Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A fürdőruhába varrt szivacs...

A fürdőruhába varrt szivacs 100%, hogy tönkremenne a forralástól, ugye?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon rikító színű fürdőruhám, gondolkodtam rajta, hogy befestem. Festettem már be régi fürdőruhát korábban, az anyag miatt nem aggódom, de a szivacsot féltem, hogy összeugrana, "becsomósodna".


Évente egyszer-kétszer megyek strandra, ezen kívül csak egy fürdőruhám van, fazonra ezt sokkal szívesebben hordanám, de a színe miatt kissé kellemetlenül érzem benne magam.


Bevarrt szivacs, túl nagy munka lenne kibontani, úgyhogy ez nem opció. Ne kockáztassak, ugye?



2015. márc. 25. 10:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Van olyan textilfesték, ami 40 fokon is müködik.


De adott esetben meg lehetne próbálni valamilyen színtelenítövel is, ahhoz sem kell forralni.


Ha bármilyen fürdöruhát - akár szivaccsal, akár anélkül - felforralsz, tönremegy,a szintetikus szálak ugyanis nem bírják a 40 fok fölöti hömérsékletet, megtörnek töle.

2015. márc. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, keresgélek akkor ilyen festéket:).


Sok helyen olvastam, hogy tönkremegy a fürdőruha a forralástól, de mivel amúgy sem hordtam soha azt régi a fürdőruhát, bedobtam a többi ruha közé és semmi baja nem lett. Annyi, hogy csak úgy 80%-os szürke lett fekete helyett, de nem ment tönkre, pedig tipikus fürdőruha anyag volt.


Ezt viszont most nem kockáztatom meg akkor, inkább nézek egy ilyen 40°C-on használható festéket.

2015. márc. 25. 10:49
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezt se fogja 100%-osan befogni, úgyhogy lehet hogy rosszabb lesz mint volt.
2015. márc. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!