Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hogyan lehet kezelni a körömrá...

Hogyan lehet kezelni a körömrágás következményeit?

Figyelt kérdés

Több mint 10 éve rágom a körmöm. Már sokszor vettem erőt magamon,hogy leszokjak róla és sikerült is. Szépen megnőtt a körmöm,de a probléma,hogy az ujjbegyem feljebb nőtt már,mint normálisan kellene,így a körmeim enyhén felfelé ívelnek. ez abnormálisan néz ki,ezért vissza szoktam :S

Tudtok valamilyen megoldát,kezelést,akármit,amivel normàlisak lehetnek az ujjaim?? akkor végleg abba hagynám.



2014. ápr. 26. 00:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy mit tudnál vele kezdeni, viszont egy módszert szeretnék mondani, amivel leszokhatsz. Nekem csak így sikerült. A gyógyszertárban vegyél egy körömrágás elleni folyadékot, amit rá kell kenni a körmödre, és ujjadra, és a rossz íze miatt nem fogod lerágni. Ha leálltál a rágással csak akkor kezdj bele a hejrehozásba, mert különben semmi értelme nem lesz. Egyébként menj el kozmetikushoz, hátha tud valamit mondani rá.
2014. ápr. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

En is mindig ragtam a kormeimet. A tobbi lanyra csak irigykedtem, hogy milyen szep a kormuk, de ugyanugy ragtam tovabb.

Majd valami rendezvenyre tetettem mukormoket. Azota nem jon, hogy ragjam.

2014. ápr. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez azért van, mert tönkretetted a körömágyadat is a rágással és most deformáltan nő a köröm. Nekem is ilyen volt az egyik ujjamon, de nekem amiatt, mert tépkedtem a körömágyam körüli bőrt. Egyszerűen ki kel várni, míg lenő a tönkrement köröm, és abba kell hagyni a rágást. Nekem is sikerült abbahagyni a bőrtépkedést, pedig évekig csináltam. Novemberben hagytam abba, mostanában fog lenőni a csúnya köröm.
2014. ápr. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi az eddigi válaszokat :) de az az igazság,hogy gyerekkorom óta már mindent kipróbáltunk s nekem csak az akaraterő hasznàl. Le tudok szokni és le is szoknék,de ha abba hagyom,akkor abnormálisan nől a köröm s ez nem tetszik. tudom,hogy lenől a rágott körömrész. nekem az a problémám,hogy ha kinyújtva tartom az ujjaimat,akkor a körmeim kicsit felfelé ívelnek.
2014. ápr. 26. 23:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!