Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Szőrhasogató kérdés, mit tegyek?

Szőrhasogató kérdés, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Eléggé szőrös vagyok 16/l. Karomon, mellemen,hasamon,combomon,derekakon. Ahol tudom ott borotválom, de a többi helyen mi legyen? Igényes vagyok, mindig finom az illatom ápolom magam, csak hát ez a szőr kérdés... Szerintetek gáz? Fiúk titeket nagyon zavar? A kézszőrömre már tettek megjegyzést:(

2014. nov. 30. 22:14
1 2
 1/14 anonim válasza:
0%

Hát, igen, ma ez elég gáz :\


Ha megteheted, javaslom a lézeres szőrtelenítést. Sajnos ez így genetikus, sokat nem tudsz rajta segíteni.

2014. nov. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
16%
A borotvat dobd el!!!! 1 ev mulva olyan fekete, eros lesz a szorod, h naponta kell borotvalni!!!! Tapasztalat! Ugyhogy ezt hagyd abba, es terj at a gyantara/epilatorra. En tavaly karácsony otq epilalom a karom es honaljam, es mar csak helyenkent no, illetve teljesen kiszokult (elotte 3-4 evig en is borotvaltam, mielőtt nekialltam epilalni, nem bantam meg eletemben ennyi mindent!) vagy esetleg marad a szokites...
2014. nov. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Sajnos a lezerhez fiatal vagyok,és az epilálást milyen időközönkénk kell? Te is mmindenhol 'ilyen ' vagy?
2014. nov. 30. 22:30
 4/14 anonim válasza:
Nem vagy fiatal. Szülői beleegyezéssel már 14 éves kortól lehet.
2014. nov. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Elsőnek a nőgyógyászt javasolnám!

Nem akarlak elkeseríteni , de lehet cisztád van. Benne van a pakliban.

Ugyan ilyen problémával küzdöttem , csak nekem több tünetem volt.

Nekem rossz indulatú cisztám volt , 2 hete műtöttek vele.

Tényleg , nem játék!

2014. nov. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
És még milyen tünetei vannak? :(
2014. nov. 30. 23:18
 7/14 A kérdező kommentje:
Anyukàmnak csokoládécisztàja volt, tudom, hogy nem játék de ilyen tünetről nem hallottam.illetve nőgyógyásznál sem voltam még soha.
2014. nov. 30. 23:23
 8/14 anonim ***** válasza:
Sokan ijesztgetnek a betegséggel,de szerintem csak ilyen alkat vagy. Én is szőrösebb vagyok az átlagnál,karomat,lábamat rendszeresen borotválom,a többi helyen csak alkalmanként,amikor látható. Pl. a hasamról,derekamról csak strand előtt.
2014. dec. 1. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én fiuként azt mondom, hogy nem kell ebből a szőr dologból olyan nagy ügyet csinálni. Ti lányok mindig túlreagáljátok, pedig fogalmatok sincs hogy a leendő partnerednek mi tetszene. Nagyon sok fiu a természetességet szereti, csak többsége nem meri bevallani mert ciki lehet.

Pont ez a lényege hogy mindenki más, alkatra,arcra, stílusra, szőrzetre. Így mindenki ki tudja választani azt a partnert aki tetszik neki. De ha minden lány tök egyforma lenne, egyforma stílus, egyforma alkat, egyformán szőrtelen, akkor miből válasszunk?

Én úgy gondolom, hogy a számodra zavaró részeket borotváld le, ahol nem zavar ott ne. Majd később a partnereddel megbeszélheted.

20F

2014. dec. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

A borotvát tényleg dob el, mert csak erősödik tőle a szőr. Epilálással vagy gyantázással lehet "ritkítani" a szőrt. Hogy milyen gyakran kell, az egyénfüggő. Esetleg kigészítheted, szőrnövekedés gátló krémmel, mondjuk ezek is elég drágák. Sokra ráírják, hogy végleges szőrtelenítést okoz, de ez csak reklámszöveg, viszont tényleg jóval lassabban nő vissza és gyengébb lesz a szőr. Epilálásra, gyantázásra elvileg a leghatékonyabb időszak kb. fél centisen, mert ilyenkor a legintenzívebb a kapcsolat a szőrtüszővel. Ha ekkor csinálod nehezebben nő vissza.


Egy nőgyógyász megkeresése is jó ötlet, már csak biztos-ami biztos alapon is. 18 éves kor alatt mehetsz gyermeknőgyógyászatra is, ott talán empatikusabbak a dokik, bár ennek is hallottam már az ellenkezőjét... A lényeg, hogy NE hagyd, hogy fogamzásgátlóval elintézze a dolgot, mert ha hormonális problémát sejt a dolog mögött, akkor irány az endokrinológia, ők a hormonok "szakértői".


A lészeres szőrtelenítéssel vigyázz, esetleg elsőre valahol egy kis területen próbáld ki, már csak az ára miatt is, mert nem mindenkinél hatékony. Ha nem működne Nálad akkor úgyis ráfogják, hogy ilyen alkat vagy, vagy ilyen a hormonális rendszered, amiről ők nem tehetnek.


Egyébként a legfontosabbat 'ma 07:42'-es válaszoló írta le, a borotválás rész kivételével.

2014. dec. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!