Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Kinek mi segít leküzdeni/enyhí...

Kinek mi segít leküzdeni/enyhíteni az esetleges önbizalomhiányát-testképzavarát?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok,magammal szemben rendkívül maximalista. Én sem vagyok tökéletes (nagyon távol állok tőle), a külső adottságaim miatt eléggé önbizalomhiányos vagyok. (Ez kihatással van a viselkedésemre is: könnyen zavarba jövök, mindig lopva csekkolom a sminkem, és nem szeretek sokáig emberek között lenni mert rástresszelek arra, hogy jaj biztos látnak bennem valami marha negatívat :))

Pattanásos vagyok, érzékeny a bőröm, kicsik a melleim (75B) és az alakommal sose vagyok elégedett. (172cm 64kiló, nem vagyok valami izmos..)

Persze igyekszem adni magamra! Minden nap sminkelek ha emberek közé megyek és igyekszem egészséesen enni.(nekem ez a mentsváram, csak sminkkel az arcomon érzem magam egy picit is szépnek.. :) "sajnos" sokat költök a szépítkezésre, minőségi kozmetikumokat használok a problémás bőröm miatt+ pattanás elleni krémek)

Nem gyakran hangoztatom és mondogatom másoknak a lelki gondjaimat, ezért nem is tudom igazán, hogy kezeljem. Páromnak szoktam néha kibukni, akkor mindig megvigasztal. :) Ilyenkor mindig megdicsér, és rávilágít a pozitívumaimra de valahogy Ő sem tud belém lelket önteni. Ezért se mondogatom másnak a bajaim, mert úgy érzem senki nem tud segíteni, és valahogy magamban kell elintézni a gondokat.

Szóval, ha valaki érzett már hasonlót, vagy még érez is, és esetleg tud pár tanácsot mondani, írjon!! :)

Viszont ha lehet, kíméljetek meg a "menj pszichológushoz, bőrgyógyászhoz"-dolgoktól, az utóbbinál sokszor jártam :)

Köszönöm! :)



2014. jún. 12. 14:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Az én életemben elég fiatalon jött a törés. Én is vergődtem az önsajnálat posványában és nem mertem tovább látni a saját tükörképemnél. Akkor kezdtem megbékélni és büszke lenni magamra, amikor a suli legtökéletesebb lányával öltöztem együtt. Ő olyan szép lány volt, hogy Palvin Barbi mellette csak koszorúslány lehet. :D

Tesiről jöttünk és egy öltözőben öltöztünk. Akkor beszélt a baránőivel, ő is a testi fogyatékairől. Milyen narancsbőrős, milyen kövér... stb. Akkor elgondolkodtam, hogyha ő ilyen tökéletlennek látja magát, akkor senki másnak sincs esélye szépnek és tökéletesnek lenni.


És akkor elkezdtem más szemmel nézni magam a tükörbe. Többé már nem azt láttam magamban mi nem jó, hanem azt mi igen. Ha valami nem volt jó azon változtattam, és kihoztam magamból a maximumot amit lehetett. És innentől boldogan dőltem hátra a fotelomban és mosolygok sok lányon, mert ő a tökéletes kis testükkel is rondák maradnak, komplexusaik lesznek, engem meg a nagy fenekem és narancsbőröm ellenére is imádnak.


Kozmetikumokat meg azóta nem is igazán használok, hogy párat nekem kellett kielemeznek... egyszerűen elborzadtam, hogy mi minden szenny van ilyen cuccokban :/

2014. jún. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

sportolás, barátkozás, társaságba járás, meg sokat olvastam a témában. meg van egy netes barátom, akivel mindent megbeszélhetek.

de még mindig nagyon önbizalomhiányos vagyok, csak ezek segítettek legalább elfogadni picit magam, nem vagyok már depressziós több, mint 1 éve.

nekem amúgy szociális fóbiám miatt van önbizalomhiányom

2014. jún. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!