Lehetek-e magasabb?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok, és az a bajom, hogy mindössze 163 cm a magasságom, a szüleim sem túl magasak, de apám például ennél jóval magasabb.

Dohányzok is egy ideje, ez is közrejátszik a növekedésben tudtom szerint.

Na szóval, igazság szerint csak annyi a problémám hogy barátnőm mindössze pár centivel alacsonyabb nálam, és zavar engem, hogy pl. nem tud magassarkút húzni mellettem mert rosszul érzi magát ha magasabb, meg még ilyen apróságok, és nem mellékesen én is szeretnék egy kicsit magasabb lenni.

Az lenne a kérdésem, hogy mivel növelhetem a növés lehetőségét, vannak-e növésserkentő módszerek?

Akármi ami nem műtét vagy ilyesmi...

Pl. táplálkozás, alvással töltött órák száma, cigaretta elhagyása, meg még mi befolyásolja? Ha elkezdek nyújtani, valahogy csüngeni az segíthet-e hogy nőhessek kicsit, van e más módszer hogy nőjek még? stb.



2014. máj. 23. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát, 18 évesen már nem igen fogsz nőni szerintem, ez genetika:s
2014. máj. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem is az érdekel, hogy kicsi-e a valószínűsége annak hogy növök, mert tudom hogy kicsi, az érdekel hogy mivel lehet esetleg maximalizálni a valószínűségét (még akkor is ha nem jön be)
2014. máj. 23. 15:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Átlagban a nők 16, a férfiak 20 éves korukig nőnek, állítólag.

Az alvás és a helyes táplálkozás tényleg segít - főleg kisebb korban...

Vannak növekedést serkentő hormon tabletták, de azt csak orvosi felügyelet mellett ajánlott szedni.

2014. máj. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
a nyújtások, lógások, csimpázkodások segíthetnek?
2014. máj. 23. 15:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Nyújtó sport, mint pl úszás, kosárlabda, röplabda. Ezek közül valamelyiket kezdd el. Persze ez csak akkor használ, ha még nem csontosodtak el a csontjaid végei, tehát ha még növekedhetnek.
2014. máj. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!