Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha undoritoan...

Mit tegyek ha undoritoan nezek ki smink nelkul?

Figyelt kérdés
Ebben a pillanatban kaptam sirogorcsot, mert elfogyott a puderem es el akartam menni itthonrol, de nem tudok mit kezdeni a borommel. Tudom hulyen hangzik, hogy ilyeneken hisztizek, de tele vagyok pattanasokkal es az alapozo nemjo onmagaba, mert nagyon fenylik, puder meg ugye nincs... Es nagyon nehezen talaltam meg abbol is a megfelelo szint es panikolok, hogy mi van ha nem fogok tudni olyat venni, meg amugy is, hogy megyek el ilyen fejjel a varosba?! Holnap meg mennenk rokonokhoz, de en tuti itthon maradok. Olyan a borom, mint, aaaaa nem is tudom mihez hasonlitani. A tobbirol ne is beszeljunk,de legalabb szempillaspiralom van. Mindig mikor neztem a szep lanyokat ugy voltam vele, hogy nembaj, sminkkel enis szep vagyok, aztan multkor az egyik szep lany bejott suliba smink nelkul es ugyis gyonyoru volt, enmeg...Hanyinger komolyan.
2014. ápr. 20. 14:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne, ha leszoknál a púderről és egyéb, bőrödet elfedő sminktermékekről, ha pattanásos vagy, ugyanígy ha nem szellőznek, csak lassabban gyógyulnak és el is fertőződhetnek. Inkább szüneteltesd most a púderezést és alapozást, pár hét alatt remélhetőleg kitisztul a bőröd. Hosszú távon jobban jársz ezzel, mintha mindig elfeded.
2014. ápr. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
58%
3 hetente szépen elmész kozmetikushoz és leszoksz a vacak alapozóról és púderről, + odafigyelsz az étkezésedre, nekiállsz heti min 3×1 órát sportolni, akkor akkor pár héten belül semmi baja nem lesz a bőrödnek
2014. ápr. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Igaziból ez egy jó esettanulmány lesz neked, hogy megtanuld értékelni önmagad. Ne csak a hiúság legyen az életed. Persze tudom, hogy nem jó csúnyának lenni. Lásd, én férfi vagyok csúnya vagyok, és még nem is sminkelhetem magam. Szóval maradok csúnya. Öröm az ürömben, hogy rokonokhoz mész, és nem iskolába. Egy napot szerintem kibírsz. És elkerülendő legközelebb mindig legyen nálad tartalék smink. Vagy kérjél kölcsön valakitől (anyu, nővér, legjobb barátnő, szomszéd) valami hasonlót, ami egy alkalomra megteszi.
2014. ápr. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Egyébként lehet, hogy csak te érzed undorítónak magad így. Nem teljesen ugyanaz, de azért hasonló helyzetbe kerültem már én is: én mondjuk nem használok a bőrömre semmit, de a szememet festem (ceruza, spirál). Ezek nélkül én is csupasznak és rondának érzem magamat. De nemrég kötőhártyagyulladásom lett és 1 hétig nem használhattam semmilyem sminket. Munkámból adódóan viszont sokszor találkozom ügyfelekkel. Kellemeltenül éreztem magam mindaddig, míg be nem gyűjtöttem egy bókot, majd még jópárat azon a héten. Ez nagyon jót tett az önbizalmamnak és azóta nem félek smink nélkül mutatkozni.

Elhiszem, hogy téged a pattanások nagyon zavarnak, de tényleg hagyd, hogy kitisztuljon a bőröd. A smink csak árt.

2014. ápr. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
43%
Na de miert kaptal sirogorcsot? Nem tudtad, hogy elfogyott a pudered? Nem csak te hasznalod? Hidd el, a puder oregit, eleg az alapozo.
2014. ápr. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Jartam mar en is igy, en megkertem anyat hogy menjem el es vegyen nekem mert en biztos hogy nem megyek ilyen fejjel sehova! Alapozo helyett meg haszalj BB kremet.(azonbelul is inkabb skin79) Nem tomoti ugy el a porusokat, gyogyit is es a borodet is hagyja lelegezni. Hasznosabb.:)
2014. ápr. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy "undorító" lennél smink nélkül. Az ember hajlamos a saját szépséghibáit a százszorosára felnagyítani. Amit te borzalmasnak látsz, az másoknak alig tűnik fel. Ha nekem nagyon kipattog a bőröm, akkor feltolok egy jó nagy napszemüveget és felteszek egy élénk színű rúzst, plusz valam feltűnő fülbevalót és máris elterelem a figyelmet a bőrhiáimról. Egyébként meg azt tudom tanácsolni, hogy szard le a bőrhibádat és ne feszengj miatta. Rajtad kívül ugyanis senki nem foglalkozik vele.
2014. ápr. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Azt nagyon könnyű ám mondani, hogy jajj biztos nem is vagy olyan csúnya, meg hogy ne használjon sminket és majd elmúlik. :D Nekem is mindig nagyon sok problémám volt a bőrömmel, még most 23 évesen is aknés vagyok, és bizony észreveszik, megjegyzik az emberek. Régebben amikor még tényleg nagyon pattanásos voltam volt, aki olyanokat kérdezett tőlem, hogy nem fog-e elkapni valamit. Ez a menj kozmetikushoz és ne sminkelj a legnagyobb tévhit a pattanásos bőrrel kapcsolatban. Egyrészt ilyen bőrrel TILOS kozmetikushoz menni, mert nyoma marad a bőrön, nem csak pattanásos lesz utána, hanem foltos és kráteres is. Nekem még nyomkodás nélkül is ilyen lett sajnos. Plusz lehet kapni jó minőségű alapozót és púdert, kifejezetten problémás bőrre is, amitől nem lesz csúnyább a bőr hosszabb távon sem. Nagyon könnyű okoskodni, de nekünk azért ez nem olyan egyszerű. Nekem pl csak most, lassan 23 évesen derült ki, hogy úgy néz ki hormonproblémáim vannak, pedig jártam bőrgyógyászhoz, több mint félévig szedtem rá gyógyszert, már tényleg mindent kipróbáltam, de mivel ilyen probléma okozza, ezért nem segít semmi sajnos. Szóval kedves kérdező én megértelek, és ha tényleg olyan nagyon csúnya a bőröd, akkor menj el orvoshoz, mert lehet, hogy belső probléma okozza (még akkor is, ha kamaszkorban vagy). Egyébként a sport meg az egészséges táplálkozás tényleg jót tesz, de elmulasztani nem fogja a problémát, illetve kevés rá az esély.
2014. ápr. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Amit te ekkora nagy dolognak képzelsz azt mások rajtad talán észre sem veszik. Engem ronda bőrrel is körberajongtak mindig. Nem az számít.

Én is tele voltam pattanásokkal, meg szeplők, mitesszerek, piros foltok. Kiló sminkkel elfedtem, ettől még több lett, végül már a kiló smink se fedte el és bőrgyógyászhoz mentem. Kaptam gyógyszert, el kellett hagynom mindenféle kencét, de 1 hónap után már vállalható volt a bőröm, 2 hónap után meg már kifejezetten szép. Ajánlom neked is hogy smink helyett ápold a bőröd inkább és menj bőrgyógyászhoz. Jobban jársz te is.

2014. ápr. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
ennek komoly lelki háttere van
2014. ápr. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!