Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Zselés műkörmöm volt, levált,...

Zselés műkörmöm volt, levált, s több helyen is sötétzöld alatta a körmöm. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
A neten azt olvastam, hogy talán körömpenész. Ha valóban az lehet, akkor ezzel orvoshoz kell fordulni vagy van házi megoldása (pl ecetes víz)?

2015. febr. 17. 20:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
Pseudomonas baktérium okozza és penész.Lehet otthon is kezelni.Tea fa olajt magában v oliva olajjal vegyitve maszirozd az ujjaidba 2. lépés 4 kanál meleg viz 4 kanál hidrogén peroxid fél kanál magnezium szulfat negyed kanal ecet. es 10 percre tedd bele körmeid. Napi 2x csinald vagy foghagyma es ecet keverekebe.Simán önthetsz rá ecetet,Narancs olajat és tea olajat dörgölj bele.Kend be VAPO RUBBAL.
2015. febr. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Körmöt leszedetni, és irány a bőrgyógyász. Jó esetben csak alga, rossz esetben gomba.
2015. febr. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A mukormot mar leszedtem. A borgyogyaszhoz eljutni nagyon nehez itt sajnos. Kb 2 honap mulva kapok idopontot, ezert szeretnem itthon kezelni. Nagyon szepen koszonom a valaszokat! Sokat segitettek!! Ennek vajon mi lehet az oka? Ez az elso mukormom. Mit hibazhattam el en, es mit a kormos??
2015. febr. 17. 23:09
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
Nem értem miért kaptam a lepontozást orvos létemre.De jól van.Az ok az,hogy a müköröm alá beszivároghat a nedvesség és ez táptalaj a baktériumoknak.A mükörmös hibázta el,1 lépés megkell akadályozni,hogy a köröm alá bekerüljön nedvesség azaz felválás gátló 2.Gomba és baktérium ölő használata.Ezek jó minőségü anyagokat igényelnek jó gélt,jó akrilt,és hozzáértő kezeket jó primerokat,illetve a tapadási felület mattitva és lealapozva kell mindig legyen
2015. febr. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Körmösként egyetértek az előzővel. Fellevegősödött, bement alá a víz és algás lett. Nem kell tőle megijedni. Le is lehet reszelni, bár annyira nem javaslom, nehogy nagyon elvékonyítsd a körmöd. Magától is elmúlik majd. Ha zavar, nyugodtan kenhetsz rá sima körömlakkot.
2015. febr. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ismét! Nem tudom, hogy ki pontozhatott le, én mindenkinek zöld kezecskét adtam.
2015. febr. 18. 15:41
 7/11 A kérdező kommentje:
megprobalom itthon lekezelni, de eloszor es utoljara volt valoszinuleg mukormom...
2015. febr. 18. 15:42
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem a műkörömmel volt a probléma. A körmös csinálta rosszul, valószínűleg nem megfelelően készítette elő a körmödet. Alap esetben nem szabadna fellevegősödnie és így nem is mehetne be alá víz.
2015. febr. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mikor a zöldülés első jeleit észrevettem egyből elmentem hozzá. azt mondta, hogy gomba semmiképp nem lehet mert fertőtlenítette a körmeimet, és hogy biztos csak megütöttem...miután a szomszédos körmeim is 'elzöldültek' gondoltam, hogy nem ütésfolt lesz.
2015. febr. 19. 17:58
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Műkörmös vagyok, ez alga, ahogyan már előttem is írták, ártalmatlan és le is lehet reszelni, de valóban nem érdemes, inkább fesd ki körömlakkal. A körömgombák soha nem sötétzöld színűek. Attól alakul ki, hogy alámegy a víz és egyébként jó körmössel is előfordulhat, mert sokan nem tudják, hogy műkörömépítés előtt nem szabad fürdeni, mosogatni, stb., mert a köröm megszívja magát vízzel, ilyenkor kb. fél napig nem szabad ráépíteni semmit. Az építés előtt kell egy gyors fertőtlenítős szappanos kézmosás, illetve fertőtlenítő spray használata. Ha rosszul építed meg, a műköröm felválik, talán észre sem veszed, de aláfolyik a víz, ilyenkor bealgásodik a köröm.
2015. febr. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!