Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Csak én gondolom úgy, hogy a...

Csak én gondolom úgy, hogy a szépség túlértékelt a mai világban? Főként azokhoz szólok, akik nincsenek megelégedve magukkal, mert szerintem nem a külső az, ami számít!

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok és teljesen ki akaszt az, hogy nem kevés ember túlságosan is a testével van elfoglalva. Sőt, ami rosszabb: mások testével, és ahhoz méregetik magukat, vagy éppen céltáblát keresnek, akit gúnyolhatnak azért, mert nem néz ki olyan jól, vagy legalábbis nem úgy, ahogy beleférne a világképükbe.


Rengeteg testképzavaros embert látok nap mint nap, akinek semmi önbizalma és ezen csak ront, ha anorexiássá fogyasszák magukat, vagy épp bulémiásak lesznek. A vékonyakat meg az őrjíti meg, hogy nem tudnak felszedni pár kilót. Azontúl ott van a sok bunkó, aki képtelen kedves lenni, vagy legalábbis toleráns lenni egy kicsit. Például kijelentik, hogy a kövér emberek egyszerűen gusztustalanok. Ettől ugyan senkinek nem lesz jobb.


Meg lehet érteni, hogy akinek a testi adottságai szemrevalóak, akár férfiről, vagy nőről van szó, az mindenképp imponáló mások számára. Azonban nem jó politika az egekben tartani a mércét. Szerintem nehéz olyanokkal, akik válogatósok és nem jó nekik akárki, és még csodálkoznak, ha egyedül vannak. A másik végletnek meg bármi jó lenne, de semmi önbizalmuk nincs, mert azt hiszik olyan csúnyák, hogy senki sem fogadná el őket párként. Csúfolódni gyerekes, aki pedig nincs jó véleménnyel saját magáról és még hangoztatja is, hogyan várná el, hogy mások elégedettek legyenek vele?


Ha van is hibánk, nem kell hangsúlyozni, akkor sem, ha külső hiba, akkor sem, ha belső. Senki sem tökéletes. Ezt el kell fogadni. Annak is, akinek másokkal van állandóan problémája és annak is, akinek magával van gondja. Az életben ezer és ezer fontosabb dolog van annál, mint a saját szépségünkkel és mások kinézetével foglalkozni.( Nyilván nem a test alapvető ápolására célzok. ) A szépség relatív, mindenkinek mást jelent. Rondának tartani magunkat és rondának nevezni másokat semmilyen eredményre nem vezet.


Céljaink, álmaink lehetnek a külsőnkkel kapcsolatban, ha teszünk is érte, jobb lehet a közérzetünk, de nem ennek kéne a világunk középpontjában állnia. Ez annyira felszínes és üres dolog. Néha úgy érzem, hogy a korombelieknek semmi más gondja nincs, mint a kinézetükkel történő foglalkozás. Milyen jó lenne, ha mindenkinek ez lenne a legnagyobb problémája! Nagy kár, hogy nem így van.


Az egészséges életmódot fontosnak tartom én is igyekszem tartani magam hozzá, amennyire lehet. Fontos lenne, hogy egy gyereket ne engedjenek a szülei elhízni, mert egy duci gyereknek felnőttként nehezebb lesz lefogyni, mivel a felszaporodott zsírsejteket nehéz eltüntetni. Felnőttként a szírsejtek nem a száma, inkább a terjedelme nő meg. Szóval, ha egy felnőtt meghízik, de gyerekként vékony volt, akkor megduzzadnak a meglevő zsírsejtjei. Ha egy gyerek hízik meg, akkor a zsírsejtjei szépen osztódnak, nem pedig megnőnek. Egyértelmű, hogy sok zsírsejt mellett az ember hízékonyabb és nehezebben fogy.


A legtöbb ember nem tehet arról, ha gyerekként duci, mert mondjuk etetik, és később szenved a kilóival. Örök életére hízékony marad és ezt tudomásul kell venni. Csak speciálisan egészséges életmóddal lehet ebben az esetben a jelenlegi "súlyfölöslegmentes szépségideálnak" megfelelni. Sokaknak ez szenvedés és meg lehet érteni, miért. Nem kötelező fogyózni és kínlódni, ha a súlyfölösleg nem veszélyes mértékű, mert ez tényleg nem a leglényegesebb dolog a világon! Aki pedig vékony, az se érezze magát emiatt rosszul! Azontúl nem lehet mindenkinek szép arca, szép lába, szép melle és hátsója és nem lehet minden pasi izmos, sármos, meg még sorolhatnám. Az, aki csak szekálni tudja a másikat értelmes tanács nélkül inkább tartaná meg a véleményét! Tennének egy szívességet a világnak ezzel.


Én nagyon örülnék, ha az emberek nem elégedetlenkednének folyton és elfogadnák, ami van. Nem egyszerű, de nem is lehetetlen. Nem kell mindenbe beletörődni, de nem is szabad mindenre bíráló szemmel nézni! Ha tudunk, próbáljunk meg segíteni. Másokon és magunkon is. Ne terjesszük se más, se a magunk rossz hírét a nap 24 órájában. Attól talán jobb lesz? Csendben kell maradni és hagyni kell kitárulkozni azt, amit általában nem szoktunk a kirakatba tenni: a valós énünket. Amellett a szépség kérdése teljesen eltörpül.


Én tudom magamról, hogy nem vagyok szép, mert tisztában vagyok azzal, hogy a többség mit tart szépnek. Nehezen fogadtam el, de nagy nehezen sikerült. Mennyivel jobban érzem most magam! 163 cm vagyok, 64 kiló, 88-70-100, 38-as ruhamérettel, unalmas barna hajjal és barna szemmel, és tényleg semmi különleges nincs rajtam. Ha lefogynék 10 kilót, akkor kimondottan utálnám magam. Mit érdekel, hogy más 170 cm és 56 kiló? Akkor sem lennék jobb csaj, ha fogynék, mert a csontvázam nem tudom lefaragni, a csípőm ugyanúgy széles lenne, a lábaimmal se tudok mit kezdeni és az arcommal sem. Inkább vagyok mindenhol egy kicsit kerek és tökéletlen, semmint, hogy azzal gyötörjem magam, hogy tökéletesebb legyek, mert úgy sem leszek az. Mondták már, hogy aranyos meg cuki vagyok, a személyiségem miatt, persze. Engem ez tölt el a legnagyobb boldogsággal, hiszen tudom, hogy a belső értékeimmel nincs baj. Sosem a rosszat keresem először az emberekben. Utálom a sztereotípiákat is. Mindenkinek kell adni egy esélyt, de elsősorban magunknak. Ostobaságoknak pedig nem szabad hinni!


Remélem más is egyet ért ezzel. :)



2015. jan. 15. 17:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Komoly szerepe van benne a medianak. Mindenhonnan a tokeletes sztarok fotosoppolt kepei omlenek. A tinik akik meg nem talaltak meg magukat meg azt hiszik hogy ez lenne az atlagos.
2015. jan. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Idővel minden értelmes ember rájön arra hogy nem a külső a fontos. Van aki hamarabb jön rá, van aki később... van aki meg sík hülye és soha. Ez van, ilyen a világ.
2015. jan. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Jò hogy te ìgy el tudtad fogadni magad :) de pl nekem sose menne
2015. jan. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek azzal hogy másokat fölösleges lenézni a külsejük és a súlyuk miatt, ugyanis sohasem tudhatjuk, hogy miért néznek ki úgy, ahogy.


Azonban szerintem az nem baj, ha az ember törekedik arra, hogy megfeleljen a saját szépségideáljának. Egyfajta célt ad, amihez minél közelebb vagyunk, annál nagyobb az önbizalmunk, s ez a kisugárzáson is meglátszik :)


No meg persze azért alapvetően ügyelni kell arra, hogy az egészségünkben ne tegyünk kárt (se a túlzott edzéssel, se a túl sok evéssel). A te súlyoddal nincs semmi gond, azonban ha valaki 160 cm magas és 120 kg, akkor erősen ajánlott elgondolkodnia az egészséges életmódon, ugyanis ha 20 évesen még nincs is betegsége, lehet, hogy csak fele annyi ideig fog élni, mint ha egészségesen élt volna.


20/f

2015. jan. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért van mert a médiába az kerül amit a nyugati tőkések akarnak hogy benne legyen. Az ő céljuk egyedül az hogy költs költs költs.

Drága ruha, drága kozmetikum, parfüm. Konditeremre, meg "egészséges" kajára, ami persze sokkal drágább mint a normál, pedig még kalória sincs benne.

De ha ez megvan nem elég, kell hogy legyen egy drága kocsid, benne sok benzin, hogy furikázhasd a nődet. Persze kell drága Iphone, drága öltöny, és drága helyeken drága piát inni, mert csak attól vagy igazi férfi.

Az egész azért van mert a nyugati hatalom kimossa az emberek fejét, hogy minél többet vásároljanak...

2015. jan. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát nagyon is túlértékelt a külső igen, szinte mindenki azt nézi, én se vagyok tökéletes, van hiányosság, épp elég ahhoz, hogy ne tudjak ismerkedni. Aki meg átlagos, de nem tökéletes, az pedig szintén nincs megelégedve magával még ha jó emberileg is, nem tud érvényesülni.
2015. jan. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez nem a mai világban van így, mindig is így volt. Régebben a nők konkrétan módszeresen mérgezték magukat, csak hogy mondjuk tágabb legyen a pupillájuk. Eret vágtak, hogy fehérebb legyen a bőrük. Fűzőkben fulladoztak, hogy karcsúbb legyen a derekuk. Szóval ez nem a média, vagy Amerika, vagy az internet hibája. Hanem alapvető emberi hiba, hogy túlértékeljük a külsőt. De amúgy egyetértek azzal, amit írtál, csak azt mondom, hogy ez nem a "mai világ" sajátossága, hanem a mindenkori emberé.
2015. jan. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A média valóban rendesen közbeszól, azonban az is igaz, hogy régen a média nélkül sem volt ez másként. Én azt tartom célnak, hogy az ember önmagáért tegyen, önmagáért próbáljon egészségesebbé válni és nem pedig azért, mert mások elvárják tőle. A nagy súlyfelesleg valóban nem egészséges, de az már nem esztétikailag gond, hanem minden más szempontból. Én úgy gondolom, 5 kiló plusz nem a világvége, szóval, ha valaki 165 cm és 70 kiló, azzal még lehet élni, 80 kilónál viszont már célszerű elgondolkodni kicsit. Elvileg az tekinthető normális testsúlynak, ha a testtömeg= testmagasság-100v.110. Persze ez sem lehet teljesen mérvadó, nagy izomtömegnél főleg nem, azontúl kinek, mi áll jól.


Sok olyan ember van, akit nem tudok elképzelni vékonyabbnak, vagy épp egy izompacsirtának. Szeretem őket és úgy tartom szépnek őket, ahogy vannak. Igaz, voltak lányok, akik fogytak, voltak fiúk, akik megizmosodtak és előnyükre vált a változás. Legfőképpen azért, mert önmagukért tették, elérték a céljukat és ettől a kisugárzásuk is pozitív irányba változott. Nem azért változtattak, mert valaki azt mondta nekik, hanem mert ők így látták jónak és boldogabbá váltak.


Önszántunkból mindent ezerszer könnyebb véghezvinni, mint, hogy ha kényszerítenek rá. Akit a külvilág, a média, az emberek meg akarnak változtatni a saját ideáljaikkal, azok számára nem öröm megváltozni, sokkal inkább önsanyargatás. Ezért nem mindegy, ki, mit, miért csinál. A magam boldogságához nem kell, hogy 53 kiló legyek, ellenben szeretnék izmosodni egy kicsit. Elsősorban azért, mert örömmel tölt el a mozgás, ezért igyekszem több időt szánni sportolásra. Szeretek konditerembe járni, csakis magamért és nem azért, mert ez a menő.

2015. jan. 18. 16:30
 9/10 anonim ***** válasza:

Sajnos média mindig is volt csak ami most a TV, az régen mondjuk a királyi puccparádék, meg az udvari felvonulások ilyenek voltak.

Amikor gazdagék megmutatták a szegényeknek hogy hogyan kell kinézni.

És hogy miért mutatták meg? Mert a proli földműves addig se azon agyal, hogy szabadság egyenlőség testvériség. Hanem megy fűzőért meg drága dolgokért, hogy elkölthesse minden pénzét. Amit persze a gazdagok kapnak meg.


Persze ez az egész a hiúságból és az emberi elme manipulálhatóságából fakad. De ezek a "gyengeségek" még nem jogosítják fel egyeseket hogy kihasználják. Mert az már bűn, de sajnos mi tétlenül nézzük.

2015. jan. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Bárcsak több ilyen lány lenne. :)

19/F

2015. nov. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!