Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Honnan ered a matrózblúz...

Honnan ered a matrózblúz iskolai ünneplőnek való használata? Mióta hordják, miért ez lett általánosan ünnepi, elfogadott?

Figyelt kérdés
Rengeteg suliban kötelező,bár nálunk sosem volt semmi megkötés,csak elegánsak legyünk.Ezért mindig csodálkozva néztem a mb-os embereket.Csak lányok hordják?
2009. okt. 21. 14:37
 1/6 anonim ***** válasza:
csak lányok hordják, a mi sulinkban is kell, holnap...hú de nem szeretem, hosszú az ujja, rossz az anyaga, és nem is tetszik xD
2009. okt. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Előző válaszolóval nem értek egyet, a normális eredet matróz blúznak jó anyaga van, az újabbak viszont tényleg gagyik (ezek már olcsóbbak és műszálasak is). Az "elitebb" iskolák tanulói hordják, általában gimnáziumok és jobb szakközepek. A pontos eredetét nem tudom sajons.
2009. okt. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

hát azért nem volt olyan olcsó, sajnáltam az 5000 ft-ot érte..:S

első vagyok.

2009. nov. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Doruss ***** válasza:
Most kezdem a gimit, ott is kötelező a matrózblúz, de szerintem szörnyű. Sovány vagyok, az xs-es is lóg rólam, az anyaga szörnyű, és ha megpróbálom felvenni szoknyával. az összhatásis szörnyű. Nem tudom, hogy ezt az egészet ki találta ki, de az biztos, hogy nagyon rossz ötlet volt.
2010. aug. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Csak lányok viselete, bár régen az iskolás kisfiúk - a gazdagabbja - is ezt hordták. Eredetileg a mindennapi viseletre volt tervezve az iskolában, és az anyaga is jobb volt. A matrózgallér, ami rajta van, onnan ered, hogy régen a matrózoknak varkocsba volt fogva a haja, amit rendszeresen zsíroztak, és hogy ne fogja össze a zsír a ruhájukat.

Egyes iskolák egyfajta egységet akarnak a matrózblúzzal, viszont mégsincs egység, mert van, aki innen, van, aki onnan veszi meg a különböző minőségű blúzokat. Akkor az iskola finanszírozhatná ezt.

Egyes országokban a mai napig kötelező nap mint nap hordani, természetesen lányoknak. Ez főleg Japánban van így, a fiúknak a porosz katonai öltözetből ötletelték az egyenruhát.

2010. szept. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Slemi válasza:

Edward, wales-i herceget beöltöztették 1846-ban egy ilyen egyenruhában. Ez az édesanyjának, Viktória királynőnek és a környezetének annyira megtetszett, hogy mindenféle emléktárgyakat, giccseket és csecsebecséket kezdtek árusítani a matrózblúzos kishercegről. Aztán innen terjedt el az iskolákba, Angliában már elfelejtették, nálunk megmaradt. (És Japánban is, ahol a matrózblúzos lányok kinézetének van egy kissé szexista íze is, de ez már más történet.)

Itt a sztori:

[link]

2022. máj. 3. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!