Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Szerintetek mit illik, és mit...

Szerintetek mit illik, és mit nem illik viselni a suliban?

Figyelt kérdés

Én kerülöm a feltűnőséget. Szerintem felesleges ilyen korban a hajfestés, pláne, ha világító vörös, vagy már színtelen szőke az eredmény. A túlzott sminknek sem látom sok értelmét, én csak alapozót teszek fel, és kész. Pláne ha tesi óra is van aznap, akkor sem éppenséggel hasznos viselni a sok sminket. Az ékszereket sem kell túlzásba vinni szerintem, engem rettentően idegesít, ha valaki az egész órát végigcsörgeti a karkötőivel. Na meg a rikító körömlakkok.. Szerintem a vérvörös, és a fekete ilyenkor mindenképp hanyagolandó, valamint a rikító színek is. Ruha ügyben is javarészt ugyanazt tudom mondani, a rikító színek feleslegesek, pl. a tűzpiros nadrág és az élénk lila felső eléggé gáz együtt.. Az elegáns darabok, mint pl. a koktélruha sem suliba való. A push up melltartó viselése, és még annak kiemelése is eléggé szánalmas. Valamint a magassarkúknak se látom sok értelmét. Az meg pláne nagy hülyeség, hogy mindenki egyvállas táskával jár, és majd megszakad a sok könyvtől, füzettől.. Nektek mi a véleményetek? Persze tudom, hogy iskola váltogatja, én gimis vagyok mindazonáltal.

17/L


2013. aug. 16. 11:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt,hogy valószínű nem olyan körökben vagy,akik ezeket csinálják.Őket "menőnek" vagy minek nevezik.

Én csak párba tartozom bele.

Rúzzsal én se értek egyet,a sok smink se jó,és is csak egy kevés alapózó,szemceruza vékonyan,és spirál.

Viszont az ékszereket nem értem.Az kiegészíti az ölzötéket... én gyűrűket hordok.Soha egy tanár nem szólt be az észereimért.Sőt még dícsérték is.

A körömlakk... ki mondja meg,hogy miért rossz,és miért illetlen? Valaki kitalálta aztán mindenki rámondja.Butaság.Pedig én,csak világos színeket használok,amik természetesnek tűnnek.

A rikító szinek meg egyebek,nem az,hogy feleslegesek,hanem izléstelenek,vagyis nincs izlésük.Ennyi.

Push-up meltartó... csak akkor gáz,ha nagyon,és látszik.Na meg ha nincs melled,és arra húzol.

Magassarkú? Imádom.Nem mindegy,hogy van-e egy kis sarka,vagy nincs? Szerintem az.Én hordok magassarkút,persze túrhető mértékben pont.Tudok benne járni,és nem szólnak meg érte.

Egyvállas táska: Egyetértek.Viszont álltalában akik ezt hordják,nem is hoznak el minden cuccot.Ez lett a divat.Én is egyvállasat hordok úgymond,de annak van külön szíj része,amit átrakok a vállamon,és így eloszlika súly+ mappába hordok még külön,mert így sokkal könnyebb a táska,és nem szakadok le.

17L

2013. aug. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

Illik: Baseball sapka és Csuccsu CD

Nem illik: melltartó, póló, pulóver, kabát, stb.

2013. aug. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj kérdező, lehet sok dologban igazad van, de nem értem mi eza sok 'feleslegesség'. Lehet valaki éppen a Te cuccaidat tartja unalmasnak, vagy 'feleslegesnek'. Nem mindenki azért olyan, amilyen mert 'menő' akar lenni. Nekem pl. vörös a hajam, elsőre Te is -és talán mások is- azt gondoljátok hogy 'csak menő akarok lenni' ,de abba bele sem gondol senki, hogy azért lett vörös, mert kiskorom óta rajongok a 'Kishableány' c. meséért, azon nőttem fel, és azért festettem be 16 évesen a hajamat. Az ékszerek meg, hát nem hozzád fognak alkalmazkodni az o.társaid. A körömlakkok közül én szinte mindig vagy halvány rózsaszínűt, vagy gyöngyház színűt használok. De van hogy rikítót, nincs abba semmi ízléstelen ha szépen van kifestve. A piros nadrág meg jó lehet pl fehér pólóval. Kinek a pap, kinek a papné. Ne érts férre kérdező, nem bántani akarlak, de lehet van akinek a Te stílusod nem tetszik. Ja a magassarkút imádom, de a túl magasat nem. És én is oldaltáskát hordok, mert a legtöbb könyvet (amiből épp nem kell tanulni) ott hagyom a szekrénybe.

16L

2013. aug. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, de nálunk teljesen normális, hogy minden csaj festi magát, a körmét, a nagy része a haját is. Simán használunk alapozót, rúzst, szemceruzát, szemhéjpúdert, szájfényt. Ha az ember ügyes, akkor teljesen natúr sminket lehet ezekből kihozni, ami egyáltalán nem feltűnő. Az ékszereket is mindenki hordja nálunk. Az élénk színű ruha is teljesen normális(bár a lila és a piros tényleg nem illik össze), push up melltartót is sokan hordanak, magassarkút is, egyvállas táskát is. Tulajdonképpen szerintem egyik sem illetlenség(bár pl. a válltáskát, push up-ot én sem szeretem, de nem nekem kell hordanom), amiket itt leírtál. Mivel 7 napból 5-öt suliban töltünk, nyilván oda is bevisszük a stílusunkat, ami a ruhából, sminkből, ékszerekből áll. Azért 17 évesen már nem kell szürke kisegérnek kinézni.

Szerintem a miniszoknya, pi_csagatya, leggings rövid felsővel, fél mellet megmutató felső talán nem suliba való, de ezeket is sokan hordják nálunk, szóval ez is nyilván csak nekem sok.

A véleményem meg az, hogy mindenki azt hord, amit akar. Ha te nem akarsz, ne sminkelj, ne divatozz, ne fess hajat, és körmöt, de ez a kivétel, nem a normális. Amúgy én is gimibe járok 17l

2013. aug. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsónak igaza van. Meg ha neked ennyire fontos az iskola, akkor a tanulás legyen fontos, ne az hogy ki hogyan zörög a karkötőjével. Ha én figyelek az órán azt sem veszem észre ha valamelyik osztálytársam horkol a háta mögött.

Az ékszerrel, a magassarkúval, meg a körömlakkal se értem mi bajod, én is gimibe járok, és a tanárok, nemhogy leszólnak érte, hanem még meg is dícsérnek.

2013. aug. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
62%

Van, amiben egyetértek veled, van, amiben nem. Szerintem mindenkinek meg kellene adni a lehetőséget, hogy úgy öltözzön, sminkeljen ahogy akar( bizonyos határokon belül persze)

Illik: normális nadrágok ( nem szétszaggatott), normális szoknyák ( nem mikromini), ruhák ( ugyanez) pólók-blúzok nem derékig érő dekoltázzsal.

Magassarkú: ezt sose értem, miért lenne tilos, ha tud benne járni és nem 20 centis extracsicsás platform.

Push-up: ha nem látszik, akkor oké, persze én nem vizslatom mások melltartóit:-D

Táska: én is kézitáskát hordok, aminek van hosszú vállpántja is, de ettől nem leszek rosszabb ember szerintem. Főleg, hogy nincs sok cuccom ( erős suliba járok, de mindig csak a füzetekből kell tanulni kb)

Körömlakk: max akkor nem illik, ha nagyon lepattogzott, vagy igénytelen, amúgy mkndegy. Én csak átlátszóval festem néha:-)

Smink: Egy normális, szolid smink oké gimiben.És nem attól függ, hogy szolid-e a kérdéses smink, hogy hány terméket használ az illető. Csak alapozót is lehet gusztustalanul felkenni, vastag rétegben, rossz színnel, zsíros bőrre púder nélkül... Személyesen én használok alapozót, korrektort, púdert, szempillaspirált. Ésmivel rendesen eldolgozom, így esztétikus marad.

Hajfestés: Nekem eredeti seszínű szürke ( sötétszőke) hajam van, 2 évig aranyszőkére, most pedig vöröses hajam lesz ( nem piros, természetes hatású) Mondhat bárki bármit, én az eredeti hajammal szörnyen nézek ki. Most hennával fogom festeni, így ez természetes módszer.

Koktélruhák: nos ez egy vitatott téma, hiszen én elegánsabb stílust képviselek, és mikor felvettem egy egyszerű fekete a-vonalú ruhát, a sportos csajok mind kiakadtak, hogy bálba jöttem. No comment, nekem meg a deszkáscipő igénytelen, szóval ízlések és pofonok:-)

Szerintem oké, hogy te nem akarsz feltűnni, de nem minden csinosan, nőiesen ( ami nem egyenlő a szolis plázacica, meg a mikrominis r*banc öltözködéssel) öltöző lány akar menő vagy féltűnő lenni. ( az én sulimban a hipsterek meg a rockerek akarnak azok lenni, no meg a tetőtől talpig márkás sportos cuccokba öltözöttek: converse, hollister, nike, stb)

2013. aug. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsónak igaza van. Meg ha neked ennyire fontos az iskola, akkor a tanulás legyen fontos, ne az hogy ki hogyan zörög a karkötőjével. Ha én figyelek az órán azt sem veszem észre ha valamelyik osztálytársam horkol a háta mögött.

Az ékszerrel, a magassarkúval, meg a körömlakkal se értem mi bajod, én is gimibe járok, és a tanárok, nemhogy leszólnak érte, hanem még meg is dícsérnek.

2013. aug. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!