Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Segítség! Olyan tanácstalan...

Segítség! Olyan tanácstalan vagyok! Mit tegyek, hogy fiatalabbnak tűnjek?

Figyelt kérdés
A lényeg, hogy 20 éves múltam, lány vagyok, és már-már annyira el vagyok keseredve a kinézetem miatt, hogy teljesen kihat az amúgy sem sok önbizalmamra. Míg én epekedve nézem a nálam akár 3-5 évvel idősebb lányokat a környezetemben akik azzal dicsekszenek, hogy mindenki 14-nek nézi őket, és itt és ott kérték a személyit tőle, én már lassan a saját pofámat szégyenlem kidugni az utcára, mert annyira öregesnek érzem magam, és szerintem tényleg annak is tűnök. Én komolyan mondom, nem is dohányzom, nem járok gyakran éjszakákba nyúló bulikba, max. havonta 1-szer , és nem is fogyasztok túl sok alkoholt, nem drogozom, még csak nem is nagyon sminkelem magam. Van, hogy egyáltalán nem rakok fel semmi sminket magamra. Mikor van is rajtam, max. egy pici szempillaspirál, és egy kis szemceruza és ennyi. Direkt nem is vakolom ki magam, és mégis, olyan koravénnek látom az arcomat. Én szerintem kinézek alsó hangon 35-40-nek, olyan súlyos a helyzet. Tanácstalan vagyok, mert nem tudom mitől ilyen az arcom, hisz nem tettem tönkre semmivel, soha, bezzeg az említett lánykák, nyakló nélkül vedelnek, cigiznek, és egy tonna vakolat van rajtuk és mégis 25 évesen aligha tűnnek 14-nek.:( Ez olyan elkeserítő. És ráadásul a családomban egyik nőnek sem voltak koravének a vonásai, anyám is 50 évesen tűnik 40, de max 45-nek. Nagyon sötét barna a hajam, a szemem zöld, és viszonylag elég világos a bőröm. Már annyi mindent kipróbáltam, direkt frufrut vágattam, mert gondoltam ezzel javul a helyzet, de ááá.:((( És az ilyen bolti krémekben max bio-t használnék, mert ezek a kenceficék se tesznek jót a bőrömnek.:/ Ha tudtok légyszi' tanácsoljatok valamit, mit tehetnék, hogy fiatalabbnak látszódjak, mert már olyan mértékben zavar, hogy a düh és a szomorúság egyben mardos. Onnét is gondolom, hogy idősnek nézek ki, mert a boltokban már egyre többet magáznak a pénztárosok, eladók, és látom a velem egykorúakat, vagy idősebbeket mind tegezik:( Úgy fááj! Van párom, és nagyon jó a kapcsolatunk, és ő nem mondja, hogy idősebbnek tűnök, próbál vigasztalni, és mielőtt valaki lehurrogna, nem, nem más fiúnak akarok tetszeni, mivel nagyon szeretem Őt, hanem egyszerűen a saját önbizalmamat roncsolja, hogy nem érezhetem az arcom miatt magam annyinak amennyi vagyok, ha kimegyek az utcára, vagy valahova. Gátlásaim támadnak. Az alakom miatt is ugyanez van, járok kondizi, állandóan fogyózom, hátha attól valamivel ,,kislányosabb" leszek, ha olyan igazi vékony lennék. Jelenleg 175 centi 63-64 kg vagyok.:( Kérlek titeket, ne hülye k....zzatok le, csak ki jött belőlem a keserűség, és fájdalmom a külsőm miatt, adjatok tanácsokat, nektek mi vált be,vagy szerintetek mi lenne a jó nekem!:( Előre is köszönöm!

2014. aug. 16. 18:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

ha használnál sminket, lehet pont az ellenkezőjét érnéd el, és nem idősebbnek, hanem fiatalabbnak tűnnél. egy jó smink csodákra képes.

az arcon szerintem legtöbbet a haj tud változtani. kérd ki a fodrászod véleményét, lehet, hogy ha hajszínt változtatnál és vágatna egy vagány, fiatalos fazont, máris másmilyen lenne a véleményed saját magadról. :) a szemöldök is sokat számít, ne legyen túl vékony, se túl vastag.

2014. aug. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem eltúlzod a helyzetet és nem reálisan látod magad.


Egészen biztos vagyok abban, hogy nem 35-40-nek nézel ki.

A súlyod pedig teljesen megfelelő a magasságodhoz.


Fotót nem tudsz feltölteni?

2014. aug. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Sötét a hajad vagy szigorú vonalú a szemöldököd.
2014. aug. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Ja és nem is szolizom, egyáltalán nem vagyok egy plázacica típus. Általában sok feketét hordok (lehet ez a baj?), és úgy imádom, na meg inkább terepszínűt, pirosat, esetleg királykéket. Azt sem mondhatjuk, hogy az a szürke kisegér lennék,(legalábbis mostanság már biztosan nem), igyekszem inkább vagányabban, néha kicsit fiúsabb elemekkel öltözni. (ez nem azt jelenti, hogy elhanyagolt lennék). A legszomorúbb az, és talán az volt az utolsó csepp a pohárba, mikor a jó múltkor, elmentem egy számomra új kozmetikushoz, szemöldököt szedetni, és megkérdezte, mivel foglalkozom. Én erre mondtam, hogy most megyek egyetemre, ő meg síri csendben megdermedt, majd hüledezve, mint aki valami hátborzongató hírt hallott ilyet szól: ,,Egyetemre???? Én azt hittem már rég dolgozol"-hát kösz ez aztán marha jól esett komolyan. És a legrosszabb, hogy pont egy kozmetikus, akinek elvileg pont értenie kell ehhez, hogy kinek milyen hamar öregedik a bőre.:/
2014. aug. 16. 18:40
 5/19 A kérdező kommentje:
A szemöldököm nem hinném, hogy túl vékony lenne, sosem szedetem vékonyra, igen, az valóban lehet, hogy túl szigorúak a vonásaim. Amúgy nem igazán merek képet ide feltölteni, esetleg neked küldhetek priviben majd.
2014. aug. 16. 18:42
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Az a legnagyobb baj, hogy nem szereted magad, nincs önbizalmad, ettől pocsék a kisugárzásod és elgyörört az arcod.

24 éves vagyok, tavaly néztek 28-nak. Gyerekként sokmindent megéltem, aztán tiniként is (nem, nem a szokásos, kidobott-a-fiúm, anya-nem-enged-bulizni meg hasonló hisztikről van szó), ezek rányomták a bélyegüket a lelkemre és az arcomra is. Bár, engem nem érdekel, hogy idősebbnek néznek, legalább nem úgy állnak hozzám, hogy "csak egy csitri", hanem rendesen felnőttszámba vesznek, és melóban rámbíznak olyan dolgokat is, amiket a velem egykorú viháncoló népségre nem.

2014. aug. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, és, hogy próbáltok segíteni, kedvesek vagytok! Igen, lehet a hajammal is baj van, bár ez a természetes színem. Az viszont már volt sötétebb-világosabb is, és furamód, mikor még ettől sötétebb volt (kékesfekete) inkább akkor tűntem fiatalabbnak. Csak sajnos, iszonyatosan hullott tőle a hajam, így azt mellőznöm kell. Amúgy mások szerint szép, dús a hajam, és különleges, valóban sűrű, ezt aláírom, jelenleg a lapockámig ér, és nem szögegyenes, de nem is az az igazán tépett fazon.
2014. aug. 16. 18:57
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is, kedves utolsó! Hát igen, én is megéltem egy-két dolgot gyerekként-tiniként. (Én sem a szokvány dolgokról beszélek) Voltak komoly családi problémák, annál súlyosabb iskolai problémák, bántalmaztak a sulitársaim, én szorongó lettem, az önbizalmam a béka segge alá került egy-kettőre, aztán 14 évesen evészavaros lettem. Mára már úgy ahogy ezek rendben. (Fizikailag nincs bajom már) Ja igen, és amúgy pont azért ami voltam, érzékenyebb lettem a világ problémáira, és általában bárkivel, bármilyen komoly dolgokról képes voltam elbeszélgetni 12-14 évesen is. És általában inkább a felnőtt társasággal értettem meg magam. Épp ezért is gondoltak idősebbnek. Lehet ma ez látszik rajtam is...
2014. aug. 16. 19:05
 9/19 anonim ***** válasza:
Megkérhetlek, hogy küldj nekem is képet privátban? A leírtak alapján sem tudom elhinni, hogy valóban olyan tragikus lenne a kinézeted. Csak hozzáállás kérdése!:)
2014. aug. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
élj egészségesen (sport, étrend), smint, rohák, haj.. találj ki magadnak valami jó stílust.. próbálgass mindenfélét ami tetszik! :)
2014. aug. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!