Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Nem unjátok még azokat a...

Nem unjátok még azokat a kérdéseket kiírni\olvasni, hogy szerintetek hogy nézek ki, szerintetek szép vagy, szerintetek nem kellene fogynom, szerintetek milyen a mellem?

Figyelt kérdés
Ha valakinek önbecsülési problémái vannak forduljon pszichológushoz, ha egy ilyen oldal orvosolja a problémát nála, azért mert 3-4 hozzászóló pozitív megjegyzést tesz.....tényleg szánalmas személyiség. Mert nem ezekre az emberekre kellene hagyatkoznia, hogy WOW!....azt mondták jól nézek ki, akkor ezek szerint tényleg!....Yipikaye! Miközben ezek csak szubjektív vélemények.
2013. aug. 5. 10:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

" szánalmas személyiség"


Azért addig süllyedni, hogy ezt kiírd sem egy fennkölt erkölcsű személyiségre vall, amúgy ezzel a kérdéssel a saját önbecsülésedet akarod növelni? több azonos véleményű embert keresel magadnak, a saját véleményed (sztereotípiád) erősítésére.



Ha nekik ez pozitív visszajelzés, akkor az. Nekünk ehhez semmi közünk, maximum válaszolunk, vagy nem, és akkor hagyjuk a kérdést.

2013. aug. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nekem az önbecsülésemmel semmi gond nincs, talán ezért nem látom át a helyzetet, hogy miért kell egy ilyen oldalon megerősítést keresnie az embernek. Ennyire számítana egy vadidegen véleménye? Egy anonim személyé? Ha nekem problémám lenne valamivel, akkor az ismerőseim között keresném a kételyeimre a választ, hogy vajon miként is festek, mi az, amin kellene változtatnom. Ennyi. Csak mostanában egyre több ilyen kérdést látok (túl sokat is) és nem tudom megérteni ezeket az embereket, hogy teszik fel sorjában a képeiket önmagukról, várván a választ hogy néznek ki.
2013. aug. 5. 10:28
 3/12 anonim ***** válasza:
36%
Egyetértek a kérdezővel.
2013. aug. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

egyetértek az elsővel.

a szépség és divat egyéb kategóriája régóta erről szól, ha nem érdekel, ne járj ide, pont.

2013. aug. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Ha ismerőstől kérdeznek nagy esély van az elfogultságra.

Én (még) nem tettem fel ilyen kérdést,de gyakran eljátszok a gondolattal,csak azért mert valaki nem képes helyrerakni a saját adottságait és önértékelési gondjai vannak nem feltétlenül kell pszichológushoz rohannia,elég ha tudatosul benne az, hogy mások szemében milyen(suliban 1 évig tanítottak pszichológiát szóval nem csak úgy írom,az ilyenek is szóba jöttek),főleg hogy sok emberben az is gátlásokat kelt hogy szakembertől kell segítséget kérni az ilyen dolgok miatt.

Nyilván szubjektív vélemény,de ez is segít egy pozitív önképet kialakítani,esetleg ha építő kritikát kap tudja hogy mire kell figyelni.

Ha valaki nem csak dicséreteket akar hogy elszálljon magától hanem tényleg egy reális önképet akar kialakítani nem értem hogy miért nem tehetné meg,ha nem tűnt volna fel ennek az oldalnak az a célja hogy kérdéseket tegyünk fel, ebbe szerint beletartoznak a "Hogy nézek ki?" kérdések is.

2013. aug. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
37%

Én is egyet értek a kérdezővel. Ha nincs magával megelégedve, és önbizalomhiánya van, akkor menjen pszichológushoz, hogy feldolgozza, vagy ha tudja, min szeretne változtatni, akkor kezdjen neki. Ha meg ilyen piti módon akarja magát másokkal fényeztetni meg a popsiját nyalatni, akkor gondolkozzon el azon, hogy ennek most mi értelme van.

Ráadásul ezekkel a fogyjak-e még 2 kilót, és közben tök egészséges testalkata van c. sztorikkal az is a gond, hogy másoknak akarnak megfelelni (sőt olyanoknak, akiket nem is ismernek), és ezt az üzenetet is közvetítik... hogy hja nem mondja rád legalább x vadidegen, hogy húha, akkor egy bányarém vagy. Pedig inkább azon kellene lennie az embereknek, hogy maguknak tetsszenek és jól érezzék magukat a saját bőrükben... és megtalálják a saját egyéniségüket, nem pedig birkaként kövessék a médiaideálokat.

2013. aug. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Látom szépen lepontoztátok azokat, akik egyetértenek velem. :)
2013. aug. 5. 14:40
 8/12 anonim ***** válasza:
43%
téged is lepontoználak ha lehetne:D:D
2013. aug. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
De most emberek! Ott a Facebook! Meg a többi közösségi oldal..... Az emberek többsége feltesz egy nagy rakás képet magáról, melyekre egyből megy a like, a hízelgő kommentek.....nemdebár? És még ezt az oldalt is ilyen "énközpontú, erősítsük a személyiségünket, fejlessszük az önbizalmunkat oldallá" kell formálni?
2013. aug. 5. 15:39
 10/12 anonim ***** válasza:
61%

Mit érdekel téged?

Engem sokkal inkább irritálnak a hozzád hasonló, kötözködő emberek.

Félreértés ne essék, sosem írnék ki "Hogy nézek ki?" kérdést, de nem zavar ha valaki kiírja, válaszolok neki. Vagy egyszerűen rá sem kattintok az ilyen kérdésekre.


Észrevehetnéd amúgy, hogy ugyan ott vagy, ahol ők. Csak ez olyan "Szerintetek igazam van?".

Ugyanúgy pazarolod az idődet, pedig sosem lesznek teljesen egy véleményen a válaszolók.

Ugyanúgy te is az "Igen, igazad van!!" válaszokat várod, ahogy a kérdésedben említett személyek az "Igen, szép vagy!"-ot.

Legtöbben csak kíváncsiak, hogy idegenek mit gondolnak, azért írják ki. Meg azért az ismerősök legtöbbször nem mondják az arcunkba, hogy: "Csúnya vagy." "Gáz ez a póz". "Szörnyű a szemöldököd". "Nem áll jól ez a hajszín".

Lehet, hogy a kérdező észreveszi, hogy igaza volt valakinek, és így változtatni tud.

Szóval nem olyan vészes dolog ez, mint amennyire túlreagálod.

2013. aug. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!