Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Egy 164 cm magas nő esetén mi...

Egy 164 cm magas nő esetén mi az ideális csípőbőség? És mi az ami felett már nagy fenekűnek számít?

Figyelt kérdés

Csípőbőség alatt a legszélesebb pontban mért kerületet értem, szóval ott a fenék alja-comb kezdete.. :)


Ja, és a 164 cm magasság mellett 83 cm a mellbőség és 70 cm a derékbőség.


Szerintetek mi az ami normális, és mi az ami már túl nagy...? :)


(Lehet rossz kategóriába tettem, de végülis se nem egészség téma, se nem fogyókúra, talán ide passzol.)



2016. ápr. 5. 16:10
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, 25 éves vagyok. :)
2016. ápr. 5. 16:29
 2/7 anonim ***** válasza:
95 körül, de 83-as mellbőség, 70-es derékbőség mellett oly mindegy, mert sehogy nem lesz arányos.
2016. ápr. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ilyen magas vagyok. Az én csípőbőségem 92-93cm körül van, fenekem viszont kicsi, a súlyom is az, a csontozatom miatt ilyen szélességű a csípőm.

85cm mellbőség, 63cm derék.

2016. ápr. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem is az arányosság elérése a cél.

Hanem inkább az a kérdés, hogy mi az, ami már túl sok?

Szóval te azt mondod, hogy 95 cm fölött már sok?


De ha arányosságra gondolunk...: Egyébként azóta az is eszembe jutott, hogy nem is feltétlen a kerület jelenti az arányosságot. Hanem a szélesség!!!

Mert ha lenne mondjuk két nagy tőgyem és úgy 95 vagy 105 vagy akárhány centis mellbőségem, attól még ez hátulról nem látszana, a hátam/vállam szélessége akkor is annyi lenne, amennyi.

A csípőnél pedig azért az ember jobban hízik oldali irányban is. (Szóval a mell és a fenék nagysága/kereksége és egymáshoz való arányossága inkább csak egy plusz lehet. Inkább a két pontban mért szélesség az érdekes, nem?)


Tehát arra gondoltam, hogy ha valaki oldalra leengedett kézzel áll, akkor (a karját is belevéve) ha a válla és mellénél mért szélessége kb. azonos a csípőjénél (kezével együtt) mért szélességével, akkor az még rendben,

de ha már szét kell tennie "A" formában a karját, azaz a csípő szélesebb, az már sok, aránytalan.

(Aztán oldalsó nézetből már más kérdés a mell/fenék nagysága.)


Vélemény? :)

2016. ápr. 5. 17:27
 5/7 anonim ***** válasza:

És a vállad mekkora?

Valamint a 83 cm-ből mekkora a mell és mekkora a hátszélesség?

(1. vagyok, amúgy pont azért tértem ki az arányosságra, mert alkathoz lehet viszonyítani, mi a túl nagy és mi nem. Aki körte alkat, teljesen máshogy néz ki pl a 95 cm csípőbőség, mint egy egyenes alkaton.)

2016. ápr. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ja ezt így most nem tudnám lemérni. Inkább csak egy szekrény és egy egyenes oldalú álló lámpa közé beállva érzem magam... :) És kicsivel szélesebb vagyok lent mostanában, bár nem sokkal, mint korábban. Viszont nem kéne nagyon elhíznom. Jó nagyon nem fogok, nem vagyok az az alkat, de ami feljön az mindig lábra és csípőre jön. :D


Ezért gondoltam megkérdezem ilyen formában, hogy tudjam le kell-e tennem már a csokit és süteményeket, vagy még oké. :D

2016. ápr. 5. 17:42
 7/7 anonim ***** válasza:

Nézz a tükörbe, látsz hájat? Ha igen akkor gond van. Látsz izmokat? Ha nem akkor gond van.

Nem a centiket kell nézni.

2016. ápr. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!