Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Sima illóolajat parfüm helyett?

Sima illóolajat parfüm helyett?

Figyelt kérdés
Allergiás vagyok mindenféle vegyszerre, kiszárad tőlük a bőröm, éppen ezért már az ilyen "előállított" illatokat nem is nagyon bírom elviselni. Valakinek van valami tapasztalata, hogy tartós lesz és egyáltalán milyen lesz, ha simán egy illóolajjal bekenem a halántékomat meg a csuklómat? Tudom hogy már ezer technika van a neten az illóolajokból való pafrümkészítéshez, de én a fahéj illatát nagyon szeretem, csak azt kenném magamra.:)
2013. nov. 11. 20:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Nehogy meg tedd!

A fahéj pont erősen irritálja a bőrt töményen.


Az illóolajokat valamilyen semleges hordozó olajba, pl. jojóba olajba csepegtesd bele.


Rengeteg "recept" van a neten.

2013. nov. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

a fahéj illó irritáló lehet főleg töményen alkalmazva.

az a jó az illóolajokban hogy valóban egészségesebbek mint a parfüm persze csak a jó minőségűek. Illót tilos töményen a bőrre kenni , ezt mindenhol írják. Esetleg belecseppenthetnéd egy bázisolajba ami szagtalan. Illetve számíts arra, hogy nem leszel egész nap abban az illatfelhőben mert hamar elillan az illat..

2013. nov. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm hogy felhívtátok a figyelmemet, mert tényleg meg akartam csinálni! Azóta tovább keresgettem és láttam hogy valaki a narancsbőrére keni.:D Szóval köszönöm mégegyszer.:)
2013. nov. 11. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!