Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért izzadok ennyire ivás után?

Miért izzadok ennyire ivás után?

Figyelt kérdés

Kb. 2 éve azt tapasztalom magamon, hogy ivás után szinte azonnal elkezdek izzadni - függetlenül attól, hogy 40 fokos kánikula vagy mínusz 20 fok hideg van. Persze súlyosabb a dolog ilyenkor nyáron, mert így nemcsak leizzadok, de szó szerint lever a víz. Ez akkor is jelentkezik, ha hideget vagy ha meleget iszom.

Télen még nem tartottam annyira furcsának, mert akkor a meleg teától értelemszerűen felhevül a testem, mint pl. egy tál forró levestől, de aztán rájöttem, hogy mindegy, mit, milyen hőmérsékleten és milyen tempóban iszom, mindig elkezdek elég durván verejtékezni... Megkérdeztem már több ismerősömet is, hogy előfordult-e már ilyen náluk is, de kivétel nélkül nemleges választ kaptam.

Jobbik esetben ez max. 5 percig tart, de a mostani melegben akár 15-20 percig is eltarthat egy ilyen hőhullámszerű dolog, ami nem kifejezetten kellemes. Ilyenkor ugyebár célszerű lenne vagy 3 liter vizet fogyasztani, de egyszerűen már nem merek ennyit inni, csak amennyire feltétlenül szükségem van, mert minél melegebb van, annál nehezebben tudom már elviselni.

Mit tudnék tenni ez ellen?



2013. júl. 26. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Háziorvos? Esetleg nincsen rendben a hormonháztartásod.
2013. júl. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
megoldás mi lett érdekelne???
2015. aug. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Nem vagy cukros? Nalam is ey a helyzet
2015. szept. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Én egyes típusú cukros vagyok és ugyanez a helyzet.
2017. márc. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem is ez a problémám.

A cukrom rendben van és tiszta víz esetében is fellép a jelenség.

2018. aug. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Lett valami megoldás végül, vagy rájöttél az okára? Mert nálam is ez van, de valószínűleg nem vagyok cukros. Vagy 2 éve jelentkezett nálam is először, azóta mindig.
2019. jún. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sajnos mind ez idáig nem találtam meg az okát.
2019. jún. 13. 07:52
 8/8 anonim válasza:

Uristen!! Megvan esetleg az ok azóta már+???

Ugyan ez a helyzet velem nagyon régen, de csak. !!!Éjszaka!!!

2021. ápr. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!