Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Műbőr cipőt milyen festékkel...

Műbőr cipőt milyen festékkel lehet átfesteni?

Figyelt kérdés
Van egy csizmám, műbőr, hámlik.Gondoltam, átfestem, hátha így még jó lesz egy darabig.De milyen festékkel lehetne?Érdemes egyáltalán hámlós műbőrt festeni, vagy inkább dobjam ki?
2014. okt. 11. 18:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha hámlik, akkor fölösleges újrafesteni, mert maga a poliuretán válik le róla, nem a festék... :(

Egyébként acrilfestéket lehetne használni.

2014. okt. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Én arra gondoltam, hogy a festék, ha megszárad odafogja a hámló bőrt is, tehát valamelyest ragasztóként is funkcionál.Vagy rosszul gondolom?Persze lehet, hogy csak a felváló széleket fogná oda, ha gyengébb rész, az meg majd úgyis tovább szakad?Esetleg valami más technika létezhet, amivel megmenthető?Ez egyébként egy fehér, térdig érő csizma.Esetleg rávarrni, ragasztani valamit?Tehát bevonni valamivel?Csak nem tudom, mivel lehetne?...
2014. okt. 11. 19:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha befested, a festék nem ragasztja oda a leváló műbőr részt, így ugyanúgy hámlani fog (ha nem jobban).

Ráragasztani talán lehetne valamit, de nem mernék rá mérget venni... :/

2014. okt. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első jól írja. Akrilfesték jó lenne erre a célra, ha nem hámlana a cipő. De így valószínűleg tovább fog bomlani az anyag, magával víve a festéket. Na meg a festék máshogy fogná be a már lehámlott részeket.
2014. okt. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor talán lehámozom előbb az egészet és úgy festem be.
2014. okt. 12. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!