Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Vörös striás lányok/nők!...

Vörös striás lányok/nők! Hogyan tanultátok meg elfogadni magatokat? Fiúk/férfiak, titeket mennyire zavarnak a vörös striák?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon érzékeny a bőröm, eleve minden meglátszik rajta és egy pár kilós hízás után tele vagyok vörös striákkal, deréktájon, combon,kicsit mellen is. Egyszerűen nem tudom elfogadni magam így,nagyon rosszul érzem magam miatta. Főleg, hogy még csak 20 éves vagyok. Esetleg halványítani, eltüntetni lehet valamivel?
2015. febr. 19. 23:26
 1/9 anonim ***** válasza:
13%

egyszerű a megelőzése.

egészséges szinten kell tartani a testzsír százalékot,normális étrenddel és edzéssel.

és akkor nem fog szétrepedni a bőröd a zsírtól.

és nem elehet eltüntetni,ez egy sebhely.

túl gyorsan gyarapodott a zsír/izom ezt a bőr nem tudta követni és szétrepedt.

ki fog halványodni de olyan marad örökre,műteni sem lehet mert nem egyenletes seb a szélei sem a mélysége.

2015. febr. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

1-es: én egy vékony nő vagyok, a testem mégis tele van striával. tudod miért? mert kb 10 évvel ezelőtt 1 év alatt 10 centit nőttem. tehát egyáltalán nem csak hízással lehet ilyen gyönyörűségekre szert tenni.


kérdező: megelőzni lehet, erre vannak krémek, amik a bőr rugalmasságát növelik. a már meglévők maguktól fognak halványodni évek alatt, eltűnni azonban sosem fognak.

2015. febr. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
idővel halványodik és nem vörös lesz, inkább kifehéredik. sajnos tenni már nem nagyon tudsz ellene, a legtöbb nőnek van valamilyen mértékben és nem csak a kövéreknek. nekem is van a csípőmön/fenekemen, nem azért mert kövér vagyok, hanem mert tiniként az addig cérnavékony csípőm hirtelen elkezdett kikerekedni normálissá. de azért 'pár kilós hízástól' nem kéne striásnak lenni..
2015. febr. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos megelőzni már nagyon nincs mit. Utolsó, pont ezért mondom, hogy nagyon érzékeny a bőröm, 2-3 kg-ot híztam egyébként, szóval tényleg nem sokat. Első, a testsúlyom és testzsírszázalékom végig a normális kategóriában maradt, rendszeresen tornáztam és nem ettem össze-vissza minden egészségtelent.
2015. febr. 20. 11:10
 5/9 anonim ***** válasza:
Engem nem izgatna.
2015. febr. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
de amúgy szerintem a férfiak nem nagyon foglalkoznak vele, ez elég sokadlagos szempont. jobb ha te is megbékélsz magaddal.
2015. febr. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
sajnos ha már megjelentek, nincs mit tenni. a stria elleni krémek sajnos nem hatnak semmit, kb. sima testápolók. de azért fontos, hogy testápolózd, mert akkor rugalmasabb marad a bőr, segít megelőzni, hogy újak jelenjenek meg, és talán kicsit kondícionálja is a meglévő striákat. kb. 1 év alatt kifehérednek egyébként, akkor már alig láthatóak. nekem tini kori hirtelen növéstől és 1 évvel ezelőtti gyors hízástól lettek ilyenjeim. :( tapasztalatom szerint a fiúkat nem zavarja, a kifehéredetteket kb. észre se veszik. ja és én fiún is láttam már ilyen csíkokat. : )
2015. febr. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nem zavar :) f/25
2015. febr. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
nekem is van striám a combomon és egy kevés a csípőmön. vettem bőrfeszesítő olajat(nivea Q10) de nem használt.. a gyógyszetáras nő ajánlotta a milupás krémet terhességi csíkok ellen (kb 1500 forint) .holnap megveszem és reménkedem. Tudom hogy nem lehet teljesen eltünteti őket ,de már annak örülnék ha kicsit kifehérednének , akkor egyáltalán nem zavarna (16/l)
2015. febr. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!