Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Érdemes manapság kozmetikusnak...

Érdemes manapság kozmetikusnak tanulni?

Figyelt kérdés
Igazából egyetemre járok, de az első 3 év után nem tudom, csináljam-e meg a szakomhoz tartozó master képzést, mivel nem igazán tudom magam elképzelni a munkakörben. Ezért úgy gondoltam, hogy a master helyett szivesen fejeznék be egy kozmetikus tanfolyamot/OKJ-s képzést, mivel ez mindig is érdekelt. Manapság érdemes kitanulni ezt a szakmát vagy már annyi van belőlük, hogy úgyse lenne vele munkám? Kiemelem, NEM az iskolákra vagyok kíváncsi :) Leginkább a szakmabeliek véleménye érdekelne, de igazából minden választ szivesen fogadok! Köszönöm!

2014. jan. 1. 22:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok szakmabeli, de sokáig engem is érdekelt a dolog és hasonló helyzetben voltam. Jártam egy adott szakra (főiskolára), de nem tudtam magamat elképzelni benne.

Végülis egyelőre nem végeztem el egy OKJ sulit, de még lehet, hogy egyszer hobbiból megcsinálom.

Amennyire körülnéztem anno, elég keveset keresnek a kozmetikusok, legalábbis az én elvárásaimhoz képest. Előrelépési lehetőségekre sem nagyon lehet számítani, mert végig kozmetikus beosztott vagy. Nincs csoportvezető, részlegvezető stb. A legtöbb szalonban van egy tulajdonos és ennyi. Az ő alkalmazottja vagy. Persze nem mindegy, hogy egy vidéki kis kozmetikában vagy egy luxus szállodában dolgozol. Mások a fizetések.

Amúgy sok kozmetikus végzettségű van, szerintem sok olyan lány ezt (vagy körmös tanfolyamot) végez, akinek fogalma sincs mit kezdjen az életével és akkor jobb híján kitanul valamilyen "csajos" szakmát. Persze pont azért mert sokaknak nem feltétlen ez álmaik munkája, nem elég ambíciózusak, nem tanulnak rendesen, átbukdácsolnak egy 2-essel és aztán ilyenek teszik tönkre az emberek bőrét. Sajnos volt szerencsém több ilyen kozmetikussal találkozni.

Ebből csak azt akartam kihozni, hogyha valakit ez tényleg érdekel és van hozzá érzéke, akkor azért ki lehet tűnni a többiek közül és biztosan el lehet helyezkedni jobb helyeken is.

Én még abban látnék fantáziát, hogy az ember nyit egy saját kozmetikai szalont, de ahhoz egyrészt tőke kell, másrészt tapasztalat. Szóval pár évig mindenképpen alkalmazottként érdemes dolgozni.

Remélem valamit tudtam segíteni.:)

2014. jan. 2. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ! :)
2014. jan. 2. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!