Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Müllerbe vettem ma egy parfümö...

Müllerbe vettem ma egy parfümöt (Bvlgar aqva pour homme marine) 16. 000 Ft volt. Sajnos csak később néztem utána, de interneten fele annyi. Szerintetek ez miért van?

Figyelt kérdés
2016. febr. 13. 18:27
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
A neten szinte mindig olcsóbb minden, mivel ott webshopok árulják, nem kell boltot fenntartaniuk hozzá. Plusz lehet venni teszter formában parfümöket, az is ugyanaz, max a csomagolása más és emiatt olcsóbb.
2016. febr. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A kedvenc Gucci parfümömet mindig a Müllerben veszem. Egyszer rendeltem egy internetes oldalról, úgy kb. 7 ezer forintért olcsóbban, és jelentős volt a különbség. Míg a drogériásat még délután is érezni lehetett, a webshopból rendelt illata 1-2 óra után mindig kellemetlen kesernyéssé vált, majd elillant. Én többet parfümöt nem rendelek internetről, drogériák megbízhatóbbak, úgyhogy szerintem ne bánd. Persze lehet, hogy pont én fogtam ki egy ilyen oldalt.. ;)
2016. febr. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Én kizárólag netről rendelek, rossz tapasztalatom egyelőre nincs. Pl iparfumeria.hu, nemzetközi régóta létező cég (Angliában, USA-ban beautyspin néven fut). Abban biztos vagyok hogy vannak nem megbízható oldalak, nyilván óvatosnak kell lenni.

Interneten szinte minden olcsóbb, de tény hogy más termékek esetében a különbség nem ekkora (max 10-20% kivéve használt termékek). Amit én és a férjem használunk, abból a tesztert vesszük, így nem hogy fél, hanem negyed áron jövünk ki, bár vannak márkák ahol a teszter csak marginálisan olcsóbb. Parfümériában nem is nagyon szoktam nézni az árakat, ha mégis akkor csak pislogok.

Az egyik ok a fent említett lehet, pl egy plázás üzlet bérlete nyilván nem kevés, az árukészlet drága, illetve a teszterek árát is bele kell építeni a termékbe. Őszintén szólva nem tudom elképzelni mekkora forgalmuk van ezeknek az üzleteknek. Karácsonykor szoktam látni vásárlókat, de máskor inkább csak lézengenek, szaglásznak (ahogy én is), esetleg az olcsóbb polcokról választanak valamit. A Müller esete kicsit más hiszen nem csak parfümöt árul, de nyilván ott is törekszenek arra hogy osztályonként is nyereségesek legyenek.

2016. febr. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

lehet hamisat néztél neten

amúgy meg mindenki annyiért adja, amennyiért akarja

2016. febr. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 gyula1971 ***** válasza:

Az üzlet fenntartási költsége, bérleti díj, rezsi, alkalmazottak fizetése, ezért jóval drágább ott.

Netes bolt, meg a nagyker raktártól rendel, és továbbküldi neked 15-20% haszonnal, Müller meg 70-80% haszonnal.

2016. febr. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
28%

Való igaz, iparfumeria.hu-n pont le van értékelve ráadásul. Ha még nem bontottad ki (bár gyanítom igen), megpróbálhatnád visszavinni.


Egyébként a többiek leírták, miért van ez. Ha elkezdted használni, felesleges ezen rágódnod, mindenki "veszít" pénzt azért, mert valamiről nem tud.


Legközelebb majd tudni fogod, hogy ez van. Szerintem nagyon sokan eleinte drogériákban veszik a parfümöt, aztán rájönnek, hogy egy webshopban fele annyi. Hibákból tanul az ember, bár ezt nem nevezném hibának, csak volt jobb lehetőség.

2016. febr. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!