Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Akril festéket tudok használni...

Akril festéket tudok használni köröm díszitésre?

Figyelt kérdés
sziasztok. lenne egy olyan kérdésem hogy a mükörmök diszitésére a papirboltban használt akril festéket tudom használni ugye ? köszönöm a válaszokat előre is

2015. jún. 15. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen.
2015. jún. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Díszítésre megfelel és könnyű vele dolgozni. A végén mindenképp ajánlott rá színtelen lakk, mert fénytelen, és könnyen lepereg.
2015. jún. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyire pigmentált. Én próbálkoztam vele, nem volt az igazi.
2015. jún. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3# ez azért van, mert az akrilfestékek között is vannak különböző fedőképességűek, mivel elsősorban művészfesték.

A tubusokon van egy kis négyzet, ami jelzi a fedőképességét, ha teljesen fekete a négyzet, akkor gyakorlatilag rögtön fed, ha meg van felezve a négyzet, akkor enyhébben, ha teljesen fehér, akkor első ecsethúzásra kissé üveges. Persze az enyhe fedésű is ugyanúgy alkalmas lehet ha kétszer húzod át a mintát, de nagyon ügyesnek kell lenni, hogy pontosan oda kerüljön másodjára is a rajzolat. Érdemes már elsőre kicsit megpróbálni vastagabban felvinni. Sajnos ezt nem tudom így leírni, ez technika, én kb. 30 éve festek, ebből 15 évig csak akrillal festettem a festményeket, tehát jól ismerem. Valahogy úgy tudom leírni, hogy felveszed a nagyon vékony ecsetre a festéket, és amikor rajzolod a mintát, az ecset szőrét alig érinted a köröm felületéhez, inkább hagyod, hogy a festék rácsordogáljon. A festék kis cseppben összegyűlik az ecset végén, és azt próbálod csak ráengedni a felületre. Ez egyébként a körömlakkozásra is igaz, az ecsetet sosem nyomjuk rá, mert barázdás lesz, amit felviszel, azt egyúttal le is törlöd. Az ecset végére engedjük folyni a lakkot, és csak finoman elterítjük. Ezt is elhiheted, mert manikűrt is tanultam. Egyik nap a sógornőm azt hitte, hogy gél lakk van a lábkörmeimen, mert annyira hibátlan volt a lakkozásom.

2015. jún. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azt felejted el kedves négyes, hogy itt körömre festünk...nem lehet vastagon felvinni az akrilt, mert lepattog. Leheletvékony rétegben használjuk a festéket, szinte víz állagúra hígítva, így viszont csak a nagyon pigmentált festék használható.

Biztosan nagyon jól értesz a saját müfajodhoz, de az nem olyan, mint körömre festeni.

2015. jún. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem felejtettem el semmit, ezért írtam a 2. válaszomban, hogy vigyen rá egy színtelen réteget. Nyilván én sem arra gondoltam, hogy centiben mérhető mennyiség púposodjon ki, csak azt, hogy kétszer fesse át. Nekem nem kell bemutatni milyen vastagon lehet felvinni ilyen esetben a festéket, de sajnos ezt nem tudom leírni, mert ez gyakorlat kérdése.
2015. jún. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!