Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Megéri otthoni IPL szőrtelenít...

Megéri otthoni IPL szőrtelenítő készüléket venni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a teljesítménye sehol sincs a több milliós kozmetikai gépekhez képest, de ha annyira működne, hogy lassítaná a szőr növekedését és havonta kellene kezelni vele, még úgyis megérné. Légy szíves csak olyan írjon, akinek van ilyen és használt neki, vagy csalódott benne, vagy esetleg ismerőseinek van, tehát személyes tapasztalat érdekelne. Nem az, hogy kapásból valaki rávágja, hogy nem ér semmit az egész vagy mert az eladó oldalán olvasta, hogy csodát művel. Mert én is elég szkeptikus vagyok, ezért nem áldoztam rá pénzt, pedig már 2 éve szemezek vele.

2013. okt. 15. 11:54
1 2
 1/14 pinkpancser ***** válasza:
Azt nem tudom mennyire képes csodát művelni, viszont javítottam már több ilyen készüléket is. Nem értem, hogy tudnak ilyen összegekért eladni ilyen cuccokat, mert ha minden alkatrészt meg kéne venni hozzá, kb 1500-2000 forint lenne az egész. Illetve vásárlás előtt érdemes számolni, hogy megéri-e annyiért az a kb 1000-1500 villanás, amit ezek a csövek kibírnak.
2013. okt. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Na igen,a Homedics MeMyelos Pro Ultra gép 120 000 villanást ígér, ami számomra abszurd. Hiszi a piszi úgymond. Egyébként a Remingtonról is hallottam, hogy a beígért 1500 villanás sem annyi, valakinél jó ha kibírt 750-et. Csak hát lássuk be, nekünk nőknek olyan csábító gondolat a hosszan tartó szőrtelenség. De engem még mindig az érdekelne, hogy működik-e, mivel igen kis frekvencián működnek ezek a ketyerék.
2013. okt. 15. 17:05
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is sokáig tanakodtam hogy mi lenne a legjobb megoldás.

Teljesítményben a szalon minőségű gépek kb10-15-ször olyan erősek és minimum tízszer annyiba kerülnek.

Végül egy olyan eszközt vettem ami nem villanófényes hanem lézeres és csak egy lézerceruza van hozzá azaz egyszerre csak egy szőrtüszőre koncentrál. Ezt kozmetikai szalonoknak árulják ahol csak szemöldököt meg arcot kezelnek, tehát nem nagy felületet. ÁFÁ-val együtt majdnem 100.000-be fájt.

Kb 4 hétig használtam és csak péntek délutánonként hogy hétfőre elmúljon a bőrpír. Igyekeztem minél gyorsabb lenni mert egyenént szőrözgetni nagyon idegörlő. Lényeg a lényeg - ami szőrt lekezeltem az el is tűnt. A baj az hogy nem tartottam be a használati utasításban ajánlott 2másodperces várakozási időt az egyes szőrtüszők között, így egy hónap alatt kiégett a lézer. Visszaküldtem Amerikába mire ingyen küldtek egy másikat ami azóta is a orosz vámon van (2 hónapja). Írtam nekik hogy azóta sem jött meg. Tegnap küldtek még egyet ingyen.


Gondolom az otthoni készülékek is ugyanúgy kiégnek ha sokat használják őket.


Azt gondolom tudod hogy minél kontrasztosabb a bőr és a szőr színe, annál hatékonyabb az eszköz, legyen bármilyen erősség.

A készülék használati útmutatójában azt írták hogy hatásosabb ha legyantázzuk a kezelendő felületet, majd karbon festékkel megfestjük a bőrünket, a festék feltölti a szőrszál helyét, így maximális hatásfokkal nyeli el a fényt a szőrtüszőig. Kaptam is 2 flakon ilyen festéket. Tényleg jobban lehet érezni a lézer erejét ha ezzel a módszerrel csinálom.


Ha valakinek nem fekete hanem mondjuk világos barna a szőre akkor a fény kevésbé tud elnyelődni és nem ég ki a szőrtüsző csak károsul. Ezért van hogy sokan arról panaszkodnak hogy nem hullott ki a szőrük csak lassult a növekedés.


Ezt a karbon festékes eljárást azért nem csinálják szalonokban és nem is nagyon reklámozzák, mert így több kezelésre is visszamegy a kuncsaft.


Az eBayen egyébként lehet ilyet venni. Gondolom az otthoni készülékek hatását is ugyanúgy fokozza.

2013. okt. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 pinkpancser ***** válasza:
100%
A 120.000 villanás jó minőségű cső esetén lehet reális. Találkoztam már olyan villanócsővel is, aminek a gyári adatok szerint 3 millió villanás az élettartama. De sajnos ez csak a használat során derül ki.
2013. okt. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Remington IPL 6000-es em van, barátnőmnek 4000-es. Nekem nem tünteti el teljesen a szőrt, de lényegesen lelassítja a növekedését és drasztikusan elvékonyodik. Barátnőm estében bevált teljesen. Amúgy igaz, hogy csak 1500 villantást engedélyez a lémpa, de van rá okos megoldás. Keress rá a googliban "Remington ipl lámpa felújítás", így már lényegesen kedvezőbb a rezsi. Mindketten túl vagyunk már egy két lámpa tuningon és bevált.

Hirdetésből: "Remington IPL készülékek lámpái valójában sokkal több villantásra képesek, mint a gyártó által közölt 1500. De azért, hogy a lámpa eladás jó üzlet legyen, elektronikusan korlátozzák a villantás számot. A használt lámpákat, ahelyett hogy a kukába dobod, küld el nekem postán és visszaprogramozom ”gyári” állapotúra. Innentől ismét villanhatsz vele 1500-at. Majd ismét . . . és ismét (tapasztalatom szerint a lámpa legalább 10.000 villantást kibír lényeges teljesítménycsökkenés nélkül)."

2013. okt. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 pinkpancser ***** válasza:
100%
Kicsit kevés is az az 1500, de valamiből élni akarnak. Fordulatszámmérőkben használtam olyat, ahol hasonló cső több mint 10000-et villant... másodpercenként :)
2013. okt. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%
Hozzászólás a #2-eshez. Nincs olyan, hogy a Remington IPL csak 750 villantást bír ki. Elektronikus számláló van benne ami visszaszámol 1500-tól tehát ennyit biztosan villan. A lámpa felújító elmondta a pontosság kedvéért, hogy valójában nem 1500-at hanem 1525-öt villan és utánna letilt a lámpa. Innentől vagy kuka vagy felújítás.
2013. okt. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
szia, ezt a karbonfestéket hol lehet venni ? és hol lehet utánanézni, hogy hogy fessem be vele ? akarok egy ideje ilyen gépet venni, világos a bőröm, de a szőröm is.
2015. dec. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem van ilyenem, Silk'n Jewel a neve. 35.000 Ft-ért vettem és nagyon bevált, ajánlom szívesen.
2017. okt. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Azt írja valaki, aki már javított iyet, hogy egy ilyen készülék alkatrész árban 2.000 Ft-ért összehozható. Akkor ez nem több, mint egy fotózáshoz használható vaku vagy egy villanócsöves stoboszkóp, ha nem tévedek.
2018. dec. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!