Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Milyen hajszínt válasszak?

Milyen hajszínt válasszak?

Figyelt kérdés

Nagyon fehér a bőröm, zöld a szemem (bizonyos fényekben kékes színe van), az eredeti hajszínem közép-sötétszőke. Eddig 1-2 árnyalattal világosabbra festettem, de ugye a szőke festék nagyon roncsol...(bármit teszek rá, kb hiába, mindent kipróbáltam, olajok, szilikonos/szilikonmentes hajpakolások, melegolló, stb)

Szóval most elhatároztam, hogy nem világosítom többé, a sötétebb hajszín elvileg kevésbé ártalmas. (illetve hallottam a henna/indigó, stb növényi porokról is, ami elvileg ápol, persze ahhoz kb 3-4 hónapot pihentetni kéne a hajamat, már letelt 2...)

Viszont a színeim alapján elvileg nyár típusnak számítok,legalábbis ezen cikk alapján pl: [link] persze ha tévedek, javítsatok ki.:D Viszont itt azt írja, hogy csak a világos színek állnak jól, ami ugye a hajamnak annyira nem tetszik...Milyen árnyalatot kellene választanom, hogy jól álljon és ne roncsolja szét a hajamat?



2013. szept. 26. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanígy nézek ki, ahogy magad leírtad. Fehér bőr, zöld szem, sötétszőke haj. A világosszőke régen szerintem nekem is jobban állt, de nagyon tönkretette a hajam. Aztán visszafestettem az eredeti hajszínemre és hagytam lenőni. Igazából nekem a szőke mellett a vörös is nagyon tetszik. Úgyhogy aztán a henna mellett döntöttem. Sajnos nem lehet vele világosabb hajat csinálni, de így is elég szép lett, és megy a zöld szememhez és a bőrömhöz is. Olyan hennát válassz (ha kipróbálod), amiben csak növényi alapanyagok vannak, semmi kémia. Van ami natúr henna (vörös) és van amiben dió indigó meg ilyesmi van, az lehet barna is. Szerintem ha nem akarsz sötét hajszínt, akkor indigót ne használj, csak sima hennát.

Az egyetlen gond csak az a vörös hajszínnel, hogy később nagyon nehéz leszívni a hajból, nem olyan egyszerű újra szőkét csinálni. Szóval jól gondold meg, hogy belevágsz-e. Én nem bántam meg.

2013. szept. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Most így néz ki a hajam kb. közepes-sötétszőke eredeti hajszínen:

[link]

2013. szept. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az eredeti természetes színed lesz a legjobb szerintem! :)

Bár jó lenne képet is látni rólad, hiszen mindenkinek más áll jól, de a leírás szerint az eredeti színed pont jónak tűnik! :D

2013. szept. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Első: Nagyon szép a hajad*.* Az egyetlen dolog, ami visszatart, hogy nem biztos, hogy ehhez a hajszínhez hordhatnám a mostani ruhatáramat (sok rózsaszín, lila...)

Második: A eredeti nem áll jól sajnos (tudom, hogy elvileg mindenkinek jól áll, de ugye ez a tipikus besötétedős, de nem barna szőke elég előnytelen...), és nem is tetszik sajnos.

2013. szept. 27. 14:45
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A leírtak szerint, neked nagyon jól állna a voros haj. Abból is a mahagóni, bordós szín. Én a hennát nagyon tudom ajánlani. Sokkal egészségesebb lesz a hajad tole,nagyon szépen ápol. Viszont elsore nem lesz bordós, hanem rezes fényt kap. Minnél tobbszor használod, annál sotétebb,lilásabb lesz a színe. Ezen az oldalon mindent megtalálsz róla, és kérdezhetsz is. [link]

azt még tudnod kell, hogy utána nem nagyon tudsz kémiai hajfestéket használni.

2013. okt. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!