Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül felújíttatni...

Mennyibe kerül felújíttatni egy karórát?

Figyelt kérdés
Üdv! Van egy elég régi fémszíjas, mechanikus "felhúzós" órám. Mennyibe kerülne nagyjából, kiszedetni belőle pár szemet, hogy jó legyen a csuklómra, és megtisztíttatni, hogy szép tiszta és fényes legyen? Mechanikailag nem tudom, van-e bármi baja, ha már ott lennék lehet belenézetnék, de egyelőre a tisztítás, kicsinyítés érdekelne.

2015. dec. 21. 19:53
 1/2 anonim ***** válasza:
A külső subiksz nem vészes, pár ezer lehet. Egy öreg krumplinál belül vannak a gondok. Ha évtizedeket használták, akkor egész egyszerűn kopottak az alkatrészek, instabillá válik (10 év folyamatos járásnál a billegő 70-100 millió lengést végzett!) Ha a polcon állt évtizedeket, egy tisztítás ráfér, ez az óra teljes szétszedését, az alkatrészek tisztításását és kenését jelenti. Itt már 10-20 ezerről lesz szó. Mivel az óra zárt: a tisztítás nem azért kell időnnként, mert poros lett belül, hanem mert a besűrűsödött kenőanyagok okoznak problémákat.
2015. dec. 22. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy nagyjából egy évet volt használatban, de azóta eltelt szerintem minimum 20 év. A felhúzom akkor megy úgy egy napig. Egyébként egy Raketa márkájú óráról van szó, inkább eszmei értéket képvisel számomra mint anyagi értéket.
2015. dec. 22. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!