Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Akinek van/volt fogszabályzója...

Akinek van/volt fogszabályzója az tudna tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Komolyan szinte rettegek (ez normális?) Holnap fogom megkapni:(


A feltevés fály?/Meddig tart?

Végig fáj (amíg le nem veszik) vagy csak pár hét?

Az evésnél mindig?

A fogmosás nehezebb vele?


És végül popcornt lehe vele enni??


Aki válaszol annak nagyon szépen köszönöm!!

15/L



2015. okt. 27. 15:58
1 2
 1/14 anonim válasza:

Amikor felrakják egyáltalán nem fáj, viszont mivel húzza a fogakat már akkor is érezhető. Kicsit kellemetlen érzés, de megszokod, nekem már több mint egy éve van, egyáltalán nem zavar, viszont mikor menni kell "cserére" (erősítik) akkor is ilyen érzésed lesz, kb. 4-5 napig. Evésnél is csak ilyenkor fáj. Én mindent ugyanúgy eszek vele, de ezt úgyis elfogják mondani :D

14/L

2015. okt. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Jöhet még válasz>.<
2015. okt. 27. 16:52
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem felragasztás után egy hétig volt nagyon rossz, akkor leginkább puha dolgokat ettem, aztán állítások után volt érzékeny egy kicsit úgy 10-15 percig. Én ilyeneket hogy, hogy popcorn, alma, főtt kukorica stb nem ettem, mert az egyik brekett (bal oldalon alul az egyik) szinte 3 havonta leesett. Nekem 2 évig volt fent alul-felül.
2015. okt. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
A felragasztás nem fáj, érdekes érzés inkább amikor a gumikkat feltekerik a brekettekre, és úgy összeáll az egész.:DD Én a feltevés után tejbegrízet, krumpli pürét ettem, de nem sokáig. Harmadik nap kb már a szalonnát is simán megettem. Fogmosáskor nincs nagy különbség, csak alaposabban kell elvégezned, hogy biztosan ne maradjon ott semmi, mert akkor azzal csak még rosszabb lesz, mint fogszabályzó elött. Hiszen kirohadnak a fogaid. Nekem azt mondták, hogy popcornt, diót, mogyit kerüljem, almába ne harapjak, de én mindent eszek. És még nem lett semmi, mondjuk almába harapni tényleg elég kellemetlen.
2015. okt. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
És olyan volt, h a fogszabályzó miatt nem tudtad rendesen mosni a fogad? szóval hogy azalatt azért lyukadt ki? mert nekem még nincs lyukas fogam de ezért nagyon tartok:(
2015. okt. 27. 17:48
 6/14 anonim válasza:

Utólsó vagyok.

Nekem még hálistennek nem lyukadt ki alatta a fogam. Kop kop kop.:)) úgyhogy igyekszem mindig elég időt szánni a fogmosásra. Naponta 3szor mosom(van amikor 2szer, mert nem jön össze a harmadik), és pl a suliban is minden evés után öblítek. Jó alaposan. Igy a nagyja kijön, otthon meg úgyis megmosom. Az meg, hogy nincs lyukas fogad nagy dolog, hidd el, a fogszabályzós fogorvos nagyon fogja értékelni. És ne félj, ha alaposan fogat mosol mindig, akkor nem lyukadnak ki.:)

2015. okt. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, semmi baj nem lesz!

Nem fáj az, amikor felteszik, én inkább unalmasnak mondanám...:D

Az első pár nap kellemetlen, de gyorsan hozzá lehet szokni.

Enni kb. ugyanúgy lehet, én popcornt is ettem, rágót, stb, de semmi bajom.

Hidd el, gyorsan el fog repülni az az idő, ameddig fent kell lennie, és megéri az icipici fájdalom, hiszen gyönyörű fogaid lesznek:)

14/l

2015. okt. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Sunshinedoll ***** válasza:

Nekem kb másfél óra volt, míg felrakták. Első pár napban biztosan fog fájni, nekem egy hétig fájt és utána minden alkalommal pár napig, amikor erősebb drótot kaptam bele (bár én alapból elég fogfájós fajta vagyok). Evésnél nem fáj (csak eleinte), tudsz majd enni mindent ugyanúgy, van, aki ugyanúgy tud harapni almát meg szendvicset, én nem mertem, mindent felkockáztam, felvágtam, törtem. A fogmosás nem nehezebb, csak macerásabb, érdemes ilyen fogköztisztító kefét venni, meg fogselymet. Én kb minden kajálás után fogat mostam, mert zavart.

Popcornt lehet vele enni, csak könnyen beragadhat a drót alá.

Mondjuk én mindig olyan szerencsétlennek éreztem magam a fogszabályzóval, míg mások meg úgy ették vele a nagy hamburgereket h én pl sose mertem volna :D

2015. okt. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem ide tartozik, de azt ugye tudod, hogy iszonyatosan cuki, ha egy lánynak fogszabályzója van? :)
2015. okt. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Aztán imádkozz, hogy a szépen rendbe tett fogaidat a bölcsességfog ne bs.sza szét, mert akkor mehet még egyszer az egész.


Barátnőm így járt, most, 23 évesen ismét fogszis.

2015. okt. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!