Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Ebay: Milyen összegre számítha...

Ebay: Milyen összegre számíthatok a vámmal? Azt hogy kell kifizetni, hogy működik ez?

Figyelt kérdés
Rendeltem egy pulcsit, eddig csak apró semmiségeket rendeltem meg, nem tudom ez az egész hogy működik. Köszönöm előre is a segítséget.

2013. szept. 29. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég kiszámíthatatlan. Én már rendeltem többször, és eddig csak egyszer kellett vámot fizetni. Nem tudom, hogy csinálják, talán szúrópróba.

Elvileg EU-n kívüli országokból rendeltnél kell fizetni. Én eddig Hong-Kongból, USA-tól, Kínából rendeltem, de csak egyszer volt vám. A postás ad egy papírt, vagy ha nem vagy ott, akkor kapsz egy értesítőt, amivel átvehetek a posta tájékoztatóját. Azon mindenféléket kérdezgetnek, és aztán, kapsz egy papírt, amin rajta lesz a fizetendő vám, ha kifizetted, utána vehetek át a csomagot. Ha valamilyen csomagküldő szolgálat kézbesíti, akkor elvileg a kézbesítés előtt felhívnak, vagy e-mail-ben megkeresnek a vám-ügyitézés miatt.

2013. szept. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az összegről elfelejtettem írni. Nem emlékszem rá pontosan, de elég sok, kb. az ár negyede.
2013. szept. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 pinkpancser ***** válasza:
27% lesz a vám, ha kell fizetni. Nem tudom most mi az értékhatás EU-n kívűlről, de volt akinek vám nélkül jött be a 60000-es telefon.
2013. szept. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem szúrópróba szerűen megy a vámvizsgálat. Minden bejövő küldeményt megnéznek. A borítékos kínai és hong kongi csomagokon az esetek 99,99%-ban van cn22-es vámnyilatkozat 20$ alatti értékmegjelöléssel, így azokat alapból vámmentesnek nyilvánítják. Természetesen tudják hogy nem minden küldeményen a valós érték szerepel, de senkinek sincs ideje, se kapacitása hogy napi több ezer küldeményt tároljanak míg valaki bizonyítja az értéküket, ezért ezeket át lökik a vámon.

Az EU-n belül ugye nincs vám.

Amerikából vagy más 3. országból jövő küldemémyeken szintén a vámnyilatkozatot figyelik. Amerikában szigorúbban büntetnek a vám- és adócsalásért ezért sokan nem kockáztatnak, inkább ráírják az eredeti összeget, hiszen az után úgyis a vásárló fog fizetni.

Szóval ha kínából rendeltél akkor felesleges aggódni.

2013. szept. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, 27% annyira nem vészes, nem rendeltem olyan nagy összegben, persze jobban örülnék, ha lemaradna a vám, de hát... Még egyszer köszönöm, mindenkinek ment a zöld kéz.
2013. szept. 29. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!