hátrány, ilyennek születtél :) Torz képük lehet, ha téged kövérnek látnak. Ők alulról súrolják az 50 kg-ot?
2013. máj. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Dehogy, vegyesen mindenféle alkatúak. A különbség szerintük az, hogy ők állandó harcban állnak a kilókkal, én pedig lusta vagyok megpróbálni.
2013. máj. 24. 11:02
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is, öltözködéssel tudod palástolni, ha nem akarsz fogyni. Amúgy ezt nem értem, én is harcban állok a kilóimmal (bár már a végén járok), de sohasem szólnék le más embert, hogy hogy néz ki, mit eszik, stb.

De amúgy meg miért nem állsz a sarkadra, és mondod meg a véleményedet?:) Hogy bocsi, de én nem akarok fogyni, és hízni se, nekem ez így jó, köszönöm.

Nehogy már az alapján ítéld meg magad, hogy mások mit mondanak.:)

2013. máj. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ezeknek a p.csáknak nincs munkájuk, amit meg kell csinálniuk,hogy ennyire ráérnek a te alakoddal foglalkozni?
2013. máj. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!