Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » 14 évesen vállalhatok műkörmöz...

14 évesen vállalhatok műkörmözést úgy, hogy nem végeztem semmiféle hivatalos tanfolyamot?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 13. 16:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Most ezt mégis hogyan gondolod? Hivatalosan, pénzért, adózva, minden?


Természetesen NEM!

2014. ápr. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

És kinek csinálnád?

A barátnőidnek megcsinálhatod, még fizethetnek is érte, ha meg vannak elégedve.

Én biztosan nem mennék egy 14 éveshez, aki nem is tanulta ezt.

A körmöt nagyon durván tönkre lehet tenni, szanaszét reszelni, begombásodhat, stb.

A páromnak tavaly volt egy balesete, azóta lila a körme, nő le. Karácsony előtt 3 hónappal történt, és csak tegnap esett le a lila rész. Nem vállalnám, hogy egy hozzá nem értő miatt fél évig csúnya és fáj is a körmöm. Azt nem lehet helyrehozni, csak ha több hónap alatt új kööm nő.

2014. ápr. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem!

Nem tudnál felelősséget vállalni a munkádra. A barinőkkel csak lakkozgassatok, a műkörmözést hagyd meg a szakembereknek.

2014. ápr. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kontár vagy és még olyan fiatal, hogy diákmunkára sem mehetsz. Hidd el, ha valakinek tönkreteszed a körmét vagy az adóhatóság kopogtat az ajtón, nem lesz elég egy "huuuupsz, bocsika."
2014. ápr. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem, az adóhatóság nem téged büntetne, hanem a szüleidet, mivel kiskorú vagy. Rengetegen körmöznek nem hivatalosan, szerintem ezzel azért mindenki tisztában van, de nagyon fiatal vagy, papír nélkül is sokan dolgoznak, mégis úgy gondolom, hogy meg kell csinálni az OKJ-s képzést, én is rengeteg új dolgot tanultam, pedig már évekkel előtte is csináltam a SAJÁT körmömet, le is estek egy hét alatt, a tanfolyam elvégzése óta tudok tartós, szép körmöket építeni. Szerintem 16 éves kortól lehet elkezdeni a tanfolyamot, kell hozzá befejezett 10. osztály, várd ki ezt az időt és utána gondolkozz a műkörmös szakmán.
2014. ápr. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!