Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Műköröm építéshez segítséget...

Műköröm építéshez segítséget kérnék!?

Figyelt kérdés

Műköröm építésről szeretnék megtudni nagyvonalakban a lényeges dolgokat, a menetét, miután mit hogyan kell, esetleg praktikákat.

Crystal Nails, Diamond Nail, Moyra műköröm alapanyagokkal ha dolgozik valaki, megköszönném ha leírná miket és mire használ.


A körömágy bőrt feltoljuk, kaparjuk, bolyhozzuk, előkezelő folyadékkal átkenjük, h zsírtalanítsuk.. ezután? Kell valamilyen lakk ami tapadást segíti pl, vagy jön az első réteg az építő zselé? Ez minden esetben egy színtelen zselé?

Ha ezt felvittük jön a körömágy hosszabbító zselé, ezt kell púposabban felkenni középen h íves legyen a köröm? Minden réteg után uv lámpa az stimm.. Ezután ha pl francia véget szeretnénk v pl színes véget akkor azt visszük fel a c-ívet kialakítjuk. Ha nem franciát szeretnénk, hanem egy alap vmilyen színt és rá díszítést, akkor az első építő zselé felhezyezése, köttetése után viszünk fel színes zselét az egész körömre, vagy kell előtte még vmilyen réteg? Ebbe a színes zselébe lehet a csillámport szórni, vagy ha köveket szeretnénk bele, vagy bármilyen díszt ezt mikor helyezzük a körömre, és milyen rétegre?

Vlamikor közbe még kell bolyhozni, átreszelni a köröm tetejét, d emelyik réteg v lépés után, mivel zárjuk a végén? Valahol fényzselét olvastam, valahol uv lámpára kötő fedőlakkról...

Akril festékről vmit, mikor hogyan lehet használni...

Kb ennyivel vagyok képben.


Hogy miért nem tanfolyamot végzek el: fodrász kellékesben kezdtem el dolgozni, a szakmám kozmetikus, a műköröm építéshez nem értek, viszont nagyjából jó lenne képben lenni :/ ezért kérnék segítséget, nem kell nekem kiselőadás, részletesen minden, csak tényleg annyi, hogy képben legyek..



2013. aug. 7. 23:22
 1/7 anonim válasza:
0%
Ha körmöt szeretnél csinálni, akkor menj el tanfolyamra, mert pár mondatból nem lehet megtanulni. Olyan sérüléseket és nemvárt "károkat" lehet okozni, hogy utána ne csodálkozz ha valaki feljelent azért, mert olyan munkát csinálsz amiről nincs papírod. Ha érdekel és csinálni szeretnéd, akkor szépen tanuld meg, hogy mit hogyan kell.
2013. aug. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Szia!

Az előkészítés teljesen jó! A kezdőknek ajánlott a tapadás elősegítő mint pl. CN Base gel,ami úgyanúgy UV lámpában köt. Ezt felviszed vékonyan lezárod a köröm végét is! majd jön a sablon az átlátszó réteg.

- FRANCIA:körömágyhosszabbító majd a szabadszélre a szines, fefér vég. Ezután egy csúszóréteg az átlátszó zseléből és köttetés nélkül rá a nagyobb gombúc átlátszó zselé, amivel kialakítod a köröm tartásbiztosító C-ívét.Fixálás CN cleanserrel, majd a köröm reszelése előyzör durvább majd puhább reszelővel. Ezután jön fényzselé(CN topshine). majd pedig ápolod a bőrt cuticula bőrápoló olajjal.

- teljes színes köröm: miután leszedted a sablont kialakítod a C-ívet, majd rá a színes zselét, ezt lehet több rétegben. fixálod, reszeled, fényzselézed, majd ápolod a bőrt :)

A fényzselét is kell köttetni :)


[link]

Itt egy video is :)

Remélem sokat segítettem, ha valami nem érthető akkor írj !

2013. aug. 9. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha azt hiszed, hogy leírásból vagy videóból meg lehet tanulni, akkor csak hajrá...

Egyébként az érvedet sem értem, amiért nem végzed el a tanfolyamot. Mi köze hozzá, hogy fodrász kellékesben dolgozol?? Amúgy meg, ha nem szeretnél tanulni, akkor egyszerűen csak járj el műkörmöshöz, aki tudja is, hogy mit-hogyan kell csinálni.

2013. aug. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Elsőnek: nem szeretnék körmöt csinálni, sem kárt okozni másokban

3-nak szintén: az érvem úgy látom akkor nem világos, hogy mi köze hozzá. Kellékesben kezdet el dolgozni, itt kozmetikai, fodrász és műkörmös alapanyagok vannak. Nyilván mindenről jó ha tudok általánosan dolgokat, amiről szinte semmit a műköröm, ezért kértem segítséget, nem a készítését akarom megtanulni....

de ezt igyekeztem is érthetően leírni, hogy mire kellene nekem.

Azért nem fogok elvégezni egy tanfolyamot és több tízezret kiadni hogy dolgozhassak, szerintem ez érthető...

Köszönöm a válaszokat azért!

Főleg a 2. válaszolónak, nagyon köszi! Még annyi kérdésem lenne, hogy mikor kell beleépíteni a különböző díszeket, melyik rétegbe, gondolok itt a gumi díszekre, tört kagyló, stb...

2013. aug. 11. 21:53
 5/7 anonim válasza:
Ha nem körmöt akarsz építeni akkor meg minek akarsz mindent tuni, ha egy körmös kollegina bemegy, ő tudja, hogy mit mire kell használnia, nem hiszem hogy oktatást kérne az eladótól, hogy mit hogyan csináljon.
2013. aug. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

A 2. vagyok :)

Az ilyen beépíthetős díszeknél a c-ív kialakítása előtt a csúszórétegbe kell berakni majd meglámpázni és utána jöhet a c- ív.

A köveket csiszolás vagy fényzselézés után tip ragasztóba szoktam belerakni :)

2013. aug. 14. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Képzeld igenis elvárják, hogy mindent tudj...

És nem csak körmösök jönnek be....

Utolsó: Köszönöm!!!!!!! :)

2013. szept. 12. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!