Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Milyen engedély szükséges?...

Milyen engedély szükséges? Szeretnék műkörmözni.

Figyelt kérdés

Itthon szeretnék dolgozni,mert van egy szabad szobánk.Nincs engedélyem,a tanfolyamot most kezdem,de amúgy már tudok körmöt építeni/csinálni.Minden felszerelésem megvan.Milyen engedély kell?V mik a feltételek???? Szalonba érdemesebb lenne esetleg dolgozni??

Válaszotokat előre is köszönöm. :)



2013. szept. 24. 18:41
 1/5 jjnn válasza:
Szia! Szerintem otthon jobb, nem kell bérletet fizessél a szalonba. Vállalkozói engedély kell szerintem, de jobb ha megkérdezel egy körmös ismerőst.
2013. szept. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen érdemesebb szalonba menned! Gondolj csak bele, idegen embereket engednél fel a lakásodba? Mert ha ismerősöknek otthon megcsinálod az ok, de pl sok olyan lány jár körmöshöz akik pénzért szolgáltatnak szerelmet, hogy szépen fejezzem ki magam :D És elmegy értük a "főnökük" vagy esetleg még el is akarja kísérni, mit csinálsz otthon vele ha ki akar rabolni? Amúgy meg kell ÁNTSZ engedély is, nem fogják megadni csak kizárólag olyan helyiségre, ami más célt nem szolgál, kizárólag körmözést és csak ezzel kapcsolatos dolgokat tarthatsz a helyiségben...stb Kell lennie egy kézmosónak is! Nem kint, hanem abban a helyiségben ahol dolgozol. Előírás! A NAV akkor menne ki hozzád ellenőrizni amikor akar...stb. Amúgy meg fogják tanítani, hogy mi kell egy szalon elindításához, úgyhogy ha tényleg csinálod a tanfolyamot akkor felesleges ezt itt kérdezni. Kell majd engedély az Önkormányzattól is. Ráadásul több vendéget foghatsz olyan helyen ahol egyszerre mást is el tudnak a vendégek intézni. Van pl olyan ismerősöm,aki egy szépségszalonban állandóan be volt táblázva, nyitott egy csak körmös helyiséget és oda már alig mentek. Gondold át!
2013. szept. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jah és persze vállalkozói is szükséges hozzá! A járulék sok.... Jobban kijössz ha keresel egy szalont, bejelenteted magad náluk mint 4 órás dolgozó (eleinte úgysem lesz sok vendéged) és kifizeted nekik magad után a járulékot. Így a magad ura lehetsz, de olcsóbban kijössz. Vagy felvesznek körmösnek, de akkor csak minimálbért adnak általában.
2013. szept. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
értem :) nagyon szépen köszönöm a válaszodat! Igazad van,mindenképpen szalont fogok keresni :)
2013. szept. 25. 13:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Tanulni fogsz vállalkozás ismeretet :) Én is nemrég kezdtem a tanfolyamot,és én is itthon szeretném majd csinálni :) Nem egy ismerősöm csinálja otthon,és ahogy látom megy nekik :D
2013. okt. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!