Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mennyiért vettetek, ha vettete...

Mennyiért vettetek, ha vettetek Dirndl-t?

Figyelt kérdés

Neten rendeltétek vagy boltban vettétk?

Milyen és mennyibe került?


2013. máj. 30. 15:28
 1/1 anonim válasza:

Szia, nem tudom, még aktuális-e, nekem jelenleg 4 db eredeti dirndl ruhám van és mindet Németországban, ill. Ausztriában vettem. Az elsőt, egy hosszú pink-barna színűt Parndorfban 2008-ban, 100 euró volt a ruha és a kötény, ennek Spieth & Wensky a márkája. Azóta nem jártam arrafelé, de emlékeim szerint a parndorfi bolt csak ilyen márkájú darabokat árult. A másodikat egy évvel később Münchenben, ez kb. térdig ér, fehér és lila színek dominálnak rajta, illetve a felsőrésze állatmintás. Ez 120 euró volt akciósan és Almenrausch a márkája. Ennél is csak a kötény és a ruha volt adott az alapárért.

2014-ben szintén vettem két dirndlt Münchenben, egyiket év elején az Original Steindl-nél, s igaz, hogy olcsó volt, 40 euró, bár ez csak a sima ruha volt kötény és blúz nélkül, de nagyon befürödtem vele, mert sima viseléskor a puszta izzadástól befogta az alatta lévő ruhát a dirndl festéke. Később visszamentem reklamálni és hallani sem akartak az üzletben kárpótlásról, cseréről vagy bárminemű kompenzációról, arrogánsan léptek fel és még az eladónők voltak felháborodva, hogy reklamálni merek, úgyhogy ezt a márkát semmiképp nem ajánlom. Lehet, hogy olcsó, de maga a minőség is az és utána hiába reklamál az ember. Állítólag török dirndlikkel seftelnek, a török gyártmányúak pedig elég rossz minőségűek.


Az év végén egy Fuchs Trachten márkájú példány került hozzám, ebben is csak a kötény és a ruha volt benne 100 euróért, ez fehér alapon pink kockás, pink-zöld szalaggal és zöld köténnyel. Ezt nem márkaboltban vettem, hanem egyfajta "mindenes" üzletben a müncheni Hauptbahnhoffal (főpályaudvarral) szemben, ahol szuvenírokat árulnak és egy nagyon kedves fülöp-szigeteki eladónő van. Paris Souvenir a bolt neve, azt hiszem.


Egyébként a legolcsóbban az Ebayről lehet szerintem dirndlt venni, sok aukció van mindig, ami nagyon olcsó árakat garantál, de pl. 20-30 euróért is tudsz már venni ott, esetenként ingyenes kiszállítással. (Érdemes odafigyelni, hogy szállít-e egy-egy eladó Magyarországra, mert sokan csak Németországba vagy legfeljebb még Ausztriába szállítanak.) Az Ebay.de-n pedig sok olyan dirndl-t is meghirdetnek, amit a sima ebay.com-on nem láthatnak a vevők. Az amazon.de-n szintén jó ár-érték arányban lehet kifogni ilyen ruhadarabokat.


Viszont számolni kell vele, hogyha nem használt dirndlt kínálnak ilyen 20-30-40 euróért, akkor az valószínűleg nem ugyanolyan minőség, mint egy 100 eurós darab. 70-80 eurónál kezdőnek a minőségibb darabok tapasztalataim szerint.


Összességében azt tudom mondani, hogy érdemes rászánni a pénzt, ha hosszabb ideig akarjuk hordani, ha csak az Oktoberfestre akarod felvenni 1-2 alkalommal, akkor egy pár eurós is megteszi. Én sokat hordom az enyémeket és a 4-ből 3 kiállta az évek próbáit - természetesen a drágábbak, ahogy fentebb is írtam.


Egyébként vannak minőségi dirndlt kínáló márkaboltok, amelyek webshopjában szállítanak Magyarországra is, ilyen pl. a Wirkes (trachtenshop.at )vagy a Moser Trachten.

Leárazások általában az Oktoberfest végén, október első hétvégéjén és télen vannak, ilyenkor nagyon olcsón ki lehet fogni jobb darabokat.

Az Oktoberfest közeledtével Németországban a fast fashion üzletek is piacra dobnak dirndlt, pl. a New Yorker és a C&A minden évben. De találsz a Galeria Kaufhofban, a Tommy Hilfigernél, a legolcsóbbat a KiK-nél - ha átléped az országhatárt, lényegében mindenhol. Csak pénztárcafüggő, hogy melyiket választod.


Még annyit tudok javasolni, hogy ne az Oktoberfest alatt vegyél dirndlt, mert akkor mindig megemelik az árakat, hanem leginkább télen, tavasszal vagy késő ősszel, az Oktoberfest végén ill. után. Ekkor mindig vannak leárazások, akár 40-50 eurót is spórolhat az ember. Viszont az is igaz, hogy az Oktoberfest alatt találkozhatunk a legnagyobb választékkal, olyan termékekkel is, amelyek évközben "rejtve" vannak. :)


Remélem, tudtam segíteni. Én nagyon szeretem ezt a fajta öltözéket, szerintem az egyik legnőiesebb viselet a világon.


Magyarországon a Bonprixtől és az Otto-tól tudsz rendelni, vagy a svabruha.hu-ról, de ezek szerintem elég drágák, ennél olcsóbban hozzájutsz az ebayen vagy akár kint a helyszínen, Auszriában vagy Németországban is sokfelé.

2015. jan. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!